Cilt sarkması neden olur? Cilt sarkmalarını önlemenin kolay yöntemleri

01 Haziran 2020, 08:40
Cilt sarkması neden olur? Cilt sarkmalarını önlemenin kolay yöntemleri

İlerleyen yaşlardaki kadınların en çok karşılaştığı cilt sarkmalarını önlemenin yollarını sırlarını sizler için derledik. Cilt sarkmalarını önlemenin püf noktaları:

Genetik yapı, düzensiz cilt bakımı, kimyasal ürünler ve aşırı makyaj gibi nedenler ilerleyen yaşla beraber cilt sarkmalarına neden olabilir. Zamanla kolajenini yani esnekliğini kaybederek çirkin bir görünüm oluşturabilir. Cilt sarkmalarının önüne geçebilmek yanı zamanda durdurmak için yapabileceğiniz yöntemleri sizler için derledik.

CİLT SARKMALARI ÖNLEMENİN YOLLARI

- Sağlıklı, genç ve parlak bir cilt için mutlaka sigara ve alkol kullanmamalısınız. 

- Fit görünmek için uyguladığınız şok diyetlerden kaçınmalı, düzenli olarak kilo değişimlerinden kaçınmalısınız.

- Aşırı derecede karbonhidrat ve şeker tüketimi zamanla ciltte sarkmalara neden olabilir. Bu yüzden mutlaka doğal şekerler yani sebze ve meyve tüketmelisiniz.

- Yüksek yastık ile uyuyan kişilerde boyun kırışıkları ve sarkmalarıdaha çok görülür. Bu yüzden alçak yastıklar tercih etmelisiniz.

- Gün içerisinde 3 bardaktan fazla kahve tüketimi cildin kurumasına sebep olur. Kuruyan ciltte erken yaşta kırışıklar gözle görülür hale gelebilir. 

- 30'lu yaşlardan sonra üretimi  azaldığı  için  dışarıdan da  destek olarak  Q enzim 10, Alfa lipoik  asit ile antioksidanları  doktorunuza danışarak kürler  halinde  kullananın.

- Güneş kremi uygulamayı kesinlikle unutmamalı, cildinizi en az 3 saatte bir etkili bir ürün ile nemlendirmelisiniz.

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar
2 Yorum Var
  • serkan 1 yıl önce Şikayet Et
    uyku uyuyamadıktan sonra yemişim kırışıklığı, hiç ölmeyecekmiş gibi debelenip durun siz, ben yüzümdeki tecrübe nişanlarının keyfini çıkartayım.
    Cevapla
  • Gurbetci 1 yıl önce Şikayet Et
    Soyle bi izlenim edindim, sanki diyet yapmayin der gibi gibi.
    Cevapla