Cam gibi cildin sırrı 'Galss Skin'! Koreli kadınların 'Galss Skin' trendi nasıl uygulanır?

Son zamanların yükselen cilt bakımı trendlerinden Glass Skin tüm kadınların radarına girdi. Özellikle Koreli kadınların pürüzsüz cildinin sırrı olduğu açıklanan Glass Skin 'cam gibi yüz' algısını oluşturuyor. Peki Galss Skin (cam yüz) nedir, nasıl uygulanır?

Güzellik trendlerinin sosyal medyada şekillendiği günümüz dünyasında trendler oldukça hızlı bir şekilde değişiyor. Artık cildi daha doğal ve canlı gösteren makyajlar revaçta. Glass Skin trendi de kusursuz cilt makyajıyla cam gibi görünen bir cildin anahtarını sunuyor. Glass Skin yani Cam Gibi Cilt trendi, K-Beauty sayesinde hayatımıza girmiş, çok aşamalı bir cilt bakım rutinidir. Uzakdoğu’dan çıkan ve tüm dünyayı saran bu cilt bakımı trendi, kısaca cam gibi görünen bir cildi hedefliyor. Bu cilt bakım rutininde kullanılan ürünlerle de en sonunda cam gibi parlak, ışıltılı ve sağlıklı bir cilt görünümü hedefleniyor. Kore’lilerin hayatımıza soktuğu bu cilt bakımı rutininin ne olduğunu, hangi ürünleri kullanman gerektiğini ve Glass Skin’in tüm adımlarını sizlerle paylaşıyoruz.

GLASS SKİN

GLASS SKİN

GLASS SKİN NASIL UYGULANIR?

  • - DERİNLEMESİNE TEMİZLİK

Cildini en iyi şekilde temizle. Bunun için İkili Temizleme metodu en iyisi. Önce yağ bazlı sonrasında su bazlı temizleyicinizi kullan ve makyajını çıkarmayı unutma. Daha sonrasında uygulayacağın peeling ile nihai temizliğe ulaş!

  • HAFTADA BİR PEELİNG

Peeling, cilt yüzeyindeki ölü deri hücrelerini ve diğer kirleticileri uzaklaştırmak, cildin yenilenmesine yardımcı olmak ve daha pürüzsüz, canlı bir cilt görünümü elde etmek için kullanılan bir cilt bakım rutinidir. Bu işlem, cildin üst tabakasını nazikçe soyar ve cildi yeniler. Cildinizi temizledikten sonra, cilt tipinize uygun bir şekilde haftada 1-2 kez peeling uygulamalısınız.

  • TONİKLE GÖZENEKLERİ YOK EDİN

Bu akımı uygularken tonik adımını atlamamak gerekiyor. Gözenekleri arındırmak ve pH dengesini korumak için tonik kullanın.

  • SIKI BİR CİLDİN SIRRI SERUM

Cildinizi temizledikten sonra serum adımına geçiyoruz. Bu adım sayesinde daha sıkı ve aydınlık bir cilde sahip olacaksınız.

  • NEMLENDİRİCİ ŞART

Neme doymuş bir cilt sağlıklı ve parlak görünecektir bu nedenle bu adımda cilt tipinize göre nemlendirici krem seçimi yapmalısınız.

  • GÜNEŞ KREMİ KESİNLİKLE ATLAMAYIN

Hiç bir bakım rutini, güneş kremsiz düşünülemez. Yaz-kış güneş ışınlarından korunmak için bu adımı cilt tipinize uygun bir güneş kremi kullanın.

  • SON OLARAK MAKYAJA GEÇEBİLİRSİNİZ

Cilt bakımını tamamladıktan sonra makyaja geçiyoruz. Cilt kusurlarını kapatan ama cilt dokusunu koruyan bir fondöten uygulayın. Likit aydınlatıcı, toz formdakilere kıyasla daha doğal bir görünüm sağlayacaktır.

Granit tencere alırken nelere dikkat edilmeli? Gerçek granit nasıl anlaşılır?

İLİŞKİLİ HABER

Granit tencere alırken nelere dikkat edilmeli? Gerçek granit nasıl anlaşılır?
Parizyen stili ne demek? Parisian tarzı kombin nasıl yapılır? Pinterest Parisian stili

İLİŞKİLİ HABER

Parizyen stili ne demek? Parisian tarzı kombin nasıl yapılır? Pinterest Parisian stili
Busenur Karakaya Yasemin.com - Yayın Koordinatörü ve İçerik Sorumlusu
Yasemin - Busenur Karakaya

Editör Hakkında

2015 yılında Kanal 7 Medya Grubu'nun Haber7.com bünyesinde stajyerlik yaptı. 2016 yılında Haber7.com Kurumsal İletişim Sorumlusu olarak mesleğe ilk adımını atarak sonrasında İçerik Editörü ve Sosyal Medya Uzmanı olarak görev aldı. 2018 yılında yeni kurulan Yasemin.com Kadın Sitesinde önce SEO editörü sonrasında Haber Şefi olarak görev yaptı. 2021 yılında Yasemin.com'un Yayın Koordinatörü ve İçerik Sorumluluğu ünvanını alarak çalışmalarına devam ediyor.

BİR YORUM YAPIN 2

Arif 1 hafta önce

Gereksiz hatta zararlı bi dünya kimyasal. Abdest al kafi selametle

bilge 2 hafta önce

Şekeri bırakın, cildiniz porselen oluyor.

Toplam 1 beğeni