Evde burun küçültme yöntemleri nelerdir? Burun küçülten egzersizler

Genellikle kadınlar son zamanlarda merak ettikleri ve daha güzel bir buruna sahip olmak için bıçak altına bile yatmayı göze almaktadır. Hem maliyetinin yüksek olması hem de ağır bir sürecin olmasından dolayı çoğu bayan burun ameliyatı yaptıramazken bazıları da bunun için servet bile harcayabilir. Ancak bu yöntemleri bir kenara bırakacak muhteşem bir yöntem biliyoruz. Evde burun küçültme yöntemleri nelerdir?

HABERE AİT VİDEO İÇİN TIKLAYIN İZLE

Günümüzün en çok konuşulan aynı zamanda herkesin şikayetçi oldukları konulardan biri burun eğriliğidir. Kimisinde doğuştan kimisinde ise burun eti nedeniyle değişen burun estetiğini sadece ameliyatla değil farklı yöntemlerle de istediğiniz şekle kavuşturabilirsiniz. Evde yapabileceğiniz doğal yöntemlerle büyük görünen burnunuzu kısa sürede küçültebilir, daha güzel görünen bir buruna sahip olabilirsiniz. Evde burun küçültmek için yapacağınız bu yöntemle ağrı yada acı hissetmezken ayrıca size maliyette olarak ta kesenize zarar vermeyecektir. Peki evde burun küçülten yöntemler neler? Burun küçülten egzersizler yazımızda bulabilirsiniz.

DİŞ MACUNU YÖNTEMİ

Malzemeler:

1 çay kaşığı diş macunu
1 çay kaşığı öğütülmüş zencefil
1 yemek kaşı elma sirkesi
Şimdi bu malzemelerle burun küçültücü krem yapalım

Hazırlanışı ve Uygulanışı:

Yukarıda saydığımız bütün malzemeleri bir kaba koyup iyice karıştırıyoruz. Hazırladığımız karışımı bir fırça yardımı ile burnumuzun ucuna bir miktar sürüp yarım saat kadar bekliyoruz. Yarım saat sonra yüzünüzü ılık su ile yıkamanız yeterlidir. İstediğiniz gibi küçük bir elde etmek için bu karışımı en az 10 gün boyunca uygulamalısınız. Gerçekten çıkan sonucu şaşıracaksınız. Dikkat etmeniz gereken konu ise eğer burnunuzda yanma olursa zencefil miktarını azaltmanız gerekir.

evde burun küçültme

evde burun küçültme

  • DİĞER BURUN KÜÇÜLTME YÖNTEMLERİ

Burun yapılarından rahatsız olan bayanlar genel olarak bunları makyaj ile kapatmaya çalışsa da bazı durumlarda sağlıklı sonuç elde etmeleri mümkün olmayabilir. Eğer sizlerde daha dik duran küçük bir buruna sahip olmak istiyorsanız burun egzersizleri yaparak rahatlıkla etkili sonuç elde edebilirsiniz.

Burun kıkırdağı gelişimini tamamlamış olsa da yapılacak hareketler bu kıkırdağa şekil verebilmektedir. Bunun için ameliyat olmak şart değildir. Burun üzerinde yapacağınız hareketler kan dolaşımını da hızlandıracağı için üst dudaklarınıza oksijen girmesini de sağlayacaksınız. Bu egzersizi yaparken parmak uçlarınız yardımı ile burun ucuna baskı uygulanır ve sağa sola hareketler yapılır. Ayrıca burun ucuna aşağıdan baskı yapılarak yukarı doğru kaldırma hareketi yapılır.

burun küçülten egzersizler

burun küçülten egzersizler

Diğer bir etkili yöntem ise burun küçültme egzersizlerine ek olarak etki bir yöntem olan mandal yada burun kıskacı ile burnunuza şekil verebilirsiniz. Mandal ya burun kıskacı ile burun küçültmek için burnunuzu sıkıştırma işlemini günde 20 dakika olacak şekilde 1 ay boyunca uyguluyoruz. Eğer mandal ile bu hareketleri yapacaksanız burnunuzda iz kalmaması için mandalın ucuna bir bez yada pamuk koymalısınız bu sayede burnunuzda iz kalmasını da engellemiş olursunuz.

