Fucidin krem ne işe yarıyor? Fucidin krem nasıl kullanılır? Fucidin krem fiyatı

13 Nisan 2021, 09:13
Fucidin krem ne işe yarıyor? Fucidin krem nasıl kullanılır? Fucidin krem fiyatı

Genellikle ciltteki aktif bakterileri öldürmek amacıyla kullanılan ve yalnızca uzmanlar tarafından önerilmesiyle kullanılabilecek olan Fucidin krem hakkında merak ettiğiniz tüm soruların yanıtı sadece yasemin.com'da! Fucidin krem ne işe yarıyor? Fucidin krem nasıl kullanılır? Fucidin krem fiyatı ne kadar? Fucidin krem kimler kullanmalı? Fucidin krem yan etkisi var mıdır?

Uzmanların sivilce üzerine yıllar önce piyasaya sürdükleri Fucidin krem, içerisinde 20 miligram fusidik asit ve yardımcı madde olarak 0.04 mg butilhidroksianisol, 111 mg setil alkol bulunduran sadece eczanelerde satılan antibiyotik ilaçtır. İçerisinde bulunan etken maddesi sayesinde antibakteriyel özellik taşıyan bu krem, aynı zamanda bakterilerin sebep olduğu cilt enfeksiyonlarını kısa sürede ortadan kaldırıyor. Antibiyotik olduğu için kullanımı yalnızca 20 gün olması önerilen bu krem, bakteri veya mantarların etkisiyle tırnak kıvrımında ortaya çıkan dolama, yara ve yanıklar, iltihaplı egzamalar, enfeksiyon kapmış iltihaplı sivilceler,  kıl kökünün iltihabı, genellikle gençlerde görülen kıl kökünde oluşan kıl dönmesi gibi çıkan sorunların tedavilerde kullanılır. Etkisini yalnızca düzenli kullanımda ortaya çıkaran Fucidin krem, hem antibiyotik hem de güçlü bir içeriğe sahip olduğundan dolayı uzman doktorunuzun mutlaka verdiği sürelerde kullanılmalıdır. 

 • Yaralar, kesikler,
   
 • hafif yanıklar, arı sokmaları,

   
 • böcek sokmaları, sivri sinek ısırıkları,

   
 • sivilceler ve akneler, yara izleri, sivilce izleri,

   
 • genital siğil gibi pek çok durumda doktorlar tarafından reçete edilir.

Azelderm krem ne işe yarıyor? Alzerderm krem nasıl kullanılır? Azelderm krem fiyatıİLİŞKİLİ HABERAzelderm krem ne işe yarıyor? Alzerderm krem nasıl kullanılır? Azelderm krem fiyatı

fucidin krem ne işe yarar

Sosyal medya ve kadın platformlarında kullanımı yayınlaşan Fucidin kremin yan etkileriyle de karşılaşabilirsiniz. Bunlar kaşıntı, yaralar, sivilce ve benzeri şeylerdir. Uzman doktorlar genellikle bu kremlerle hazırlanan karışımları tavsiye ederler. Siz de uzman doktorunuza danışarak bu şekilde yapılmasını isteyebilirsiniz. 

FUCİDİN KREM NASIL KULLANILIR?

fucidin krem nasıl kullanılır

Terapix Jelin faydaları! Terapix Jel nasıl kullanılır? Terapix Jel fiyatı 2021İLİŞKİLİ HABERTerapix Jelin faydaları! Terapix Jel nasıl kullanılır? Terapix Jel fiyatı 2021

Mutlaka uzman doktor reçetesi sonrasında kullanılmaya başlanan bu krem, doktorunuzun tavsiyesi üzerine günde 2 yada 3 defa sivilce olan bölgeye sürülerek kullanılabilir. Genellikle sivilce oluşumunu engellemek için kullanılan Fucidin, antibakteriyel özelliği sayesinde hem sivilceleri yok eder hemde ilerleyen süreçte tekrardan sivilce oluşumunu engeller. Kullanırken gözle temasına dikkat etmeli, açık yara olan yerlere sürmemelisiniz.

fucidin krem yan etkileri nelerdir

FUCİDİN KREM YAN ETKİLERİ VAR MIDIR?

Karın ağrısı, nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde, dudaklarda, dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda acilen doktorunuza bilgi vermelisiniz. Kremin kullanımına bağlı olarak uygulanan bölgede yaygın görülen herhangi bir yan etki bildirilmemiştir.

FUCİDİN KREM FİYATI NEDİR?

Fucidin kremin Mart 2021 itibariyle fiyatı 19.33 TL​'dir.

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar
31 Yorum Var
 • Nur 7 ay önce Şikayet Et
  Sivilceye sürüldükten sonra kaşınması normal mi anormal dercede değil hafif bir kaşıntı
  Cevapla
 • Firat 9 ay önce Şikayet Et
  Maç yaparken ayak bilegim yaralandı 3gun oldu enfeksiyon oldu bugün doktora gittim bu kremi verdi sürdüm şuanda ayağımın üstüne zor basiyom sismeye başladı birazda moraldi ne yapmalıyım lütfen yardımcı olur musunuz bana
  Cevapla
 • Xyxyxyxy 9 ay önce Şikayet Et
  Tekrar doktoruna sormalısın doktora danışmadan bişey yapmamalısın bence
 • Sibel 9 ay önce Şikayet Et
  Yüzde oluşan yağ bezesine iyi geliyormu
  Cevapla
 • Ayşe 10 ay önce Şikayet Et
  Muhteşem bir krem, tüm yaralara, çibanlara çok iyi geliyor ve yıllardır saklıyorum bu kremin adını
  Cevapla
 • Eda 10 ay önce Şikayet Et
  Arpacığa iyi geliyor mu
  Cevapla
 • Cengiz Yeniyurt 4 ay önce Şikayet Et
  Arpacığı tamamen yok etmek istiyorsan çay buğulama yapacaksın. Bir de eczaneden göz teramisini alıp kullanacaksınız. Çay buğulama yaparken Arpacık olan gözünü kapalı tutacaksın. Buğulamayı bir gün ara verip tekrar yap teramisini sür. 1 hafta sonra tamamen kurtul. Ömür boyu kurtulabilirsin. Ben kurtuldum. Bir de gözlerinin çapaklanmasını engelleyeceksin.
 • Nrh 9 ay önce Şikayet Et
  Sakın gözünüze sürmeyin. Kortizon içeriyor.
Yorumların Tümünü Okuyun