Engelli Güldane Ersoy, Kore dizilerinden etkilendi bakın ne yaptı!

19 Şubat 2019, 10:55
Engelli Güldane Ersoy, Kore dizilerinden etkilendi bakın ne yaptı!

Başlangıçta kafasını bile dik tutamama ve parmaklarını oynatamama gibi ciddi rahatsızlıkları olan engelli Güldane Ersoy, Kore kültüründen etkilenerek Kore Savaşını anlatan bir kitap ve 'Dönmeyenler Kod Adı: Kutup Yıldızı' isimli bir kitap yazdı.

Tıp literatüründe 'Nöromusküler Hastalıklar' olarak nitelendirilen kas ve sinir rahatsızlıkları nedeniyle 14 senedir yaşam mücadelesi veren Güldane Ersoy, hastalığını ilk öğrendiğinde psikolojik anlamda bunalıma girmişti. Kafasını biraz olsun dağıtmak için kendini Kore dizilerine adayan ve izlediği belgesellerden ilham alarak Kore Savaşıanlatan bir kitap yazmaya başladı.

Ekranda seyrettiği dizi ve belgesellerdeki Kore kültürünün bizim kültürümüzle uyuştuğunu, birçok ortak noktasının olduğunu fark eden Güldane Ersoy, ailesinin manevi desteğini alarakDönmeyenler Kod Adı: Kutup Yıldızıisimli bir kitap daha çıkardı.

güldane ersoy

ENGELLİ GÜLDANE ERSOY'UN HAYALLERİ GERÇEKLEŞTİ

Engelinin hayatını mahvetmesine izin vermeyen ve azmiyle yakınlarının takdirini toplayan Güldane Ersoy, kitabı yazdıktan sonra bir yayınevi tarafından basılmasını hayal ediyordu.

Yayınevleri tarafından incelenerek basımı gerçekleştirilen kitaplar, Güldane Ersoy için umut ışığı oldu. Hedeflerine adım adım ulaşan Güldane Ersoy, yazdığı iki kitabın toplum içinde beğeni kazanmasını ümit ediyor...

güldane ersoy kitapları

KİTABI TEMİN EDEBİLECEĞİNİZ YERLER:

AŞKIN ROTASI SEUL/ Smskitap.com 15,40 TL

KOD ADI KUTUP YILDIZI DÖNMEYENLERSmskitap.com 23,10 TL

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar
1 Yorum Var
  • Güldane Ersoy 1 yıl önce Şikayet Et
    yasemin.com Desteğiniz için çok teşekkür ederim. Selam, dua ve muhabbetle
    Cevapla