İstenmeyen tüylerin başında koltuk altı bölgesi gelir. Hem kadın hem de erkeklerin korkulu rüyası olan koltuk altı tüylerinden kısa sürede kurtulabileceğinizi biliyor muydunuz? Sadece ev yapımı yöntemlerle ve izleyeceğiniz bir kaç pratik adımla koltuk altı tüylerinden kısa sürede kurtulabilirsiniz. Nasıl mı? İşte koltuk altı tüylerini evde tok eden yöntemler:

Koltuk altı tüyleri, özelikle kadınların özellikle sıcak havanın da etkisiyle gündelik hayatı olumsuz yönde etkiliyor hem de yapılan her hata daha fazla artmasına neden oluyor. Jilet, epilatör, ağda ve lazer gibi yöntemlerle koltuk altı tüylerinden kurtulmak isteyen kadınlar azalması için hangi yöntemi kullanacağını bilmiyor. Kısa sürede kurtulmak için kullandıkları jilet yöntemi ise azaltmaktan çok hem yayılmasına hem sert çıkmasına hem de artmasına neden oluyor. Özellikle koltuk altı tüylerinden kurtulmak isteyenlerin kesinlikle bu yöntemi kullanmamaları gerekir. Siz de koltuk altı tüylerinizden ev yapımı yöntemlerle kurtulmak istiyorsanız doğru adrestesiniz. Güzellik merkezlerinde yaptırdığınız lazer sonrasında bile gönül rahatlığıyla kullanabileceğiniz yöntemleri yazımızda bulabilirsiniz.

koltuk altı tüylerinden kurtulma

Evde hazırlayacağınız yöntemler, istenmeyen tüylerden kurtulmak için yıllardır kullanılılır. Tüylerin ne kadar uzun olduğuna, ne ile ve ne kadar kullanıldıklarına bağlı olarak etkileri değişebilir. 

NOT: Ürünlerin içindeki malzemeler mutfağınızda kolayca bulabileceğiniz şeyler olsa da, tüylerinizi almadan önce onlara alerjiniz olup olmadığını test etmelisiniz. 

LİMON VE ŞEKER KULLANARAK AĞDA YAPIMI

MALZEMELER

Yarım limon
1 bardak / 200 gram şeker

İLİŞKİLİ HABERTüy nasıl sarartılır? Evde tüy sarartma yöntemleri! Tüy sarartıcı kılları çoğaltır mı?

şeker ve limon ağdası

YAPILIŞI

Limonun suyunu sıkıp, şekerle güzelce karıştırın. Eğer limon suyu şekerin hepsini almazsa biraz daha su ekleyin.

Kısık ateşte karışımı ısıtıp, şeker eriyene kadar karıştırın.

Karışım kaynamaya başladığında, altını kapatın. Karışım yapışkan bir macun kıvamına gelene kadar karıştırın. 

Bu adımda karışıma elinizi sürmeden soğumaya bırakın. Kahve rengi olduğunda koltuk altınızı yıkayın ve kurulayın.

Karışımı ince bir tabaka halinde koltuk altınıza sürün. Ardından tüylerin çıkış yönünün tersine doğru çekin. Kalan ağdaları ılık suyla temizleyebilirsiniz.

İLİŞKİLİ HABERAğda sonrası oluşan kızarıklar nasıl gider? Ağda sonrası bakım önerileri

 

ev yapımı ağda

ZERDEÇAL İLE KOLTUK ALTI TÜYLERİNDEN KURTULMA

MALZEMELER

1 çay kaşığı/5 gram zerdeçal
Gerektiği kadar su

zerdeçal ağdası

YAPILIŞI

Kalın bir krem kıvamına gelene kadar suyu ve zerdeçalı karıştırın. Koltuk altınızdaki tüyleri aldıktan sonra bu kremi sürün ve 20 dakika bekleyin. Ilık su ile durulayın. En iyi sonucu almak için her 2 - 3 günde bir bu işlemi tekrarlayabilirsiniz.

İLİŞKİLİ HABER

Kestanenin faydaları nelerdir? Kestane alerjisi var mı? Günde kaç kestane yenmeli

İLİŞKİLİ HABER

Selzede Ayşe teyze afet bölgesinde çalışan personele 'gönül sofrası' kuruyor

BİR YORUM YAPIN 1

Didem yildirim 1 yıl önce

Iyi olmuş