Sivilce tedavilerinde uzman doktorların reçete ettiği Cleocin T mutlaka danışılarak uygulanması gereken bir ilaçtır. Peki Cleocin T ne işe yarar? Cleocin T nasıl kullanılır? Cleocin T fiyatı nedir? Öğrenmek haberimizin detaylarını inceleyebilirsiniz.

Cleocin T etken maddesi  Klindamisin fosfat olan cilt üzerinde oluşan bakterilerin gelişmesini engelleyen antibiyotik bir ilaçtır. İltihaplı lezyonların eşlik ettiği  sivilce (akne vulgaris) tedavisinde kullanılan Cleocin T, %1 Topikal Çözelti içeriyor. Bu ilacın içerisinde yer alan maddelere karşı bir alerjiniz var ise kesinlikle kullanmamalısınız. Alkol içerdiğinden gözlerde yanma ve tahriş oluşabilir. Daha önce antibiyotik kullanımından dolayı kalın bağırsak iltihabı geçirdiyseniz veya crohn hastasıysanız doktorunuza danışmadan eczanelerden direk satın almayın. Bu ilacın yardımcı maddeleri propilen glikol, izopropil alkol ve saf sudur. 30 ml yada 60 ml olarak iki farklı şekilde satılan Cleocin T berrak renksiz bir çözeltidir. İçeriğindeki asit sayesinde akne ve sivilceler üzerinde kısa sürede etki gösteren bu ilaç, oluşan sivilceleri geçirirken daha fazla çıkmasını da engelliyor. 

Özellikle ergenlik döneminde çıkan sivilcelerle baş eden Cleocin T, hormonsal değişim yada başka sebeplerle de çıkan sivilcelerde kullanılabiliyor. Siyah noktalar üzerinde etkisi kanıtlanmış olan bu çözelti, aynı zamanda sivilce izleri üzerinde de etkili olmaktadır. 

CLEOCİN T NASIL KULLANILIR?

Bu losyonu uzman doktorunuz nasıl tavsiye ettiyse o şekilde kullanmalısınız. Cleocin t losyonu kullanmadan önce cildinizi temizlemeli, kir ve makyajdan arındırmalısınız. Az miktarda kremi sorunlu bölgeye uygulamalı ve asla yıkamamalısınız. Kremi geniş yüzeye değil sadece sorunlu bölgeye tampon şeklinde uygularsanız, daha kısa sürede etkisini göreceksiniz.

Cleocin t losyon günde 2 kez uygulayabilirsiniz. Cleocin t, 12 yaş altı çocukların kullanımına uygun değildir. 

CLEOCİN T FİYATI NEDİR?

Cleocin T Losyon sivilce problemi yaşayanlara doktorlar tarafından reçete edilmektedir.  Fiyatı ise 17.13 TL'dir. 

İLİŞKİLİ HABER

Aynısefa çiçeğinin faydaları nelerdir? Aynısefa kremi ne işe yarar?

İLİŞKİLİ HABER

Bebeklerde ve çocuklarda bahar alerjisi belirtileri! Bahar alerjisinden nasıl korunulur?

BİR YORUM YAPIN 58

Berfin 2 hafta önce

Cleocin T kullanıyorum sadece 3 gün kullandım ve aşırı işe yarıyor bence kullanmalısınız :)

Toplam 1 beğeni

Ayşe 1 gün önce

Ben bu ilaçı hiç kulanmadım nasıl kulanır iyimi nasıl bir ilaç

Toplam 0 beğeni

İrem 4 gün önce

Asidik bir içeriği olduğu için güneşle temastan uzak kalmalısınız.

Toplam 0 beğeni

Osman 3 hafta önce

Nerden sipariş verebiliriz

Gülay 2 hafta önce

Eczaneden reçetesiz alabilirsiniz.

Vatandaş 1 ay önce

Yüzümdeki sivilce ve siyah noktalara faydası olur mu

İsimsiz 1 ay önce

Emzirirken kullanabiliyor muyuz

Gülay 2 hafta önce

Genelde kullanılmaz ama doktorunuza sorarak kesin cevap alabilirsiniz.

Kaan 1 ay önce

Sürdükten kaç dakika sonra yıkamaliyim tamam anladık akşam sur sabah yıkada günde 2 kez diyor yani bunu bir saati olması lazım yardımcı olursanız sevinirim

Toplam 3 beğeni

Melis 1 ay önce

Aslında dakika yok ben günde 1 kere kullanıyorum oda akşam eve gelince sürüyorum sabah kalkınca yıkıyorum bana dermatologum öyle önerdi

Toplam 0 beğeni
Yorumların Tümünü Okuyun