Magnis krem ne işe yarar? Magnis krem kullanım kılavuzu! Magnis krem fiyatı 2020

04 Temmuz 2020, 08:56
Magnis krem ne işe yarar? Magnis krem kullanım kılavuzu! Magnis krem fiyatı 2020

İltihaplı sivilcelerle başı dertte olanlar için muhteşem bir önerimiz var. Magnis krem iltihaplı sivilceleri derinlemesine temizliyor. Kısa sürede geçmesini sağlayan Magnis kremi uzman doktorunuzla konuşarak siz de kullanabilirsiniz. Peki nasıl kullanılır merak ediyorsanız yazımızın detaylarını inceleyebilirsiniz.

Etken maddesi Nadifloksasin olan Magnis krem, ergenlik döneminden erişkin yaşa gelene kadar çıkan sivilceleri geçirmek için uzman doktorların önerdiği bir ilaçtır. Akterilerin cilt üzerinde gelişip çoğalmalarını engelleyerek,yeni sivilce oluşumunu engelleyen bununla beraber iltihabi cilt bozukluklarında (sivilcelerde) yararlı bir antibiyotiktir. Yüz alın bölgesinde, alna ya da enseye yakın kıl köklerinde, erkeklerde sakal ve bıyık bölgesi, genital bölge, sırt gibi kir ve yağın yoğun olduğu yerlerdeki bakterilerin etkinliği sonucu oluşan içi irin dolu (cerahatlı) kabartılar ve pembe-kırmızı kabartılarla belirgin sivilcelerin yok etmek için Magnis kremi kullanabilirsiniz. Yalnızca eczanede satılan bu kremi kullanmadan önce uzman doktorunuza danışmalısınız. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa beklemediğiniz sonuçlarla karşılaşabilirsiniz. Bununla birlikte kesik, kuru, çatlak, tahriş olmuş veya egzamalı  ciltlere ya da rüzgar ve güneş yanığı oluşmuş ciltlerde kullanmamalısınız. Kremi uyguladığınız bölgede sarı lekeler oluşabilir. Bu lekeleri sabunlu su ile kolayca çıkarabilirsiniz.

MAGNİS KREM NASIL KULLANILIR?

Öncelikle bu kremi doktorunuz nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmalısınız. Bunun dışında kullanacaksanız ilacı sürmeden önce sivilceli yerleri su ile arındırıp, temiz bir havlu ile kurulamalısınız. Sivilcelerin olduğu cilde sürüp, hafif hareketlerle masaj yaparak yedirilmesini sağlayınız.

MAGNİS KREM NE KADAR?

 SGK tarafından karşılanan bu ilaç dermatolog tarafından yazıldığında 3 TL gibi fiyata alınabiliyor. Ancak direk eczaneden almak istediğinizde 38.45 TL'dir.

MAGNİS KREMİN YAN ETKİLERİ NELERDİR?

Kremi kullandığınız sürece cildinizi tahriş edebilecek saç boyası ve tüy dökücüler kullanmamanız gerekiyor. Bunun dışında karın ağrısı, nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde, dudaklarda, dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda acilen hekiminizi bilgilendirin.Sürülen yerlerde geçici kaşınma hissi sık rastlanan yan etkidir.

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar
8 Yorum Var
 • Süleyman 2 hafta önce Şikayet Et
  Kremi yaklaşık 20 gündür roaccutan ile beraber kullanıyorum yüzümdeki sivilcelerin yarısından fazlası giti bile güzel tavsiye ederim ✋
  Cevapla
 • Mehmet 6 gün önce Şikayet Et
  Kremi günde kaç kez kullanıyorsunuz?
 • Eloş 2 ay önce Şikayet Et
  Bugün kreme başladım 1 ay sonra etkisini sizinle paylaşacam sabah akşam kullanacam
  Cevapla
 • Burcu 1 ay önce Şikayet Et
  Sonuç nasıl acaba ?
 • Taylan 10 ay önce Şikayet Et
  BU kremi gündüz yüzümüze sürdükten sonra akşama kadar yıkamıyoruz dimi
  Cevapla
 • Damla 9 ay önce Şikayet Et
  Kremi sürdükten sonra güneş görmemesi lazım diye biliyorum
 • Taylan 10 ay önce Şikayet Et
  Peki jremi dürdükten sonra gübeşe çıkabilir miyiz bir sorun olur mu
 • İi 10 ay önce Şikayet Et
  Evet
Yorumların Tümünü Okuyun