Usta sanatçı Hasan Kaçan, TRT1 ekranlarında yepyeni bir programa başladı. Sunuculuğunu genç oyuncu Merve Erdoğan ile birlikte yaptığı ve bu gece ilk bölümüyle ekrana gelen Zaman Matinesi programının konuğu, arabesk müziğinin dev isimlerinden usta sanatçı Orhan Gencebay oldu.

Usta sanatçı Hasan Kaçan, yıllar sonra sunuculuk kariyeriyle ekranlara bir kez daha merhaba dedi. Oyunculuk, yazarlık ve karikatüristlik yönlerinin yanında başarılı bir TV programcısı olan Kaçan, 1995 yılında Kanal 7 televizyonunda 'Hasan Kaçan Folk Şov' adıyla bir program sunmuştu. Sanatçı, Zaman Matinesi adını taşıyan yeni programıyla, TRT1 ekranlarından seyircisiyle buluşmaya başladı. Kaçan'a sunuculuk noktasında, çocuk yaştan bu yana birçok başarılı yapımda izlediğimiz oyuncu Merve Erdoğan da eşlik ediyor. İlk bölümü yayınlanan Zaman Matinesi programına; arabesk müziğin babası olarak da kabul edilen usta sanatçı Orhan Gencebay konuk oldu. 

Orhan Gencebay

ORHAN GENCEBAY'I GÜLÜMSETEN ANLAR

TRT Arşiv kaynaklarından yararlanılan yayında, Orhan Gencebay'a, TRT'de ekrana gelmiş olan eski görüntüleri sunuldu. Görüntüleri izleyince oldukça duygulanan Gencebay, müzik kariyerine değinerek; ilk bestelerini 10 yaşında yapmaya başladığını ve kariyeri boyunca hiçbir zaman şöhret olmayı hedeflemediğini belirtti.

'YERLİ VE MİLLİ DEĞERLERİMİZİ YAŞATMAK İÇİN ÇOK ÇALIŞTIM'

Sanat hayatında uğradığı saldırılar hakkında konuşan sanatçı, 'Bir zamanlar bana karşı olan kişiler vardı. Türkiye Cumhuriyeti tarihinde bana yapılan saldırıların birçoğu kimseye yapılmamıştır. Benim hakkımda 20'ye yakın olumsuz kitap yazıldı. Sonrasında o kitapları yazanlar benden özür diledi.' dedi ve 'Yerli ve milli değerlerimizi yaşatmak için çok çalışma yaptım.' açıklamasında bulundu.

Hasan  Kaçan ise, Gencebay'ın bu konuya üstü kapalı değindiğini belirterek bir çok kişinin bilmediğini ancak Gencebay'ın bir dönem yasaklı olduğunu söyledi.

'HATASIZ KUL OLMAZ HATASIZ ORHAN DA OLMAZ'

Orhan Gencebay, gençlik yıllarından bu yana hep şık ve janti durmasıyla ilgili gelen sorular üzerine, bu duruşa nasıl kavuşulur sorusunu yanıtladı. Sanatçı, konuyla ilgili olarak, 'Kişi öncelikle kendisini yenecek. Hz. Mevlana der ki; Allah ile bir olana, ömür de ölüm de hoş gelir. Ben bunları anlamaya çalıştım. Ancak; hatasız kul olmaz hatasız Orhan da olmaz.' yorumunda bulundu.

BATSIN BU DÜNYAYI '70'Lİ YILLAR İÇİN YAPTI

Usta sanatçı, unutulmaz eserlerinden biri olan Batsın Bu Dünya'yı, niçin yazıp bestelediğini, '70'li yıllarda içerisinde bulunduğumuz dünyayı yıkalım da yeni bir dünya kuralım diyerek yaptım. Çünkü bozuktu.' sözleriyle açıkladı.

Başarılı bir sinema kariyeri bulunan ve program esnasında filmografisini izleyen Gencebay'a, Merve Erdoğan, 'Yeniden film yapmak ister misiniz?' diye sordu. Usta sanatçı, yeniden bir film yapmak istediğini belirtti.

'DEDE, ÖYLE YAŞAM MI OLUR?'

Program esnasında bir sokak röportajı yayınlandı. İnsanlara sorulan, cep telefonsuz yaşanır mı sorusuna yorumda bulunan Gencebay, 19 yaşındaki torunuyla yaşadığı bir anıyı aktardı.

Torununa 16 yaşındayken, 'Cep telefonsuz ve bilgisayarsız yaşam nasıl olur?' diye sorduğunu söyleyen sanatçı, 'Dede, öyle yaşam mı olur?' tepkisini aldığını, bugün 19 yaşında olan torununa, birkaç ay önce yine 'Cep telefonsuz ve bilgisayarsız yaşam nasıl olur?' diye sorduğunu, bu sefer de, 'Dede, çok güzel olur.' yanıtını aldığını belirtti.

Gencebay, her tür müziği dinlediğini ve bir şarkıda orijinalliği aradığını belirtti.

GÜNÜN ÖNE ÇIKAN MAGAZİN HABERLERİ

İLİŞKİLİ HABER

Alişan'ın paylaşımı sosyal medyayı salladı!

İLİŞKİLİ HABER

Kenan İmirzalıoğlu'nu duygulandıran Tuncel Kurtiz sorusu!

İLİŞKİLİ HABER

Hercai dizisine damga vuran şarkı!

BİR YORUM YAPIN 0