Gerek baş ağrılarını gerekse kas ağrılarını mucize bir şekilde gidermek için kullanılan Vicks krem artık her evde bulunuyor. Naneli kokusu ile dikkat çeken ve yıllardır popülaritesini kaybetmeyen Vicks krem ne işe yarıyor? Vicks krem nasıl kullanılır? merak ediyorsanız yazımıza göz atabilirsiniz.

Yoğun mentol kokusuyla hafızlardan silinmeyen Vicks krem, sadece ağrılarda kullanıldığı düşünülse de kullanım alanı oldukça fazladır. İçerisinde bulunan Hindistan cevizi yağı, okaliptüs yağı, terebentin, vazelin, timol gibi şifalı bileşenler sayesinde adeta tüm sorunları ortadan kaldıran bu krem anane ve babannelerimizin mutlaka eczane çantalarında bulunuyor. Mentollü olmasıyla öksürük kesici özelliği taşıyan bu krem, hakkında bir araştırma yapıldı. Yapılan araştırmada el ve tırnak yaralarında, sivilce ve akne tedavilerinde, börek ısırmalarında ve sivrisinek uzaklaştırmada oldukça üstün başarı sergiliyor. Sadece eczanelerde satılan Vicks kremi doktorunuza danışarak rahatlıkla kullanabilirsiniz. Her evde bulunması gerektiği söylenen bu krem hangi alanlarda nasıl kullanılır? Gelin birlikte bakalım...

İLİŞKİLİ HABERThiocilline nedir, ne için kullanılır, ne işe yarar? Thiocilline krem 2021 fiyatı

ÖKSÜRÜK İÇİN VİCKS NASIL KULLANILIR?

Vicks kremin öksürük kesici özelliğinden yararlanmanız için bir miktar kremden ayaklarınızın altına sürmeniz, ardından da çorabınızı giymeniz gerekiyor. Bu şekilde kısa bir süre sonra öksürüğünüzün azaldığını görebilirsiniz.

İLİŞKİLİ HABERHirudoid Forte Jel faydaları! Hirudoid Forte Jel kullanım kılavuzu! Hirudoid Forte Jel fiyatı

TIRNAK MANTARINDA VİCKS NASIL KULLANILIR?

Tırnak köklerine ve tırnaklara sürüldüğünde tırnakta mantar oluşumuna yol açan bakterileri öldüren bu krem, çok güçlü bir antimikrobiyal ve anti bakteriyeldir. Az bir miktar kremden tırnaklarınızdaki mantarlı bölgesine sürün. Ardından bölgeyi gazlı bir bez ile örtün. Sonrasında çorap giyebilirsiniz.  Tırnaklarınızdaki mantardan tamamen kurtulana kadar işlemi günde 3 kez uygulayabilirsiniz.

SİVİLCE VE AKNE TEDAVİSİNDE VİCKS NASIL KULLANILIR?

Bir miktar kremden cildinizdeki akne ve sivilcelerin üzerine sürün. 30 dakika bekledikten sonra cildinizi bol suyla durulayın. Bu işlemi en az 1-2 hafta boyunca günde 2-3 sefer tekrarlayın.

CİLTTEKİ KIZARIKLIK İÇİN VİCKS NASIL KULLANILIR?

Vicks, bit, pire, sinek, sivrisinek gibi böcek ısırıklarının yol açtığı kaşıntıyı alıyor, semptomları hafifletiyor. Aynı zamanda ısırılan bölgenin enfeksiyon kapma riskini de azaltıyor. Cildinizdeki kaşıntıyı gidermek adına öncelikle ısırılan yeri bol soğuk suyla durulayın. Ardından kremin içine az bir miktar tuz serpiştirin. Tuzlu kremi cildinizdeki böcek ısırıklarının üzerine yedirerek, sürün. İşlemi gün içerisinde birkaç sefer tekrar edin.

ÇATLAK TEDAVİSİ İÇİN VİCKS NASIL UYGULANIR?

Geceleri yatmadan önce ayaklarınızı ılık suda beklettikten ve topuk taşı ile çatlakları ovduktan sonra ayaklarınızdaki çatlakların üzerine bir miktar Vicks sürün. Ardından çoraplarınızı giyin. Sabah uyandığınızda ise ayaklarınızı yıkayın. Topuklarınız tamamen yumuşayana dek, işlemi tekrarlayın.

  • Bölgesel için Vicks kullanımı; Hamileliğin ve sürekli kilo alıp-vermenin yol açtığı göbek, bel, basen ve kalça bölgesindeki çatlakların tedavisinde de bu kremi kullanabilmeniz mümkün. Cildinizdeki çatlakları yumuşatmak adına bu çatlakların üzerine 5 dakika parmaklarınızla masaj yaparak Vicks krem sürün. Gün içerisinde bu işlemi tekrarlayın.

SAÇTAKİ KEPEKLER İÇİN VİCKS NASIL KULLANILIR?

Saç diplerinize bir miktar Vicks ile masaj yapın. 10-15 dakika bekledikten sonra saçlarınızı bol suyla yıkayın.

VİCKS KREM FİYATI NEDİR?

Vicks krem fiyatı, markadan markaya değişiklik gösterse de orta boy bir krem, yaklaşık 49,99 TL gibi bir rakama satışa sunuluyor. Bu ürünü eczanelerin yanı sıra internetteki online alışveriş mağazalarından da satın alabilirsiniz.

İLİŞKİLİ HABER

Stres neden olur? Stres vücuda neler yapar? Akut stres bozukluğunun belirtileri nelerdir?

İLİŞKİLİ HABER

Thiocilline nedir, ne için kullanılır, ne işe yarar? Thiocilline krem 2021 fiyatı

BİR YORUM YAPIN 2

Nez 1 ay önce

Salam men bakidan yaziram.bakuda satişda varmi?

Yahya 4 ay önce

Covid 19 tedavisinde solunum sıkıntısı başladığında mutlaka yanınızda bulunmalı.. biz faydasını gördük. birileri de laboratuvar ortamında virüsleri öldürüp öldürmediğini tespit ederse büyük hayır işlemiş olur. Çünkü buharlaşarak solunum yollarının en ücra köşesine kadar etki edebiliyor. açıklamada ayak altına sürün yazıyor ama öksürme, konuşma ve derin nefes almada sorun yaşadığımızda burnumuzun önüne sürdük; ciğerimiz açıldı.

Toplam 8 beğeni