Fucidin krem ne işe yarıyor? Fucidin krem nasıl kullanılır? Fucidin krem fiyatı

30 Nisan 2020, 06:50
Fucidin krem ne işe yarıyor? Fucidin krem nasıl kullanılır? Fucidin krem fiyatı

Genellikle ciltteki aktif bakterileri öldürmek amacıyla kullanılan ve yalnızca uzmanlar tarafından önerilmesiyle kullanılabilecek olan Fucidin krem hakkında merak ettiğiniz tüm soruların yanıtı sadece yasemin.com'da! Fucidin krem ne işe yarıyor? Fucidin krem nasıl kullanılır? Fucidin krem fiyatı ne kadar? Fucidin krem kimler kullanmalı? Fucidin krem yan etkisi var mıdır?

Uzmanların sivilce üzerine yıllar önce piyasaya sürdükleri Fucidin krem, içerisinde 20 miligram fusidik asit ve yardımcı madde olarak 0.04 mg butilhidroksianisol, 111 mg setil alkol bulunduran sadece eczanelerde satılan antibiyotik ilaçtır. İçerisinde bulunan etken maddesi sayesinde antibakteriyel özellik taşıyan bu krem, aynı zamanda bakterilerin sebep olduğu cilt enfeksiyonlarını kısa sürede ortadan kaldırıyor. Antibiyotik olduğu için kullanımı yalnızca 20 gün olması önerilen bu krem, bakteri veya mantarların etkisiyle tırnak kıvrımında ortaya çıkan dolama, yara ve yanıklar, iltihaplı egzamalar, enfeksiyon kapmış iltihaplı sivilceler,  kıl kökünün iltihabı, genellikle gençlerde görülen kıl kökünde oluşan kıl dönmesi gibi çıkan sorunların tedavilerde kullanılır. Etkisini yalnızca düzenli kullanımda ortaya çıkaran Fucidin krem, hem antibiyotik hem de güçlü bir içeriğe sahip olduğundan dolayı uzman doktorunuzun mutlaka verdiği sürelerde kullanılmalıdır. 

fucidin krem ne işe yarar

Sosyal medya ve kadın platformlarında kullanımı yayınlaşan Fucidin kremin yan etkileriyle de karşılaşabilirsiniz. Bunlar kaşıntı, yaralar, sivilce ve benzeri şeylerdir. Uzman doktorlar genellikle bu kremlerle hazırlanan karışımları tavsiye ederler. Siz de uzman doktorunuza danışarak bu şekilde yapılmasını isteyebilirsiniz. 

FUCİDİN KREM NASIL KULLANILIR?

fucidin krem nasıl kullanılır

Mutlaka uzman doktor reçetesi sonrasında kullanılmaya başlanan bu krem, doktorunuzun tavsiyesi üzerine günde 2 yada 3 defa sivilce olan bölgeye sürülerek kullanılabilir. Genellikle sivilce oluşumunu engellemek için kullanılan Fucidin, antibakteriyel özelliği sayesinde hem sivilceleri yok eder hemde ilerleyen süreçte tekrardan sivilce oluşumunu engeller. Kullanırken gözle temasına dikkat etmeli, açık yara olan yerlere sürmemelisiniz.

fucidin krem yan etkileri nelerdir

FUCİDİN KREM YAN ETKİLERİ VAR MIDIR?

Karın ağrısı, nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde, dudaklarda, dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda acilen doktorunuza bilgi vermelisiniz. Kremin kullanımına bağlı olarak uygulanan bölgede yaygın görülen herhangi bir yan etki bildirilmemiştir.

FUCİDİN KREM FİYATI NEDİR?

Fucidin kremin Mart 2020 itibariyle fiyatı 19.33 TL​'dir.

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar
20 Yorum Var
 • Fatma 2 hafta önce Şikayet Et
  Benim çocuğumun salyasi aktığı için boğazı tahriş oluyor kızarıp çok küçük sivilce gibi yara oluyordu bugün doktor verdi 1 kere surdum kremin temas ettiği ama hiç yara olmayan deride kizardi ve çocuğum çok rahatsız olup uzun süre ağladı. Acaba bize yan etki mi yaptı kullanmalı miyiz sizce?
  Cevapla
 • Emirhan Tepeyurt 1 hafta önce Şikayet Et
  Benim ablamdada aynı durum oldu yüzü kıpkırmızı oldu ama gün geçtikçe düzeliyor endişe etmeyin
 • Yusuf 1 ay önce Şikayet Et
  Kremi saca sürebilirmiyaz?
  Cevapla
 • Murat 2 hafta önce Şikayet Et
  Sür saçları gürleştiriyor yeni saç cıkartıyor tüylenmiş saç kalınlaştırıyor ben kullandım fiyatı uygun
 • ozan 1 ay önce Şikayet Et
  23 gündür kullanıyorum. şikayetim aynı şekilde duruyor. hiçbir etkisi olmadı. belki de doktorun sandığı gibi bişi değildi. kullanmayı bırakmalı mıyım
  Cevapla
 • ozan 1 ay önce Şikayet Et
  genital bölgeye yakın yerde mercimek tanesi kadar yara gibi bişi var. aylardır ne küçülüyor ne büyüyor. sadece dokunmduğumda hafif tatlı bi kaşıntı oluyor
 • Yusuf 1 ay önce Şikayet Et
  Hayır!
 • Emre 1 ay önce Şikayet Et
  Şikayetiniz nedir
 • Diana 1 ay önce Şikayet Et
  Kullanım süresi 20 gün yazıyor peki ondan sonra ara verip bir daha sürebiliyormuyuz
  Cevapla
 • Zeynep 1 ay önce Şikayet Et
  Dudak Piercingi enfeksiyonu için bu kremi verdi doktor. Umarım yazılanlar gibidir ve iltihabı geçirir çünkü biraz daha dudağım şişerse patlayacak
  Cevapla
 • Dr.??????? 1 ay önce Şikayet Et
  Evet iltihap ve yaralar üzerinde çok etkili bir kremdir fakat sadece yaranın üzerine sürülmesi gerekir yüzünüzün diğer taraflarına fazlar yaymayınız çünkü bu kremin içinde yüksek oranda asit vardır
Yorumların Tümünü Okuyun