Genellikle ciltteki aktif bakterileri öldürmek amacıyla kullanılan ve yalnızca uzmanlar tarafından önerilmesiyle kullanılabilecek olan Fucidin krem hakkında merak ettiğiniz tüm soruların yanıtı sadece yasemin.com'da! Fucidin krem ne işe yarıyor? Fucidin krem nasıl kullanılır? Fucidin krem fiyatı ne kadar? Fucidin krem kimler kullanmalı? Fucidin krem yan etkisi var mıdır?

Uzmanların sivilce üzerine yıllar önce piyasaya sürdükleri Fucidin krem, içerisinde 20 miligram fusidik asit ve yardımcı madde olarak 0.04 mg butilhidroksianisol, 111 mg setil alkol bulunduran sadece eczanelerde satılan antibiyotik ilaçtır. İçerisinde bulunan etken maddesi sayesinde antibakteriyel özellik taşıyan bu krem, aynı zamanda bakterilerin sebep olduğu cilt enfeksiyonlarını kısa sürede ortadan kaldırıyor. Antibiyotik olduğu için kullanımı yalnızca 20 gün olması önerilen bu krem, bakteri veya mantarların etkisiyle tırnak kıvrımında ortaya çıkan dolama, yara ve yanıklar, iltihaplı egzamalar, enfeksiyon kapmış iltihaplı sivilceler,  kıl kökünün iltihabı, genellikle gençlerde görülen kıl kökünde oluşan kıl dönmesi gibi çıkan sorunların tedavilerde kullanılır. Etkisini yalnızca düzenli kullanımda ortaya çıkaran Fucidin krem, hem antibiyotik hem de güçlü bir içeriğe sahip olduğundan dolayı uzman doktorunuzun mutlaka verdiği sürelerde kullanılmalıdır. 

 • Yaralar, kesikler,
   
 • hafif yanıklar, arı sokmaları,

   
 • böcek sokmaları, sivri sinek ısırıkları,

   
 • sivilceler ve akneler, yara izleri, sivilce izleri,

   
 • genital siğil gibi pek çok durumda doktorlar tarafından reçete edilir.

İLİŞKİLİ HABERAzelderm krem ne işe yarıyor? Alzerderm krem nasıl kullanılır? Azelderm krem fiyatı

fucidin krem ne işe yarar

Sosyal medya ve kadın platformlarında kullanımı yayınlaşan Fucidin kremin yan etkileriyle de karşılaşabilirsiniz. Bunlar kaşıntı, yaralar, sivilce ve benzeri şeylerdir. Uzman doktorlar genellikle bu kremlerle hazırlanan karışımları tavsiye ederler. Siz de uzman doktorunuza danışarak bu şekilde yapılmasını isteyebilirsiniz. 

FUCİDİN KREM NASIL KULLANILIR?

fucidin krem nasıl kullanılır

İLİŞKİLİ HABERFito kremin cilde faydaları! Fito krem nasıl adım adım kullanımı / Fito krem işe yarıyor mu?

Mutlaka uzman doktor reçetesi sonrasında kullanılmaya başlanan bu krem, doktorunuzun tavsiyesi üzerine günde 2 yada 3 defa sivilce olan bölgeye sürülerek kullanılabilir. Genellikle sivilce oluşumunu engellemek için kullanılan Fucidin, antibakteriyel özelliği sayesinde hem sivilceleri yok eder hemde ilerleyen süreçte tekrardan sivilce oluşumunu engeller. Kullanırken gözle temasına dikkat etmeli, açık yara olan yerlere sürmemelisiniz.

fucidin krem yan etkileri nelerdir

FUCİDİN KREM YAN ETKİLERİ VAR MIDIR?

Karın ağrısı, nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde, dudaklarda, dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda acilen doktorunuza bilgi vermelisiniz. Kremin kullanımına bağlı olarak uygulanan bölgede yaygın görülen herhangi bir yan etki bildirilmemiştir.

FUCİDİN KREM FİYATI NEDİR?

Fucidin kremin 2022 itibariyle fiyatı 23,17 TL​'dir.

İLİŞKİLİ HABER

Koruyucu aile ne demek? Koruyucu aile nasıl olunur? Koruyucu aile olmak için gerekli şartlar?

İLİŞKİLİ HABER

Yaz aylarında terletmeyen kumaşlar hangileridir? Terlemeyi önleyen kumaşlar...

BİR YORUM YAPIN 65

Sedas 1 ay önce

Krem çok etkili

Toplam 2 beğeni

sarah 1 ay önce

fucidin akne ve sivilce tedavisinde oldukça etkili bir kremdir. Bana cildiye vermişti bir kaç kremin yanında. Günde 3 farklı krem kullanıyordum ve bunların dışında oral antibiyotik aldığım için 1 ay gibi kısa bir sürede aknelerim geçmişti. Eğer akneleriniz varsa fucidin çok etkili bir kremdir. Bunun dışında klasik regl, ergenlik ve stres sivilceleri için Magnis çok iyi bir kremdir. İnce bir tabaka şeklinde sivilce üstüne sürmelisiniz. Belirli bir kullanım süresi yok, günde 1-2 kez kullanabilirsiniz.

Toplam 2 beğeni

Elif 2 ay önce

Sivilceye iyi gelirmi

sarah 1 ay önce

bana doktor akne tedavimde diğer kremlerin yanı sıra fucidin de vermişti, 2 hafta kullandıktan sonra bırakmamı söyledi, günde 1 kere olmak üzere. Benim aknelerim deri altı olduğu için oral antibiyotikler (ağızdan alınanlar) çok iyi gelip geçirmişti ama bunların yanı sıra kremlerde en çok etkili olan fucidin olmuştu. İltihaplı sivilcelerin varsa ince bir tabaka halinde sür, fakat dediğim gibi süresini çok aşırmadan.

Burak 2 ay önce

Eczaneden direkt kendimiz alamaz miyiz

Cem 3 ay önce

Yumurta akı bire bir yaniga iz dahi kalmıyor iz kalır dedikleri bile gitmiştir yumurta akıyla

Toplam 4 beğeni

Kaan 1 ay önce

Nasıl uygulamamız gerekiyor acaba

Toplam 0 beğeni
Yorumların Tümünü Okuyun