Wag maşa nedir ve nasıl kullanılır? 2024 en iyi Wag maşa modelleri

Saçlarınızı hızlı ve pratik şekillendirmek, özellikle iş ve okul günlerinde çok önemlidir. Saçı dalgalandıran yeni teknolojilerden biri olan wag maşasını sizlerle tanıştırıyoruz. 90'lı yıllarda plastik bir toka ile yapılan wag saç modeli, doğal bir dalga oluşturuluyor. Wag maşa nedir ve nasıl kullanılır? 2024 en iyi Wag maşa modelleri bugünkü yazımızda.

Profesyonel ellerden çıkmış gibi bir görünümle evde yapılabilecek maşalı saç modelleri için öneriler arayan kadınlar için muhteşem bir haberimiz var. Siz de hacimli, dalgalı ve parlak görünen saçlara asla hayır diyemiyorsanız wag maşa tam size göre.  Her gün kuaföre gitmek ve tonlarca para harcamak ve doğal görünümlü dalgalar oluşturmak istiyorsanız mutlaka bir wag maşası almalısınız. Fransız dalga ismiyle de bilinen wag maşası, fonksiyonel özellikleriyle ön plana çıkar. Ürünün özellikleri markadan markaya değişse de bazı genel özellikleri şöyle sıralayabiliriz: 

En güzel wag maşa saç modelleri 2024İLİŞKİLİ HABEREn güzel wag maşa saç modelleri 2024

  • Genel olarak wag maşalarda 2 ya da adet silindir plak bulunur. Bu plaklar sayesinde saçlarınıza yumuşak dalgalar verebilirsiniz.
  • Kimi wag maşaların LCD ekranı vardır. Bu sayede ürünü daha kolay şekilde kullanabilirsiniz.
  • Wag maşaların saça uyguladığı ısı da üründen ürüne değişir. Genellikle wag maşaların ısısı 100-300 derece arasında değişir. 
  • Bazı wag maşalarda otomatik kapanma özelliği vardır. Bu sayede makineyi açık unutsanız bile belli bir süre ürün kendiliğinden kapanır. 

WAG MAŞA NASIL YAPILIR?

İlk defa wag maşası yapanlar öncelikle sabırlı olmalılar ve yanlarına mutlaka durulanmayan saç bakım kremi almalılar. Yoksa dalgaların çok hızlı sönebilir.  Wag maşayı saçınızın üst kısmından başlayarak alt kısmına doğru uygulayabilirsiniz. Saçınızda oluşmasını istediğiniz dalganın yoğunluğa uygun olarak daha kalın ya da ince tutamlar ile saçlarınızı şekillendirebilirsiniz. Wag maşanın kullanımı, klasik maşanın kullanımına yakındır. Saçınızı wag maşaya sarıp bir süre bekledikten sonra saçınızı tamamen açarak saçlarınızda istediğiniz şeklin oluşmasını sağlayabilirsiniz. 

Saçınızı dilediğiniz gibi şekillendirdikten sonra kalın fırçalı bir tarak ile saçlarınızdaki dalgaları yavaşça açarak daha hacimli bir görüntü oluşturabilirsiniz.

2024 EN İYİ WAG MAŞA MODELLERİ

1- EVİDEA YUİ WAG MAŞA 32 mm / 499 TL

 

Seramik kaplaması sayesinde ısı eşit olarak dağılır. Saçlarınızı yıpratmadan şekillendirmenize imkan verir. Özellikle stresli ve boyalı saçlara karşı hassastır. Böylece boyalı saçlarda uzun süre renk parlaklığı sağlar.

32 mm derin seramik plakaları ile saçlarınızda kısa sürede harika dalgalar yaratın. Dijital ısı ayarı ile saçlarınıza özel ısıda, saçlarınızı yıpratmadan şekillendirin. Negatif iyon özleliği ile saçlarınız elektriklenmeden şekillensin.

Her saç tipine uygun ısı ayarıyla kontrolü tamamen size bırakır. 360 derece dönebilen kablosuyla hareket kolaylığı sağlar.

2- Shibowavy Jolvena Derin Wag Tipi Su Dalgası Saç Maşası 32 Mm / 699,00 TL

Kısa saçlar için 26 mm derinlikli, uzun saçlar için 32 mm derinlikli ayrı maşa özelliği sunan Wag maşa, su dalgalarını belirgin hale getiren modeller arasında yer alır.
Su dalgası maşası ile okyanus dalgası olarak bilinen şekillendirme yapılabilir, 30 saniyelik hızlı ısınma özelliği çabuk kullanım sağlar.
32 mm maşa derin dalgalar ve bukleler yapabilmek için ideal olup, 120-220 derece arasında saç tipinize göre değişiklik gösterir. İnce, orta ve kalın telli saçlar için uygun olacak ısı kademesi seçilir.

3- Aprilla Hızlı 3'lü Su Dalgası (WAG) Maşası 32mm / 555,00 TL

Saç maşası, saçı mükemmel şekilde ısıtan ve su dalgası şeklinde kıvıran, uzun süre pürüzsüz ve parlak yapan özel seramik kaplamadan üretilmiş üç ısıtma elemanı ile donatılmıştır.
Diğer kaplamalardan farklı olarak seramik kaplama saça zarar vermez ve plakalar kalınlıklarından bağımsız olarak her tip saça uyum sağlar.
Hızlı ve hassas saç şekillendirme sağlayan200°C sıcaklığa kadar ısınır.
Tüm saç tipleri için üçlü seramik bukle maşası sistemi.
Seramik ısıtma plakaları. Sıradışı performans. Hızlı ısıtma. Soğuk uç kısım.
LED ışıklı ON / OFF anahtarı. 200°C'ye kadar ısınır.

Busenur Karakaya Yasemin.com - Yayın Koordinatörü ve İçerik Sorumlusu
Yasemin - Busenur Karakaya

Editör Hakkında

2015 yılında Kanal 7 Medya Grubu'nun Haber7.com bünyesinde stajyerlik yaptı. 2016 yılında Haber7.com Kurumsal İletişim Sorumlusu olarak mesleğe ilk adımını atarak sonrasında İçerik Editörü ve Sosyal Medya Uzmanı olarak görev aldı. 2018 yılında yeni kurulan Yasemin.com Kadın Sitesinde önce SEO editörü sonrasında Haber Şefi olarak görev yaptı. 2021 yılında Yasemin.com'un Yayın Koordinatörü ve İçerik Sorumluluğu ünvanını alarak çalışmalarına devam ediyor.

BİR YORUM YAPIN 0