Ovadril losyon ne işe yarar? Ovadril losyonun faydaları neler? Ovadril losyon nasıl uygulanır?

Günümüzde neredeyse her evde bulunan ve kullandıkça faydalarından bahsedilen Ovadril losyonu tanıtmak için sizlere bir içerik hazırladık. Hem faydaları hem de kısa sürede kaşıntıdan egzamaya kadar birçok alanda olumlu etkiler sağlamasıyla bilinen Ovadril losyon hakkında tüm merak edilenler haberimizin detaylarında.

Etken maddesi Çinko olan Ovadril losyon içerisinde Difenhidramin hidroklorür ve Lidokain hidroklorür barındırıyor. Cilt sorunlarını gidermek için araştırma yaparken karşınıza çıkacak olan Ovadril losyon, Toprak ilaç ve Kimya Mad. San. ve Tic. A.Ş tarafından Sakarya’da üretiliyor. Uygulandığı bölgede hemen etkisini gösteren bu losyonu uzman doktorunuza danışmadan kesinlikle kullanmamalısınız. Yalnızca eczanelerde mavi ambalajıyla satılan Ovadril losyon, sürüldüğü cilt bölgesini kısa süreli uyuşturur ve his kaybı sağlar. Bergamot, mentol kokulu olan bu losyon, antihistaminik (kaşıntı önleyici), lokal anestezik(bölgesel uyuşma sağlayıcı), antipruritik(kaşıntı giderici) özellikleri vardır.

OVADRİL LOSYON NE İŞE YARAR?

Bu losyon cilt tahrişlerinin giderilmesinde, pişik sorunun tedavisinde, her türlü kaşıntı sorunlarını gidermek için kullanılabilir. Bunun dışında, su çiçeği sorununun giderilmesinde ve kaşıntıyı azaltmak için de kullanabilirsiniz. 

En önemli özelliklerinden biri sinek ve sivrisinek ısırıklarının iyileştirilmesinde oldukça güçlüdür. Arı sokması sonucu ortaya çıkan şişkinlik,ağrı,kızarıklık ve kaşıntıyı giderir.

Güneş yanıkları sonrasında da kullanabileceğiniz Ovadril losyon, cilt dokusunu sıklaştırır ve hızlıca yeniler. Kadınların bazı yaptığı yorumlara göre ise ağda, lazer epilasyon sırasında acıyı azaltıyor. Cildi yenileme özelliği olduğu için cilt lekelerine dolaylı olarak fayda sağlar.

ovadril losyon

ovadril losyon

OVADRİL LOSYON NASIL KULLANILIR?

Ovadril losyonu uzman doktorunuzun size reçete ettiği gibi kullanmalısınız. Eğer reçeteniz yok ise önce losyonu çalkalayın. Daha sonra uygulayacağınız bölgenin temiz olmasına özen gösterin. Ardından parmak ucunuza küçük bir şekilde alıp bölgeye uygulayın. Gün içerisinde 3 defadan fazla kullanmamalısınız. Uyguladıktan sonra ise hemen ellerinizi yıkayın. Ürünü kesinlikle burun, ağız, kulak ve göz temasından uzak tutmalısınız. 

OVADRİL LOSYON NE KADAR?

120 gramlık Ovadril losyonun fiyatı 9.03 TL'dir. Eğer doktorunuz reçete ederse sigortanızla daha uygun fiyata alabilirsiniz.

Kolay yağ yakan diyet hangisi? Hızlı kilo verdiren 5 günlük yağ yakıcı diyet listesi

İLİŞKİLİ HABER

Kolay yağ yakan diyet hangisi? Hızlı kilo verdiren 5 günlük yağ yakıcı diyet listesi
Anneler Günü'ne özel en şık nevresim takımı modelleri

İLİŞKİLİ HABER

Anneler Günü'ne özel en şık nevresim takımı modelleri

BİR YORUM YAPIN 6

EreM 7 ay önce

Selam

Saadet 1 yıl önce

Uyuz hastalığı için yazdı bunu doktor alakası yok gibi.

Toplam 7 beğeni

Xxx 1 yıl önce

Merhaba uyuz tedavisine nasıl geldi bu krem? Ve nasıl uyguladınız söylermisiniz

Toplam 0 Beğeni

Kazim 1 yıl önce

10 aylık çocuk için kullanılabilir mi

Toplam 3 beğeni

Erkek 1 yıl önce

Zararları veya yan etkileri nelerdir

Cemile 2 yıl önce

Ovadril krem kol altı kararmalarina iyi gelirmi

Toplam 1 beğeni
Yorumların Tümünü Okuyun