ESTETİKSİZ BURUN KÜÇÜLTME YÖNTEMLERİ

Burnundan rahatsız olan her kişinin aklına bir kez olsun estetik ameliyat olma fikri gelmiştir. Peki, burun küçültmek için sadece ameliyat seçeneği mi var? Tabi ki hayır, birkaç makyaj tekniği ile burnunuzun şeklini değiştirebilir ve istediğiniz görüntüyü vermesini sağlayabilirsiniz. Sizler için her burun şekline göre bilmeniz gereken makyaj teknikerini araştırdık.

Burun kontürü yapmak için ihtiyacınız olan makyaj ürünleri: 
-
 Aydınlatıcı pudra,
Ten renginizin bir ton koyusu bronzlaştırıcı pudra,
- İnce ve dolgun uçlu 2 adet makyaj fırçası

1- KEMERLİ BURUNLAR

ESTETİKSİZ BURUN KÜÇÜLTME YÖNTEMLERİ

ESTETİKSİZ BURUN KÜÇÜLTME YÖNTEMLERİ

Kemikli buruna sahip olan kişiler, kontürleme tekniği ile burun çıkıntısını gizleyebilir. Burun çıkıntısını gizlemek için, göz pınarlarından burun deliklerine kadar olan kısmı bronz pudra ile gölgelendirin, doğal bir görüntü için yumuşak bir fırça ile pudrayı iyice dağıtabilirsiniz. Elmacık kemiklerinizin altını ise bronz allık ile gölgelendirmelisiniz. 

2- UZUN BURUNLAR

ESTETİKSİZ BURUN KÜÇÜLTME YÖNTEMLERİ

ESTETİKSİZ BURUN KÜÇÜLTME YÖNTEMLERİ

Uzun burunlu kişiler burnunu kontürlemek için; burnun uç kısmına mat bronzlaştırıcı, burun kemiği üzerine aydınlatıcı pudra sürerek kontürleme işlemini yapabilir.

3- GENİŞ BURUN DELİKLERİ OLANLAR

ESTETİKSİZ BURUN KÜÇÜLTME YÖNTEMLERİ

ESTETİKSİZ BURUN KÜÇÜLTME YÖNTEMLERİ

Burun deliklerini küçük göstermek isteyen kişiler; burun deliklerinin üstüne bronzlaştırıcı pudra sürüp fırça ile iyice dağıttıktan sonra, kaşların başlangıç noktasından burun deliklerine kadar olan alanı gölgeleme işlemi yapmalı. Kontürleme işleminin etki etmesi için elmacık kemikleri fazla belirginleştirmemeye özen göstermeliler.

Busenur Karakaya Yasemin.com - Yayın Koordinatörü ve İçerik Sorumlusu
Yasemin - Busenur Karakaya

Editör Hakkında

2015 yılında Kanal 7 Medya Grubu'nun Haber7.com bünyesinde stajyerlik yaptı. 2016 yılında Haber7.com Kurumsal İletişim Sorumlusu olarak mesleğe ilk adımını atarak sonrasında İçerik Editörü ve Sosyal Medya Uzmanı olarak görev aldı. 2018 yılında yeni kurulan Yasemin.com Kadın Sitesinde önce SEO editörü sonrasında Haber Şefi olarak görev yaptı. 2021 yılında Yasemin.com'un Yayın Koordinatörü ve İçerik Sorumluluğu ünvanını alarak çalışmalarına devam ediyor.

BİR YORUM YAPIN 52

ar.. 3 ay önce

dis macunuyla gercekden oluyomu

ar.. 3 ay önce

dis macunuyla gercekden oluyomu

Muhammet ASLAN 1 yıl önce

Hiç işe yaramıyor 13 gün boyunca 35 dakika yaptım burnum daha da büyüdü

ecrin 2 yıl önce

ben denemeden daha olmucanı düşünüyorum bence denemeyin hele buzla bence hiç olmaz benim fikrim kimseye karışımıyorum sadece söyleyim dedim

Toplam 2 beğeni

Anonim 2 yıl önce

Biraz mantikli olun ya boyle bisey gercek olsaydi kimse para verib ameliyet etirmezdi en iysi kendinizi kendiniz gibi kabul edin bu heyati kimse icin deyil kendiniz icin yasiyorsunuz Takmayin Kafaniza İnsanlarin gornusunze ne diyceyini soyleyceyini Onemli Olan Rabbiniz sizi sevsin gersini bos verin

Toplam 25 beğeni

Berra Gül 2 yıl önce

Adam gibi adamlardan bugün;

Toplam 0 Beğeni
Yorumların Tümünü Okuyun