Evde platin sarısı saç nasıl yapılır? Platin saç boyama rehberi

20 Mayıs 2021, 14:03
Evde platin sarısı saç nasıl yapılır? Platin saç boyama rehberi

Uzun yıllardır kadınların favorisi olan ve modası hiç eskimeyen platin saç rengi, hem havalı hem de dikkat çekici saçlara kavuşmanıza yardımcı olur. Oldukça zorlu bir süreç olan platin saç rengi özellikle koyu renk saçlara sahip olanların özenle ve çok dikkatli bir şekilde karar vermesi gereken bir konudur. Peki evde platin sarısı saç nasıl yapılır?

Sarı saç yüzyıllardır biz kadınlar için vazgeçilmezidir. Sarı saç tutkusu bundan yıllar öncesine Roma dönemine dayanıyor. O dönemde sarı saç Tanrıça saçı olarak bilinirdi. Romalı kadınlar, rehin alınan Alman kadınlarının saçlarıyla süslenir ya da güneşin altında saatlerce saçlarının açılması için beklerlerdi. Özellikle 2019 yılında popülerliği artan platin sarı saç, güzel olduğu kadar yapımı zor, uğraştırıcı ve aşamaları olan bir uygulamadır. Usta kuaförlerin bile platin sarı saçı yaparken hata yapabileceği görülmüştür. Genellikle yapılan hatalar sonucu kişilerin saçlarının yandığı, koparak dökülmelerine neden olmuştur. Bu saçın yapısı ve boyanın saçta kaç dakika bekletildiği ile ilgilidir. Doğru adımlarla evde kendi ellerinizle bile platin sarı saç elde edebilirsiniz. Nasıl mı? Evde platin sarısı saç boyamaya dair tüm merek ettikleriniz yazımızda.

platin sarı saç

Sarı saçların bakımı nasıl yapılır? Sarı saçlara özel bakım önerileriİLİŞKİLİ HABERSarı saçların bakımı nasıl yapılır? Sarı saçlara özel bakım önerileri

PLATİN SARI SAÇ ELDE ETMENİN PÜF NOKTALARI

Platin sarı saçlara sahip olabilmeniz için mutlaka saç açma işlemi uygulanması gerekmektedir.Saç açma işlemi yapılmadan platin rengi saç elde etmek mümkün değildir.
Saç açıcı muhakkak saç uçlarından diplere doğru uygulanmalıdır.

Saçta açma işleminden kaynaklanan farklılıkları önleyebilmek için saç açıcıyı aynı anda ve hızlıca tüm saça uygulamalısınız.

Saç açma işlemi doğal saç rengi üzerinde daha başarılı olmaktadır.

evde platin sarı nasıl yapılır

PEKİ EVDE PLATİN SAÇ RENGİ NASIL ELDE EDİLİR?

Platin sarısı saç boyamadan önce saç acıcı ile sac renginizi açmanız gerekmektedir. Renk açıcı kullanmadan platin sarısı saç rengi elde etmek imkansıza yakındır.

Saç rengini açabilmeniz için Koleston ‘un renk açıcısı ile 4 ile 5 ton kadar açabilmeniz mümkündür. Koleston içeriğinde saç rengi açıcısı yani oksidan ve mavi pudrası ile birlikte gelmektedir.

Saç yapısına bağlı olarak eğer saçınız kolay açılabilen saç tipi ise 20 dakika sizin için yeterlidir. Zor açılabilen saçlarda ise süre biraz uzamaktadır tahmini 45 dakikayı bulmaktadır.

Saçlarınızı platin yaptıktan sonra yeşil, turuncu veya bu renkleri tonları ile karşılaşırsanız mutlaka saç toneri kullanmalısınız. Saç toneri hakkında merak ettikleriniz için tıklayın...

Genelde saçlarımız güçlü ve saç rengimiz doğal ise bu açma işlemini uygulamak daha iyi bir karardır. Bu işlem sonucu başarılı olursanız çiğ bir sarı renk elde etmiş olacaksınız ve saçlarımız yumurta sarısı rengini alacaktır. 

Sonra saçlarınızı yıkamak için mutlaka doğal şampuan kullanarak yıkayınız.

Bu işlemden sonra son etap Palette markasının açık sarı renk 10-1 numaralı boyasını seçerek saçlarınızı boyamalısınız. Bu adımdan sonra istediğiniz sarı platin saçlara kolayca ulaşabilirsiniz.

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar
17 Yorum Var
 • Gülperi göl 3 hafta önce Şikayet Et
  Saç cok işlem gördüğü için yıpranma kaçınılmaz lıguid keratin ürünleri bende kullandım biraz pahalı kesinlikle deger
  Cevapla
 • Funda 1 ay önce Şikayet Et
  Platin boyanın ölçüleri nedir? Saçta ne kadar beklemeli? Teşekkürler
  Cevapla
 • Gülperi göl 3 hafta önce Şikayet Et
  Selam
 • seda 2 ay önce Şikayet Et
  Keratin bakımı yaptırmayı düşünüyordum ama bir türlü yaptırmak nasip olmamıştı.Çünkü dışarda insanlardan duyduğun yorumlar ve memnun olmayan kişiler yüzünden çekiniyordum.Saçlarım ise tivtik tivtif ve fazla işlem görmesinden çok fazla yıpranmış durumdaydı.Boyama işlemlerini hiç söylemiyorum renk uyumsuzluğu oluyordu. Bir akadaşımın tavsiyesi üzerine liquid keratinin bakım setinden sipariş ettim.Evde nasıl uygulamam gerekli ise öyle uyguladım.Belli bir uygulamadan sonra saçlarımda gözle görülür şekilde bir farklılık vardı. Saçlarımı şuan çok güzel hissediyordum canlı ve parlak :)
  Cevapla
 • berfin kılınç 5 ay önce Şikayet Et
  daha iyi sonuç almak istiyorsanız ben de tavsiye üzerine denedim. başta tereddüt ettim ama hem fiyat olarak hem de sonuç olarak mükemmel bir ürün. saçların yıpranmasını minimum seviyeye indirmek için boyanın içine yazıldığı gibi bir miktar likit keratin boya koruyucu eklerseniz saçın yanmasını ve yıpranmasını önleyeblilirsiniz.
  Cevapla
 • leyla K 4 ay önce Şikayet Et
  Saç her boyama işleminde malesef yıpranıyor. liguid keratin ürünlerini ben de kullandım. biraz pahalı olmasına rağmen çok etkili sonuç verdi.
 • leyla K 4 ay önce Şikayet Et
  saç çok işlem gördüğü için yıpranma kaçınılmaz. liquid keratin ürünlerini ben de kullandım . biraz pahalı ama kesinlikle değer
 • Oya 10 ay önce Şikayet Et
  Kesin kofördür eğer deneyenleri yalanlıyorsa
  Cevapla
Yorumların Tümünü Okuyun