Mezuniyet makyajı nasıl yapılır? Pratik mezuniyet makyajı

Hayatınızın en önemli ve unutulmaz anlarından biri mezuniyet gününüzde evde kusursuz bir makyaj yapmaya ne dersiniz? Hem kusursuz bir cilt makyajı hem de ışıl ışıl adeta tüm dikkatleri üzerinize çekecek olan bir göz makyajı yapabilirsiniz. Peki mezuniyet makyajı nasıl yapılır? Püf noktaları nelerdir? Öğrenmek için mutlaka yazımıza göz atmalısınız...

Mezuniyet genellikle okullar kapanmadan önce yapılan bir organizasyondur. Kadınların en çok önem verdiği organizasyonlardan biri olan mezuniyet gecenizde hem havalı hem de şık görünmek için kıyafetler kadar saçlar, ayakkabılar kadar makyaj da oldukça önemlidir. Sıradan günlerin dışında dikkat çekici ve parlak bir makyaj yapmak istiyorsanız kuaföre para vermenize gerek yok. Evde pratik önerilerle hem kusursuz hem de parlak bir makyaj yapabilirsiniz. Nasıl mı? Yazımızda sıradan tüm makyajları unutturacak, inanılmaz gösterişli makyajın detayları ve püf noktalarını bulabilirsiniz.

EVDE HIZLI MAKYAJ

EVDE HIZLI MAKYAJ

Mezuniyet töreninde ne giyilir? Mezuniyet ve kep töreni için elbise kombinleriİLİŞKİLİ HABERMezuniyet töreninde ne giyilir? Mezuniyet ve kep töreni için elbise kombinleri

Mezuniyet makyajının önemli bir püf noktası da kalıcı ve suya dayanıklı ürünler kullanmaktır. Bu nedenle makyajınızın akmaması için makyaj bazından yardım alabilirsiniz. Ardından suya dayanıklı bir fondöten uygulayabilirsiniz. Eğer cildinizde kızarıklık ya da sivilce problemi yoksa çok ince yapılı bir fondöten kullanmanızı öneririz. Çünkü kalın yapılı fondötenler yüzünüzde maske gibi duracaktır. Bu durum da fotoğraflarda hoş durmayacaktır.

Mezuniyet makyajı

Mezuniyet makyajı

Cilt makyajında dikkat etmeniz gereken bir nokta da fondötenin boyun bölgenizle aynı renkte olmasıdır. Aksi taktirde cilt tonunuzda tam bütünlük sağlayamazsınız. Göz altı probleminiz varsa yine cilt tonunuzla aynı renkte bir kapatıcı kullanabilirsiniz.

Bu özel gecede fotoğraflarda daha canlı görünmek için allık kullanabilirsiniz. Yüz şekillendirmek için de kontür işleminden faydalanabilirsiniz. Ufak bir uyarıda bulunursak, allık ve bronzerin iyice dağıldığından emin olmayı ihmal etmeyiniz. Buna ilaveten, allık ve bronzerı boyun bölgesine de uygulayarak renk eşitsizliklerini önlemek mümkün.

Göz kapaklarınız damarlı ise, kapatıcıyı bu bölgelere de sürmenizi öneririz. Ardından da kıyafetinizle uyumlu tonlarda far kullanabilirsiniz. Göz şekliniz eyeliner uygulamasına müsaitse zevke göre kuyruklu bir eyeliner tercih edebilirsiniz. Ardından da akma yapmayan, gece boyu kirpiklerinizde kalacak bir rimel uygulamayı da unutmayınız.

Mezuniyet makyajı nasıl yapılır

Mezuniyet makyajı nasıl yapılır

Eğer göz makyajınızı sade tutup dudaklarınızı öne çıkarmak istiyorsanız, koyu renkte rujlar tabii ki kullanabilirsiniz. Etkili ve kalıcı dudaklar için ilk başta kalem yardımıyla dudaklarınızı çerçeveleyin ardından da iç kısımlarını yavaşça doldurun. Ruj sürmekte zorlanıyorsanız, fırçaya malzeme alarak sürmek daha kolaylaşacaktır.

2019 mezuniyet makyajı

2019 mezuniyet makyajı

Diğer yandan mezuniyet gecesi dudaklarınıza uçuk tenli ruj sürmeniz daha hoş olacaktır. Bunun nedeni makyajın sade görünmesi ve mezuniyet gecesinde sık sık ruj tazelemenin biraz zor olmasından kaynaklıdır. 

İŞTE BU KADAR!

Busenur Karakaya Yasemin.com - Yayın Koordinatörü ve İçerik Sorumlusu
Yasemin - Busenur Karakaya

Editör Hakkında

2015 yılında Kanal 7 Medya Grubu'nun Haber7.com bünyesinde stajyerlik yaptı. 2016 yılında Haber7.com Kurumsal İletişim Sorumlusu olarak mesleğe ilk adımını atarak sonrasında İçerik Editörü ve Sosyal Medya Uzmanı olarak görev aldı. 2018 yılında yeni kurulan Yasemin.com Kadın Sitesinde önce SEO editörü sonrasında Haber Şefi olarak görev yaptı. 2021 yılında Yasemin.com'un Yayın Koordinatörü ve İçerik Sorumluluğu ünvanını alarak çalışmalarına devam ediyor.

BİR YORUM YAPIN 0