Bir kovan ile başladı KOSGEB desteği ile 800 kovana ulaştı

Kadın girişimcilere bir örnekte Ankara'dan geldi. Bir kovan ile aracılığa başlayan ev hanımı Nevin Tekin, KOSGEB desteğiyle 800 kovanlık bir büyüklüğe ulaştı.

Kadınlar girişimcilikte parmak ısırtıyor. Bunun son örneği ise başkent Ankara’da gerçekleşti. Bir kovan ile aracılığa başlayan ev hanımı Nevin Tekin, KOSGEB desteğiyle 800 kovanlık bir büyüklüğe ulaştı. Tekin, üretimin yanı sıra arıcılıkla ilgili danışmanlık hizmeti de veriyor.

kadın girişimci nevin tekin

kadın girişimci nevin tekin

AÇTIĞI KURSLA DERS VERİYOR

Arıcılığın aileden gelen bir meslek olduğunu anlatan Nevin Tekin, “Açtığımız her kursta 100-150 öğrenci ders alıyor. Öğrencilerin arasında arıcılığa başlayıp şu an 1000 kovana ulaşanlar bile var” dedi. Artvin’den oğlunun tedavisi için 7 yıl önce başkente taşınan Tekin, aile mesleği arıcılığı beraberinde getirdiklerini kaydetti. Tekin, “Ankara’da arıcılık pek yapılmıyordu. 1 kovanla işe başladım 800 kovana ulaştım. Sadece arıcılık yapmakla kalmadık, eğitimini de verdik. Binlerce eve dokunduk” dedi.

DEVLETİN TEŞVİKLERİ GÜZEL

Arıcılık yaparak evine ekmek götüren onlarca öğrenci bulunduğunu kaydeden Tekin sözlerini şöyle sürdürdü:

“Doğada arı biterse insanın ömrü 4 yıl kısalır. Bunun için bu mesleğin doğru öğretilip, doğru yapılmasının sağlanması lazım. Devletimiz gençlere, özellikle kadın girişimcilere güzel teşvikler veriyor. Arıcılık hem ev ekonomisine hem ülkeye gelir kaynağı. Memleketimiz arı memleketi.”

Elinizi çabuk tutun: Gençlere büyük destek, ödemeler geçen hafta başladı
Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi (KOSGEB) Başkanı Hasan Basri Kurt, genç istihdamına katkı sağlayacak destek paketine başvurularda hedefi tutturmak üzere olduklarını belirterek, "Şu ana kadar 30 bin civarında işletme, yaklaşık 60 bin istihdam taahhüdünde bulundu. Ödemelere geçen hafta itibarıyla başladık." dedi. Kurt "Destekten faydalanmak isteyen mikro ve küçük işletmelerimiz ellerini çabuk tutsunlar"
ifadelerini kullandı.

Usta isim Haldun Dormen 94. yaşını dans ederek kutladı! Gençlere taş çıkarttı

İLİŞKİLİ HABER

Usta isim Haldun Dormen 94. yaşını dans ederek kutladı! Gençlere taş çıkarttı

ETİKETLER

Gülşah Kerimoğlu Yasemin.com - Şef Editör
Yasemin - Gülşah Kerimoğlu

Editör Hakkında

Üsküdar Üniversitesi Yeni Medya ve Gazetecilik bölümünden 2019 yılında onur öğrencisi olarak diplomasını aldı. Okul gazetesinde birçok habere ve röportaja imza attı. Kanal 7 Medya Grubu bünyesinde Haber 7 ve Yasemin.com’da staj yaptı. Anadolu Ajansı’nda gönüllü stajyerlik yaptı. Yasemin.com’da mesleğe ilk adımını attı. 2019 yılında Kanal 7 Medya grubu bünyesinde yer alan Yasemin.com kadın sitesinde İçerik Editörü olarak çalışmaya başladı. Burada pek çok özel habere imza attı, kategori bazında SEO içerikler oluşturdu. 2023 yılında Yasemin.com'da Şef Editör olarak görev yapmaktadır.

BİR YORUM YAPIN 0