Furacin merhem ne işe yarar ve nasıl kullanılır? Furacin merhem 2023 fiyatı

Son zamanların en çok konuşulan ve merak edilen kremleri arasında yer alan Furacin merhem mutlaka doktor kontrolünde kullanılması gerekiyor. Peki Furacin krem nedir, ne işe yarar, özellikleri nelerdir, fiyatı ne kadar, yan etkileri nelerdir, faydaları nelerdir? İşte sorunun yanıtı:

Etken maddesi Nitrofurazon Furacin merhem, ciltteki yaralar üzerinde bulunan bakterilerin oluşmasını, gelişip çoğalmasını engelleyen bir antiseptik ilaçtır. Ameliyat yaralarının enfeksiyondan korunması, mikropların oluşturduğu iltihaplı (ciltte içi irin dolu kabarcık, sivilce vb.) veya iltihapsız deri bozukluğu gibi cilt enfeksiyonları, hasar veya zedelenme sonucu oluşan  yırtıklar, kesik, yara, yanık ve deri ülseri enfeksiyonları ile dış kulak enfeksiyonlarını tedavi etmek için kullanılır. Aynı zamanda Furacin merhemi, ciltte içerisinde irin oluşan kabarcıkları ve sivilcelerin tedavisinde, dış kulak enfeksiyonlarının tedavisinde ve ameliyat sonrası yaraların enfeksiyondan korunması için de kullanabilirsiniz.

Bu ilacı kullanmanız sırasında döküntü, bölgesel ağrı ya da şişme gibi bir  alerjik reaksiyon gelişirse, ilacı kullanmayı kesiniz ve doktorunuza başvurun.  Tedaviye başladıktan sonra birkaç gün içerisinde yara veya yanıklarda iyileşme belirtileri görülmezse ya da daha kötüleşirse mutlaka kremin kullanımını bırakmalısınız.

Terramycin(Teramisin) krem nedir? Terramycin nasıl kullanımı! Terramycin ne işe yarar?İLİŞKİLİ HABERTerramycin(Teramisin) krem nedir? Terramycin nasıl kullanımı! Terramycin ne işe yarar?

Furacin Kremin Yan Etkileri

Furacin Kremin Yan Etkileri

Egzama hastalığı nedir ve nasıl geçer? Egzamayı geçiren en kolay yöntemlerİLİŞKİLİ HABEREgzama hastalığı nedir ve nasıl geçer? Egzamayı geçiren en kolay yöntemler

Furacin Kremin Yan Etkileri:

Furacin kremi kullananlarda görülebilecek olası yan etkiler şunlardır;

  • Deride döküntü, kızarıklık, şişkinlik
  • Bölgesel ödem
  • Karın ağrısı
  • Nefes almada zorluk
  • Kurdeşen
  • Dudak – boğaz – dil şişkinliği

FURACİN MERHEM NASIL KULLANILIR?

Bu krem, enfekte olmuş yanıkları tedavi etmek için kullanılır. Ayrıca cilt iltihabı nedeniyle oluşan cilt enfeksiyonlarını tedavi etmek için kullanılır. Bakterileri öldürerek veya büyümelerini önleyerek çalışır. Furacin merhem, bir gazlı bez yada spatül ile etkilenmiş bölgeye sürülür. Merhemin sürüldüğü bölge bir örtü ile örtülebilir. Furacin, her gün ya da bir kaç günde bir enfeksiyonlu bölgede iyileşme sağlanana dek uygulanır. Tedavi süresi 7 ila 10 gündür.

FURACİN MERHEM FİYATI 2023

Bu kremin güncel fiyatı 36,76 TL​’dir.

Yasemin.com ailesi olarak geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz... Kullandıktan sonra mutlaka yorum yapın! 

BİR YORUM YAPIN 24

Melek 3 ay önce

Açık yaraya sürebilir miyim?

Fırat 8 ay önce

Oglum yanan sobaya cenesini vurdu cenesinde yanik var bu ilaci kullansam iyi gelir mi

Toplam 1 beğeni

Hafsa 8 ay önce

Oğlumu sütten yaptırdım kızarıklık ve yara var kullansam olur mu 7 aylık bebek için

Abidin yılmaz 9 ay önce

Hocam erkekte genital bölgede tahriş olma var ve çamaşıra yapışıyor bu krem olurmu

Toplam 2 beğeni

Emr 10 ay önce

Elimde köpek ısırığı var derin biraz bunu sürsem yan etkisi olurmu?

Yorumların Tümünü Okuyun