At kestanesi bitkisinin özünden hazırlanan özel bir krem olan at kestanesi kremi pek çok sağlık soruna şifa oluyor. Eczanelerde ve aktarlarda bu yağı rahatlıkla bulabilirsiniz. Peki at kestanesi kremi nedir? Neye iyi gelir? Faydaları nelerdir? İşte sorunun yanıtı:

At kestanesi Sapindaceae ailesi üyesi çiçekli bir bitki türüdür. At kestanesi ağacı, yaklaşık 39 metre uzunluğuna kadar çıkabilen büyük bir ağaçtır. Yaşlı ağaçlarda dallar genellikle kıvrılır ve uçları sarkık bir halde olur. Yapraklar genellikle geniş ve 13–20 cm uzunluğunda olmaktadır. Çiçekler genellikle yaprakların kökünde sarı, pembe lekeli ve beyazdır, her salkımda yaklaşık 20–50 çiçek bulunur ve salkımlar ilkbaharda oluşur. At kestanesinden yapılan krem de şimdilerde çok satıyor.  At kestanesi kremi faydalarını öğrendikten sonra artık bu krem dışında herhangi bir ürün kullanmayacak, faydaları ile beraber de cildinizde istenilen ferahlığa ulaşabileceksiniz!

Varis, hemoroit, şişmiş damar gibi tedavilerde kullanılan bu bitkisel özlü formül, sunduğumuz tüm damar hastalıklarına karşı tedavi edici bir yöndedir.

* İshal, ateş veya prostat büyümesine tamamen kalıcı çözümler sunar.

*Kan dolaşımı sorununuz var ise at kestanesi kremi sizlere çok iyi gelecektir.

* Egzama, regl ağrısı, kemik kırığı, burkulma, öksürük, eklem ağrıları gibi pek çok hastalığı tedavi etme yönünde kalıcı çözümler sunmaktadır.

* Cilde canlılık vererek daha taze görünmesini sağlar. Ayrıca kırışıklıkları yok eder.

* At kestanesi kremi, kan dolaşımını hızlandırır. Cildi daha sıkı ve gergin yapar, bu sayede gözeneklerde kapanır.

* Kılcal damar varislerini yok eder. Özellikle yüzde bulunan damar görünümünü yok eder.

* Saç dökülmesini engeller ve saçı besleyerek daha sağlıklı olması sağlar. Düzenli kullanıldığında sivilceleri yok eder.

* Vücudunuzda bulunan açık yaraların daha hızlı iyileşmesini sağlar. Cildimizde bulunan sarkmaları engeller.

* Soğuk algınlığında göğse sürüldüğünde rahatlama sağlamaktadır. Sırt, boyun, eklem ağrısı ve incinme durumlarında rahatlıkla kullanılabilir.

* Günümüzde botoks etkisi veren pek çok kremde at kestanesi bulunmaktadır. Güneş lekelerine karşı etkisi çok büyüktür.

* Varislerdeki etkisi varis çoraplarından daha büyüktür. Hemoroid tedavisinde kullanılır.

AT KESTANESİ KREMİ NASIL KULLANILIR?

Eğer bu kremi varisli bölgede kullanacaksanız, at kestanesi kremini; günde 2 defa masaj yapar şekilde sorunlu bölgeye yedirerek sürmeniz yeterlidir. Düzenli kullanıldığında varislerin yok olduğunu görmeniz mümkün.

Cildinizde şişen bölgelere; gün içerisinde 2 defa sürebilirsiniz. Ayrıca, boyun ağrısı, sırt ağrısı, eklem ağrısı, olan bölgede uygulayabilirsiniz.

Damar tıkanıklığı var ise; bu kremi sorunlu bölgeye iyice masaj yapar şekilde yedirmeniz yeterlidir. Mentollü içeriği ayrıca rahatlık hissi de vermektedir.

İLİŞKİLİ HABER

Ortostatik hipotansiyon (Düşük Tansiyon) nedir? Ortostatik hipotansiyon belirtileri nelerdir?

BİR YORUM YAPIN 0