Deniz, kum, güneş üçlüsü yılın tüm yorgunluğunu üzerimizden atmanızı sağlıyor. Bu sırada bronzlaşmak da herkesin en çok istediği şeyler arasında. Bronzlaşırken hayal kırıklığına uğramak istemiyorsanız yağları kullanabilirsiniz. İşte en iyi bronzlaştırıcı yağlar...

Her kadının yaz aylarında tatilde bronzlaşarak ışıldayan bir cilde sahip olmak ister.  Ancak uzmanlar bu noktada ciddi uyarılarda bulunuyor. Bronzlaşmak isterken cildinizi daha kötü bir görüntüye ulaşmasına neden olabilirsiniz. Sert UV ışınları erken yaşlanma, güneş yanığına, ciltte lekelenmelere neden olabilir. Bu nedenle bronzlaştırıcı yağlar yeteri kadar kullanılmalıdır. Bronzlaştırıcı birçok ürün satılsa da kendi bronzlaştırıcınızı yapmak istiyorsanız bitkisel yağlarla doğal bir bronzlaştırıcı hazırlayabilirsiniz. Doğal ürünler cildinize zarar vermemesinin yanı sıra en iyi şeklide bronzlaşmanızı sağlar. Doğal yağları güneş koruyucunuzu sürdükten 1 saat kadar sonra kullanabilirsiniz. 

İLİŞKİLİ HABERHızlı bronzlaşmak için ne yapılır? Kolay bronzlaştıran 5 yöntem! Kızarmadan bronzlaşma

FINDIK YAĞI

E Vitamini bakımından zengin olan fındık yağı doğal bronzlaşma yağlarında bulunan en popüler maddelerden biridir. Yüksek yağ asidi içeriğinden dolayı en kolay emilen yağlardan biri olma özelliğini de taşır.

HAVUÇ YAĞI

En güzel bronzlaştıran yağlardan biri. Cildi gittikçe turuncu renge çevirebileceği için kullanım miktarında dikkatli olunmalı. Ayrıca cildi nemlendirmede ve güneş yanıklarının tedavisinde etkili olabiliyor.

ZEYTİNYAĞI, KAKAO VE CEVİZ YAĞI 

Kakao yağını güneşte eriterek içerisine yaklaşık 15 gram zeytinyağı ve 15 gram ceviz yağını ilave edin. Tüm malzemeleri küçük bir kaba veya temiz bir sprey şişesine dökerek iyice çalkalayın. Güneşe çıkmadan 15 dakika önce tüm vücudunuza sürebilirsiniz.

 

BADEM YAĞI

Koyu tonlu bir bronzluk için badem yağını kullanabilirsiniz.

BİR YORUM YAPIN 0