KOSGEB'le bir kadın daha kendi işinin patronu oldu. Çiğdem Yüreğir kredi hibe ile açtığı atölyede 30 kişiye de iş istihdamı sağladı.

Antalya'da bir otel çalışanı olan 29 yaşındaki Çiğdem Yüreğir, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı desteği ile kendi iş yerini açtı. 50 bin lira hibe ve 100 bin lira sıfır faizli makine teçhizat kredisi sağladığı Yüreğir,  "Sable Gıda" adlı açtığı hazır pasta ürünlerini Akdeniz ve Ege Bölgesi'ndeki 250 otelle satmaya başladı. Çiğden Yüreğir'in aynı zamanda yurt dışı pazarına açılmak için fabrika kurmak istediğini şu sözlerle belirtti: "Devletimizin arkamızda güven oluşturması sebebiyle işlerimi büyütme fırsatım oldu. Fabrika açmayı düşünüyorum. Fabrikada ürettiğim ürünleri ise yurt dışına ihraç ederek ülke ekonomisine katkı sağlayacağım"

Ayrıca 2023 hedefli gelişen Türkiye'nin kendisine güç verdiğini belirten Yüreğir, "Eski Türkiye'de 80'li yıllarda olsak böyle bir işe kalkışmaya dahi cesaret edemezdim. Artık yeni Türkiye'de kadın girişimcilere büyük önem veriliyor. Ben de bundan cesaret aldım. Eskiden kadınların özgüveni yoktu. Günümüzde kadınların iş hayatına katılımları ve özgüvenleri arttı. Bunun nedeni ise devletimizin güçlü olması. Kadınlar artık kendilerini özgüvenli hissediyor. Allah devletimizden razı olsun" şeklinde konuştu.

İLİŞKİLİ HABER

Türk kadın mimarı Prens Charles'tan ödül aldı!

İLİŞKİLİ HABER

Türkiye'nin 3. büyük hastanesine kadın eli değdi!

İLİŞKİLİ HABER

'Boyasız Göçük düzeltmeye' kadın eli değdi

İLİŞKİLİ HABER

Şiddet gören kadınlara aşçı yardımcılığı eğitimi

İLİŞKİLİ HABER

"Üreten kadın güçlü kadın"

BİR YORUM YAPIN 0