Proctolog Rektal krem ne işe yarar ve ne için kullanılır? Proctolog krem kullanma kılavuzu

02 Mayıs 2021, 09:23
Proctolog Rektal krem ne işe yarar ve ne için kullanılır? Proctolog krem kullanma kılavuzu

Günümüzde yanlış beslenme alışkanlıkları, hareketsizlik ve az su tüketimi gibi nedenlerden dolayı oluşan hemoroid sorunun için kullanılan Proctolog Rektal krem hakkında merak edilen soruları sizler için yanıtladık. Proctolog Rektal krem ne işe yarar ve ne için kullanılır? Proctolog krem kullanma kılavuzu bugünkü yazımızda.

Etken Maddesi Ruskogenin, Trimebutin olan Proctolog Rektal krem, anal bölgedeki (makattaki) iç ve dış hemoroid (basur), iltihabi hastalıklar, makat çatlakları (anal fissür) ve ağrı, kaşıntı, şişkinlik hissi ile belirgin anal bölgenin diğer hastalıklarında kullanılır. Bu krem, tekrarlayan karın ağrısı, bağırsak yolunun hareketi, i̇shal, bağırsak cerrahisi, anal fissür, anal bölgede kanama, zorlanma, yanma, tahriş, karıncalanma, kaşıntı, hemoroid ve anal çatlaklar gibi hastalıkların, rahatsızlıkların ve semptomların tedavisinde, kontrol altına alınmasında, önlenmesinde ve iyileştirilmesinde kullanılır. Bu rektal krem burada listelenmeyen amaçlar için de kullanılabilir.  Vücuttaki iltihabı azaltan bir steroid ilacı olan bu ürün, hemoroidlerin veya rektum veya anüsün diğer enflamatuar durumlarının neden olduğu kaşıntı veya şişliği tedavi etmek için kullanılır. 18 yaşından küçüklerde kullanılmaması gereken bu ilacı yalnızca eczanelerden satın alabilirsiniz. Uzman doktorunuz önermeden de kesinlikle uygulamamalısınız. 

PROCTOLOG REKTAL KREM NASIL KULLANILIR?

Makat bölgesi kullanımı için tasarlanmış bir formdur. Gün bir ya da iki kez olacak şekilde makat bölgesine sürülerek kullanılır. Makat bölgesinde sorunlu bölgenin üzerine nohut büyüklüğünde alınarak hafif parmak darbeleriyle yedirilerek sürülür. Size doktorunuzun önerdiği bir kullanım şekli var ise o şekilde de kullanabilirsiniz. 

PROCTOLOG REKTAL KREM FİYATI

Proctolog krem fiyat 19.33 TL’den eczanelerde satılmaktadır. 

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar