Cilt lekeleri ve sivilce konusunda adeta bir kurtarıcı görevi gören Tretin krem sadece eczanelerde satılıyor. Günümüzde birçok kişinin gerek sosyal medyada gerekse internetteki araştırmaları sonucunda karşılaştıkları Tretin krem hakkında tüm detayları araştırdık. Tretin krem nedir, ne işe yarar? Tretin krem kullananların yorumları nedir? Öğrenmek için yazımızı inceleyebilirsiniz.

Etken maddesi Tretinoin olan Tretin krem cilt hücrelerini besleyerek, cildin yenilenmesine yardımcı olan, A vitamininin cilde sürülebilen bir ilaçtır. Deriye uygulandığında derinin en üst tabakası olan epidermise ait hücrelerin yenilenmesine yardımcı olduğu için aşırı keratin oluşumunu baskılar ve derinin kendisini onarma mekanizmalarını uyarır.  Kısa sürede cildi onararak lekelerin giderilmesinde büyük rol oynayan Tretin kremi uzman doktorunuza danışarak kullanabilirsiniz. Tretin kremi Komedon (cilt altındaki yağ ile kir tabakasının birleşmesinden oluşan siyah noktalar), püstül (içi irinle dolu kabarcık) ve papüllerle (deride küçük, kenarları iyice belli kabartılar) birlikte görülen Akne vulgaris (sivilce) tedavisinde ve Psoriazis (sedef hastalığı), İktiyozis (balık pulu hastalığı) ve Hiperkeratozis (deri kalınlığının artması)  tedavisinde kullanabilirsiniz. İçerisinde bulunan etken maddesine karşı bir alerjiniz var ise ciddi sağlık sorunlarına neden olabilir. Bu yüzden uzman doktorunuz tarafından onay almalısınız. 

30 gramlık tüplerde satılan bu krem beyaz renktedir. Assos İlaç firmasının kullanıma sunduğu faydalı ve etkili bir ilaçtır.

TRETİN KREM NASIL KULLANILIR?

Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. İlacı uygulayacağız bölgeyi temizleyin. Parmağınızın ucuyla ufak miktarda aldığınız ilacı lezyonlu deri bölgesine hafifçe sürün. Günde bir kez geceleri uygulanmalıdır.

Kullanım sonrası ciltte pul pul dökülme ve hafif yanma gibi etkiler normal kabul edilmekle beraber, Tretini sürdükten sonra kesinlikle güneşe çıkılmamalıdır.

TRETİN KREMİN FİYATI

Vücuttaki leke, akne tedavisinde, cildi yapılandırmada hem de yaşlanmanın önüne geçmede faydaları olan Tretin Krem 60.53 TL​ dir.

İLİŞKİLİ HABER

Leblebinin faydaları! Kavrulmuş leblebi ne işe yarar? Kaç çeşit leblebi vardır?

İLİŞKİLİ HABER

Latte kilo aldırır mı, Latte kahve kaç kalori? Evde sütlü köpüklü latte nasıl yapılır?

BİR YORUM YAPIN 7

Deniz 9 ay önce

Şuan kullanıyorum ama acaba zararı olur mu

Toplam 1 beğeni

Beyza 5 ay önce

Kaç saat yüzünuzde kalmali bilginiz varmi

Toplam 3 beğeni

Semra 10 ay önce

Gerçekten kullandım doktorum yazmıştı reçete, o kadar iyi geldi ki cildim pürüssüz ve renk canlılığı geldi.

Toplam 2 beğeni

ece 2 ay önce

cildinizi çok soydu mu peki ve ne kadar sürede etkisini gösterdi

Toplam 0 beğeni

Esma 5 ay önce

Ne zaman ilk etkilerini göstermeye başladı

Toplam 2 beğeni

Işıl 8 ay önce

Ciltteki hafif lekeleri mi iyi geliyor bu krem.Ben de aldım yeni.Gece surecekmisim. Sabah yıkanması gerekli mi acaba.bir de ne kadar süre kullandınız acaba siz.

Toplam 7 beğeni

mert 1 yıl önce

50,50 tl

Toplam 4 beğeni
Yorumların Tümünü Okuyun