İltihaplı sivilcelerle başı dertte olanlar için muhteşem bir önerimiz var. Magnis krem iltihaplı sivilceleri derinlemesine temizliyor. Kısa sürede geçmesini sağlayan Magnis kremi uzman doktorunuzla konuşarak siz de kullanabilirsiniz. Peki nasıl kullanılır merak ediyorsanız yazımızın detaylarını inceleyebilirsiniz.

Etken maddesi Nadifloksasin olan Magnis krem, ergenlik döneminden erişkin yaşa gelene kadar çıkan sivilceleri geçirmek için uzman doktorların önerdiği bir ilaçtır. Akterilerin cilt üzerinde gelişip çoğalmalarını engelleyerek,yeni sivilce oluşumunu engelleyen bununla beraber iltihabi cilt bozukluklarında (sivilcelerde) yararlı bir antibiyotiktir. Yüz alın bölgesinde, alna ya da enseye yakın kıl köklerinde, erkeklerde sakal ve bıyık bölgesi, genital bölge, sırt gibi kir ve yağın yoğun olduğu yerlerdeki bakterilerin etkinliği sonucu oluşan içi irin dolu (cerahatlı) kabartılar ve pembe-kırmızı kabartılarla belirgin sivilcelerin yok etmek için Magnis kremi kullanabilirsiniz. Yalnızca eczanede satılan bu kremi kullanmadan önce uzman doktorunuza danışmalısınız. İlacın etken maddesine karşı bir alerjiniz varsa beklemediğiniz sonuçlarla karşılaşabilirsiniz. Bununla birlikte kesik, kuru, çatlak, tahriş olmuş veya egzamalı  ciltlere ya da rüzgar ve güneş yanığı oluşmuş ciltlerde kullanmamalısınız. Kremi uyguladığınız bölgede sarı lekeler oluşabilir. Bu lekeleri sabunlu su ile kolayca çıkarabilirsiniz.

MAGNİS KREM NASIL KULLANILIR?

Öncelikle bu kremi doktorunuz nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmalısınız. Bunun dışında kullanacaksanız ilacı sürmeden önce sivilceli yerleri su ile arındırıp, temiz bir havlu ile kurulamalısınız. Sivilcelerin olduğu cilde sürüp, hafif hareketlerle masaj yaparak yedirilmesini sağlayınız.

MAGNİS KREM NE KADAR?

 SGK tarafından karşılanan bu ilaç dermatolog tarafından yazıldığında 3 TL gibi fiyata alınabiliyor. Ancak direk eczaneden almak istediğinizde 38.45 TL'dir.

MAGNİS KREMİN YAN ETKİLERİ NELERDİR?

Kremi kullandığınız sürece cildinizi tahriş edebilecek saç boyası ve tüy dökücüler kullanmamanız gerekiyor. Bunun dışında karın ağrısı, nefes almada güçlük, kurdeşen, yüzde, dudaklarda, dilde ve boğazda şişlik gibi bir durumda acilen hekiminizi bilgilendirin.Sürülen yerlerde geçici kaşınma hissi sık rastlanan yan etkidir.

İLİŞKİLİ HABER

Güneş koruyucu krem nasıl seçilir? Çocuklarda güneş çarpması ve önlemleri

İLİŞKİLİ HABER

En tatlı yaz diyeti! 3 günde 3 kilo eriten şeftali diyeti nedir? Evde şeftali suyu yapımı

İLİŞKİLİ HABER

Makyajı görünmüyor diye üzülenlere şeffaf maske! Maske modelleri ve fiyatları

BİR YORUM YAPIN 14

Ayşenur 4 ay önce

Bende çok etkili olduğunu söyleyemeyeceğim. Bir aydır kullanıyorum hiç sivilcelerimde azalma olmadı

Toplam 5 beğeni

Fatih8 6 ay önce

Bugün kullanmaya başladım gece sürüp yatıyorum sabah kalkınca yıkayacağım kullanacak arkadailar için 2 günde bir ekleme yaparım

Toplam 2 beğeni

Fatih8 5 ay önce

2 haftadır kullanıyorum tek başına etkisi çok az bir krem

Toplam 0 beğeni

Fatih8 5 ay önce

1 haftadır kullanıyorum hiç faydasını göremedim

Toplam 0 beğeni

Fatih8 6 ay önce

2 günde beklediğim gibi hiçbir değişiklik olmadı arko krem sürüyor hissine kapılıyorum bir kaç gün sonra tekrar ekleme yapacağım

Toplam 0 beğeni

Süleyman 1 yıl önce

Kremi yaklaşık 20 gündür roaccutan ile beraber kullanıyorum yüzümdeki sivilcelerin yarısından fazlası giti bile güzel tavsiye ederim ✋

Toplam 3 beğeni

Ahmet 2 ay önce

Kardeşim krem güzel değil senin kullandığı roaccutane ilaç hap tedavisi nin etkisi o

Toplam 0 beğeni

Mehmet 1 yıl önce

Kremi günde kaç kez kullanıyorsunuz?

Toplam 0 beğeni

Eloş 1 yıl önce

Bugün kreme başladım 1 ay sonra etkisini sizinle paylaşacam sabah akşam kullanacam

Toplam 3 beğeni

Burcu 1 yıl önce

Sonuç nasıl acaba ?

Toplam 2 beğeni

Taylan 2 yıl önce

BU kremi gündüz yüzümüze sürdükten sonra akşama kadar yıkamıyoruz dimi

Toplam 4 beğeni

Damla 1 yıl önce

Kremi sürdükten sonra güneş görmemesi lazım diye biliyorum

Toplam 4 beğeni

Taylan 2 yıl önce

Peki jremi dürdükten sonra gübeşe çıkabilir miyiz bir sorun olur mu

Toplam 1 beğeni

İi 2 yıl önce

Evet

Toplam 1 beğeni
Yorumların Tümünü Okuyun