Hamileler kış çayı içebilir mi? Hamilelikte hangi çay içilmeli? Hamileler için kış çayları

Hamilelik döneminde anne adaylarının zaman zaman güçleri tükenebilir ve vücut dirençleri düşebilir. Bağışıklık sistemini etkileyen vücut direnci düştüğü zaman ise hastalıklara kapı açılabilir. Bu durumlarda ilaç kullanımına çok yanaşmayan anne adaylarının en çok sorduğu sorulardan biri de "hamileler için bağışıklık sistemini destekleyen çaylar nelerdir?" olmaktadır. Peki hamileler hangi çayları içmeli?

Bitkilerin hastalıkların tedavisinde kullanılmasının önemli olduğunu belirten uzmanlar, insanlık tarihi kadar eski olan bu bilimsel yöntemin hala geçerli olduğunu belirtiyor. Bitki çaylarının bir çoğu hastalıkları önlemede yardımcı olurken, vitamin ve mineral açısından zengin oluşlarıyla da dikkatleri üzerine çekiyor. Hamilelik döneminde bitki çaylarının içilebileceğini belirten uzmanlar, bitki çaylarının hamilelik bulantıları, ağrıları ve ödemi için de faydalı olduğunu belirtti. Peki hamilelik döneminde hangi çaylar içilmelidir? Hamileler için bağışıklık sistemini destekleyen çaylar nelerdir? Hamileler kış çayı içebilir mi? Tüm bu soruların cevabına haberimizde yer verdik. İşte detaylar...

hamilelik döneminde hangi çaylar içilmeli

hamilelik döneminde hangi çaylar içilmeli

Saraçoğlundan hamilelikte bitki çayı önerisi! Hamilelerin bitki çayı içmesi zararlı mı?İLİŞKİLİ HABERSaraçoğlundan hamilelikte bitki çayı önerisi! Hamilelerin bitki çayı içmesi zararlı mı?

HAMİLELER KIŞ ÇAYI İÇEBİLİR Mİ?

Hamilelikte ödemi atmaya yardımcı olan çaylar, ayrıca bağışıklık sitemini de korur ve güçlendirir. Bu hususta abartmamak kaydıyla hamilelikte kış çayı içilmesinin de uygun olduğunu belirtildi. Yalnızca çayın organik olması, hazır paketten ziyada özenle elde kurutulmuş bitkilerin çayının yapılmasının daha uygun olduğunu açıklanırken, anne sütünün kalitesi ve miktarını arttırmada da önemli olduğunu belirtildi. Ayrıca şimdiler kışa girerken, bağışıklık sisteminizi güçlendirebilir, direncinizi arttırabilirsiniz.

Hamileler kış çayı içebilir mi

Hamileler kış çayı içebilir mi

HAMİLELİKTE HANGİ ÇAYI İÇMELİ?

HAMİLELİK KIŞ ÇAYLARI

1- IHLAMUR ÇAYI

Hamilelik süresince rahatlıkla içilebilecek çaylardan biri de ıhlamurdur. Özellikle bağışıklık sistemi için oldukça önemli olan ıhlamur çayı, aynı zamanda grip, soğuk algınlığı gibi hastalıkların daha başlamadan bitmesini sağlar. Kış çaylarının en önemlilerinden biri olan ıhlamur ayrıca anne sütünü arttırmaya yönelik etkisi de oldukça fazladır.

ıhlamur çayı

ıhlamur çayı

2 - ZENCEFİL ÇAYI

Hamileyken içilmesi gereken bir başka çayda zencefil çayıdır. Hamilelerde sık sık yaşanan mide bulantısını azaltmaya yönelik muhteşem bir çay olan zencefil, hamilelerin vücutlarında oluşan ödem ve şişkinliği de atmada oldukça etkilidir.

zencefil çayı

zencefil çayı

3- KUŞBURNU ÇAYI

Hamilelik süresinde anne olabildiğince güçlü olmalıdır. İki canı doyurmaya çalışan annenin vücut direnci git gide düşmeye başladığında en iyi gelen bitki çaylarından biri kuşburnudur. Ödem atmada yardımcı olan kuşburnu içeriğinde bulunan vitamin ve minerallerle vücuda destek olur. Ayrıca ödem atmasıyla bilinen kuşburnu, anne adayının fazla kilolardan kurtulmasına da yardımcı oluyor.

kuşburnu çayı

kuşburnu çayı

4- REZENE ÇAYI

Daha çok hamilelikte ödem atmada etkili olsa da doğum sonrası anne sütünü arttırmadan en bilindik yöntemlerden biridir. İçeriğindeki faydalı besinlerle anne sütünü arttırırken, doğum sonrası baygın olan anne vücudunun direncini geri kazanmasını sağlar.

rezene çayı

rezene çayı

5- PAPATYA ÇAYI

Özellikle soğuk kış aylarında ya da şimdilerdeki gibi sonbahar mevsiminde üşüyen annelerin ısınıp rahat rahat uyuması için en fazla önerilen papatya çayıdır. Papatya çayı, uyku problemi yaşayan hamile anne adayları için de doktorlar tarafından önerilirken, ödem atmada da oldukça etkili olduğu ortaya çıkmıştır.

papatya çayı

papatya çayı

6- MELİSA ÇAYI

Hamileler için en çok önerilen kış çaylarından biri olan melisa çayı, içeriğindeki melisa çiçeğinin etkisiyle annen adayının duygusal ve hormonel bozukluğunu dengelemede yardımcı olur. Sinirleri gevşetmeyi başaran melisa çayının sakinleştirici etkisi, zor uyuyan yada gergin anne adayları için oldukça sık öneriliyor.

melisa çayı

melisa çayı

7- NANE ÇAYI

Hamilelikte gönül rahatlığıyla içilebilecek kışın etkisini azaltan bitki çaylarından biri de nane çayıdır. Hamilelikte nane çayı hem bulantıyı önlemede etkili olurken, hem de ferahlatıcı etkisiyle anne adayını sakinleştirir.

nane çayı

nane çayı

Limonlu maden suyu zayıflatır mı? Maden suyu ile kilo verme kürü

İLİŞKİLİ HABER

Limonlu maden suyu zayıflatır mı? Maden suyu ile kilo verme kürü

BİR YORUM YAPIN 0