Koreli kadınların cilt bakım sırları neler? Koreli kadınların güzellik sırları

Güney Koreli kadınların yaşlarından daha genç göstermelerinin ve pürüzsüz beyaz bir cilde sahip olmalarının nedeni, cilt bakımlarına verdikleri önemden kaynaklanıyor. Bazen öyle sıra dışı yöntemler kullanıyorlar ki şaşırmamak elde değil. Koreli kadınlar kadar güzel bir cilde sahip olmanızı sağlayacak cilt bakım tavsiyeleri haberimizde.

Koreli kadınlar doğal bakımları ve ev yapımı güzellik ürünleri sayesinde kusursuz tenleri ve genç ciltleriyle dünyaca tanınmıştır.  Güney Koreli kadınların güzelliğinin altında yatan sebepler mükemmel bir ten, doğru cilt bakımı, yüz masajı ve sağlıklı beslenmekten geçiyor. Asyalı kadınlar gibi her zaman güzel görünmek istiyorsanız Kore güzellik rutinlerini öğrenerek hayatınızda yeni bir güzellik anlayışı edinebilirsiniz. Koreli kadınlar, porselen ciltleriyle adeta tüm dünyada nam salmış durumda. Peki nedir bu ışıltılı ciltlerin sırrı? Güzellik konusundaki hassasiyetleri sonucu kullandıkları ürünler de doğal ve bitkisel oluyor. Değer verdikleri ciltleri için değer verdikleri cilt bakım ürünlerini kullanıyorlar. İşte Koreli kadınların güzellik sırları

Güney KoreİLİŞKİLİ HABERGüney Kore'nin hangi yemeği meşhur? En lezzetli Kore yemekleri

4-2-4 SİSTEMİNİ TAKİP EDİYORLAR

Koreli kadınlar yüzünü yıkarken 4-2-4 metodunu uyguluyor.

4-2-4 yöntemi, yüz yıkama rutinini zamana bölen bir metot. Aşamaları ise şöyle:

  • -4 dakika yağ ile yüzünüzü ovalayın.
  • -2 dakika krem temizleyici ile ovmaya devam edin.
  • -4 dakika yüzü durulayın.

TOKATLAMA YÖNTEMİ

Kore'deki kadınlar, kan dolaşımını hızlandırmak için günlük cilt bakım rutinlerini bitirdikten sonra en az 50 kez yüzlerini tokatlıyor. Bu yöntem yüz kaslarını da sıkılaştırır. Tokatlama ne kadar sert olursa o kadar iyi.

PİRİNÇ SUYU YÖNTEMİ

Pirinci haşladıktan sonra kalan su ile yüzlerini yıkayan Koreli kadınlar, bu yöntemin gençleştirdiğine ve güneşin zararlı ışınlarından koruduğuna inanıyor. Bu yöntemi detaylı bir şekilde öğrenmek için tıklayın:

Pirinç suyu saç uzatır mı? Saçlarınızı pirinç suyu ile yıkarsanız...İLİŞKİLİ HABERPirinç suyu saç uzatır mı? Saçlarınızı pirinç suyu ile yıkarsanız...

KAĞIT MASKE YÖNTEMİ

Uyguladıkları bir diğer teknik ise sıcak havlu maskesi. Pamuklu bir havluyu sıcak suda ıslatıp yüzlerine koyuyorlar ve 15 dakika boyunca masaj yapıyorlar. Artık neredeyse tüm bakım marketlerde bulabileceğiniz, Kore’den dünyaya yayılan kağıt maskeleri kullanıyorlar.

Maske uygulamak cilt bakım rutinlerinin vazgeçilmez adımlarından biri. Bir kez nemlendirici sürüyorlar, daha sonra mutlaka besleyici/onarıcı/nemlendirici bir serum uyguluyorlar ve ardından tekrar nemlendirici uyguluyorlar.

İşte bu kadar!

Busenur Karakaya Yasemin.com - Yayın Koordinatörü ve İçerik Sorumlusu
Yasemin - Busenur Karakaya

Editör Hakkında

2015 yılında Kanal 7 Medya Grubu'nun Haber7.com bünyesinde stajyerlik yaptı. 2016 yılında Haber7.com Kurumsal İletişim Sorumlusu olarak mesleğe ilk adımını atarak sonrasında İçerik Editörü ve Sosyal Medya Uzmanı olarak görev aldı. 2018 yılında yeni kurulan Yasemin.com Kadın Sitesinde önce SEO editörü sonrasında Haber Şefi olarak görev yaptı. 2021 yılında Yasemin.com'un Yayın Koordinatörü ve İçerik Sorumluluğu ünvanını alarak çalışmalarına devam ediyor.

BİR YORUM YAPIN 0