Başkan Şahin moderatörlüğünde kadının gücü konuşuldu

GastroANTEP Kültür Yolu Festivali'nde 'Kültür, Sanat ve Gastronomi’de Kadın’ın Gücü' konuşuldu. Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in moderatörlüğünü üstlendiği panelde birçok konuşmacı yer aldı. Şahin açılış konuşması sırasında "Empati yaparak birçok sorunumuz çözülecek" dedi.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ile Kültür ve Turizm Bakanlığı iş birliğiyle düzenlenen GastroANTEP Kültür Yolu Festivali'nde Kültür, Sanat ve Gastronomi’de Kadın’ın Gücü Paneli düzenlendi. Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in moderatörlüğünü yaptığı panele Pek Food Kurucu Ortağı Dila Konukoğlu, Empati Sosyal Sorumluluk & Eğitim Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Pınar Topçuoğlu ve TOBB Gaziantep Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Ayşen Ahi konuşmacı olarak katıldı.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin

YAŞADIKLARI ZORLUKLARI ANLATTILAR!

Festival Park’ta gerçekleştirilen panelde; kadın bakış açısı, kadının duygusal zekası, üretimde kadının yeri ve gastronomideki değeri konuları üzerine konuşuldu. Yaklaşık 1 saat süren etkinlikte Başkan Fatma Şahin ve konuşmacılar içinde bulundukları sektörde yaptıkları çalışmaları, hayat hikayeleri üzerinden anlattı. Yaşadıkları zorlukları dile getiren konuşmacılar, sektörün geleceğine dair şimdiden yapılması gerekenlere dikkat çekti. 

Kültür Sanat ve Gastronomi de Kadının Gücü Paneli

Kültür Sanat ve Gastronomi de Kadının Gücü Paneli

"SORUNLARIN TEMEL NEDENİ EMPATİ"

Panelin moderatörlüğünü üstlenen Başkan Fatma Şahin, açılış konuşmasında katılımcılara ve izleyicilere teşekkür ederek, “Kültür sanat alanında çalışmalar yaparken kadın bakış açısı, kadının duygusal zekası, birlikte kültür, sanat ve gastronomide son durumumuz, yapmamız ve yapmamamız gerekenleri kadının gözünden, gençlerimizle vatandaşlarımızla paylaşacağız. Sorunların temel nedeni empati. Empati yaparak aslında birçok sorunumuz çözülecek” dedi. 

Kültür Sanat ve Gastronomi de Kadının Gücü Paneli

Kültür Sanat ve Gastronomi de Kadının Gücü Paneli

"HER TÜRLÜ DESTEĞİ VERMEK İÇİN BURADAYIZ"

TOBB Gaziantep Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Ayşen Ahi ise kadınların üretimdeki yeri üzerine dikkat çekerek, kültür sanatın önemini vurguladı. Ahi; “Kadınlar için en büyük rol modellerden biri Fatma Şahin. Gaziantep’te birçok alanda üretici kadınların görünür olmak, onlara inovatif fikirlerde her türlü desteği vermek için buradayız. Kültür ve sanatla iç içeyiz. Gaziantep’in ortak aklı çok iyi çalışıyor” ifadelerini kullandı. 

Depremler sonrasında dernek olarak hemen harekete geçtiklerini aktaran Empati Sosyal Sorumluluk & Eğitim Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Pınar Topçuoğlu, İstanbul'da yaşadığını belirterek vatandaşlara yardım etmek amacıyla haberi alır almaz harekete geçtiklerini söyledi. 

Muğla'daki girişimci kadının başarısı alkış topladı! Köyde üretiyor siparişlere yetişemiyor

İLİŞKİLİ HABER

Muğla'daki girişimci kadının başarısı alkış topladı! Köyde üretiyor siparişlere yetişemiyor

ETİKETLER

BİR YORUM YAPIN 0