Evde burun küçültme yöntemleri nelerdir? Burun küçülten egzersizler

12 Mayıs 2020, 08:34
Evde burun küçültme yöntemleri nelerdir? Burun küçülten egzersizler

Genelikle kadınlar son zamanlarda merak ettikleri ve daha güzel bir buruna sahip olmak için bıçak altına bile yatmayı göze almaktadır. Hem maliyetinin yüksek olması hem de ağır bir sürecin olmasından dolayı çoğu bayan burun ameliyatı yaptıramazken bazıları da bunun için servet bile harcayabilir. Ancak bu yöntemleri bir kenara bırakacak muhteşem bir yöntem biliyoruz. Evde burun küçültme yöntemleri nelerdir?

HABERE AİT VİDEO İÇİN TIKLAYIN

Günümüzün en çok konuşulan aynı zamanda herkesin şikayetçi oldukları konulardan biri burun eğriliğidir. Kimisinde doğuştan kimisinde ise burun eti nedeniyle değişen burun estetiğini sadece ameliyatla değil farklı yöntemlerle de istediğiniz şekle kavuşturabilirsiniz. Evde yapabileceğiniz doğal yöntemlerle büyük görünen burnunuzu kısa sürede küçültebilir, daha güzel görünen bir buruna sahip olabilirsiniz. Evde burun küçültmek için yapacağınız bu yöntemle ağrı yada acı hissetmezken ayrıca size maliyette olarak ta kesenize zarar vermeyecektir. Peki evde burun küçülten yöntemler neler? Burun küçülten egzersizler yazımızda bulabilirsiniz.

DİŞ MACUNU YÖNTEMİ

Malzemeler:

1 çay kaşığı diş macunu
1 çay kaşığı öğütülmüş zencefil
1 yemek kaşı elma sirkesi
Şimdi bu malzemelerle burun küçültücü krem yapalım

Hazırlanışı ve Uygulanışı:

Yukarıda saydığımız bütün malzemeleri bir kaba koyup iyice karıştırıyoruz. Hazırladığımız karışımı bir fırça yardımı ile burnumuzun ucuna bir miktar sürüp yarım saat kadar bekliyoruz. Yarım saat sonra yüzünüzü ılık su ile yıkamanız yeterlidir. İstediğiniz gibi küçük bir elde etmek için bu karışımı en az 10 gün boyunca uygulamalısınız. Gerçekten çıkan sonucu şaşıracaksınız. Dikkat etmeniz gereken konu ise eğer burnunuzda yanma olursa zencefil miktarını azaltmanız gerekir.

evde burun küçültme

DİĞER BURUN KÜÇÜLTME YÖNTEMLERİ

Burun yapılarından rahatsız olan bayanlar genel olarak bunları makyaj ile kapatmaya çalışsa da bazı durumlarda sağlıklı sonuç elde etmeleri mümkün olmayabilir. Eğer sizlerde daha dik duran küçük bir buruna sahip olmak istiyorsanız burun egzersizleri yaparak rahatlıkla etkili sonuç elde edebilirsiniz.

Burun kıkırdağı gelişimini tamamlamış olsa da yapılacak hareketler bu kıkırdağa şekil verebilmektedir. Bunun için ameliyat olmak şart değildir. Burun üzerinde yapacağınız hareketler kan dolaşımını da hızlandıracağı için üst dudaklarınıza oksijen girmesini de sağlayacaksınız. Bu egzersizi yaparken parmak uçlarınız yardımı ile burun ucuna baskı uygulanır ve sağa sola hareketler yapılır. Ayrıca burun ucuna aşağıdan baskı yapılarak yukarı doğru kaldırma hareketi yapılır.

burun küçülten egzersizler

Diğer bir etkili yöntem ise burun küçültme egzersizlerine ek olarak etki bir yöntem olan mandal yada burun kıskacı ile burnunuza şekil verebilirsiniz. Mandal ya burun kıskacı ile burun küçültmek için burnunuzu sıkıştırma işlemini günde 20 dakika olacak şekilde 1 ay boyunca uyguluyoruz.Eğer mandal ile bu hareketleri yapacaksanız burnunuzda iz kalmaması için mandalın ucuna bir bez yada pamuk koymalısınız bu sayede burnunuzda iz kalmasını da engellemiş olursunuz.

ESTETİKSİZ BURUN KÜÇÜLTME YÖNTEMLERİ

Burnundan rahatsız olan her kişinin aklına bir kez olsun estetik ameliyat olma fikri gelmiştir. Peki, burun küçültmek için sadece ameliyat seçeneği mi var? Tabi ki hayır, birkaç makyaj tekniği ile burnunuzun şeklini değiştirebilir ve istediğiniz görüntüyü vermesini sağlayabilirsiniz. Sizler için her burun şekline göre bilmeniz gereken makyaj teknikerini araştırdık.

Burun kontürü yapmak için ihtiyacınız olan makyaj ürünleri: 
-
 Aydınlatıcı pudra,
Ten renginizin bir ton koyusu bronzlaştırıcı pudra,
- İnce ve dolgun uçlu 2 adet makyaj fırçası

1- KEMERLİ BURUNLAR


Kemikli buruna sahip olan kişiler, kontürleme tekniği ile burun çıkıntısını gizleyebilir. Burun çıkıntısını gizlemek için, göz pınarlarından burun deliklerine kadar olan kısmı bronz pudra ile gölgelendirin, doğal bir görüntü için yumuşak bir fırça ile pudrayı iyice dağıtabilirsiniz. Elmacık kemiklerinizin altını ise bronz allık ile gölgelendirmelisiniz. 

2- UZUN BURUNLAR


Uzun burunlu kişiler burnunu kontürlemek için; burnun uç kısmına mat bronzlaştırıcı, burun kemiği üzerine aydınlatıcı pudra sürerek kontürleme işlemini yapabilir.

3- GENİŞ BURUN DELİKLERİ OLANLAR


Burun deliklerini küçük göstermek isteyen kişiler; burun deliklerinin üstüne bronzlaştırıcı pudra sürüp fırça ile iyice dağıttıktan sonra, kaşların başlangıç noktasından burun deliklerine kadar olan alanı gölgeleme işlemi yapmalı. Kontürleme işleminin etki etmesi için elmacık kemikleri fazla belirginleştirmemeye özen göstermeliler.

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar
40 Yorum Var
 • Hberke 1 hafta önce Şikayet Et
  Ben denedim burnum bayağı yandı yarım saat. Bekleyemdim bile sonra burnum yandı derim soyuldu bgn 15. Günüm ama hala. Aynı bı değişim Yok yani
  Cevapla
 • ASENA 2 hafta önce Şikayet Et
  Burun küçüldüğü maskeyi sadece burnun ucunami süreceğiz yoksa tamamına mi
  Cevapla
 • Yağmur 2 hafta önce Şikayet Et
  Bende yapmak istiyorum ama yüzüme Zarar gelir diye korkuyorum
  Cevapla
 • Elif 3 hafta önce Şikayet Et
  Hiç olmuyor ben bir değişiklik ğöremedim şahsen
  Cevapla
 • Semaa 2 hafta önce Şikayet Et
  Yaaa yapacaktım bende belki olur diye
 • Rümeysa öz 3 hafta önce Şikayet Et
  İnşallah işey yarar
  Cevapla
Yorumların Tümünü Okuyun