TikTok mağduru Demet Akalın'dan sonra uzmanından uyarı geldi!

31 Mart 2021, 09:36
TikTok mağduru Demet Akalın'dan sonra uzmanından uyarı geldi!

Kızı Hira Kurt'un Tiktok hesabı üzerinden tam 7 bin TL kadar dolandırıldığını söyleyen Demet Akalın'ın olayından sonra uzmanından ailelere altın tavsiyeler geldi.

Tiktok hesapların kapatılması için çağrıda bulunan Demet Akalın, özellikle de anne babaları uyarmıştı. Kızı Hira Kurt'un dolandırıldığını iddia eden Akalın'ın ifadelerine göre; tanınmış fenomene kredi kartından 7 bin TL'lik para yollamıştı. Sabah gazetesi Teknoloji Editörü Timur Sırt, bu konu ile alakalı ailelere şu önerileri verdi: ''Çocuğunuzu mutlu etmek için tablet ya da telefon aldınız. Ancak onunla zaman geçirmiyorsanız, başınıza gelecek en kötü şeylerden biri sadece kredi kartı kullanımı olacaktır. Online ortamda nasıl zaman geçirdiğini çocuğunuzla konuşun. Kullandığı bilgisayar veya telefonun hesabını oluşturun. Sanal kredi kartı kullanın veya her kullanımda size uyarı gelmesini sağlayın yoksa sosyal medyada hep ağlamak zorunda kalabilirsiniz."

Şarkıcı Demet Akalın, kızı Hira'nın Tiktok hesabı üzerinden nasıl kandırıldığını şu ifadelerle anlatmıştı: ''Tiktok’un yeni soyguncuları!!!!!! Anneler babalar dikkat!!!!! Bana hediye gönder deyip kartları hortumlamak ne ya!!!! Umarım Apple küçük çocukların bu korunmasız hatasını görür. Tiktok Kapatılsın !”

TİKTOK FENOMENİ ÖZGÜR BALAKAR'DAN SOYGUNCU SÖYLENTİLERİNE YANIT

DEMET AKALINDAN ŞAŞIRTICI KIYAFET AÇIKLAMASI

Alışveriş merkezinde objektiflere yansıyan ünlü popçu Demet Akalın, üzerinde taşıdığı pahalı kıyafetler ve harcadığı uçuk fiyatlarla magazin gündemine gelmişti.

Dünyaca ünlü markalar Dolce Gabbana ve Louis Vuitton'a ait ayakkabı, gözlük ve çantasıyla dikkatleri üzerinde toplayan Akalın, gözlük ve çanta dışındakilerin sponsor olduğunu ifade etti. Akalın, "Kıyafetlerim çok pahalı değil, ucuz bunlar be, ayakkabılarım da sponsordan. Sponsorlarım sağ olsun" diye cevapladı.

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar
93 Yorum Var
 • Harun 1 hafta önce Şikayet Et
  Küçük çocuğu etkilemiş olması bence suç teşkil eder.
  Cevapla
 • cengiz 1 hafta önce Şikayet Et
  Demet burda haklı, çıkmış internet fenomenimidir nedir ne olduğu da belli değil, sırtararak çalmadım abla istiyorsun paranı gönderirim diyor pişkin pişkin. Sosyal medyanın fenomenlerine bak sen...Şımarık,...
  Cevapla
 • rumuz 1 hafta önce Şikayet Et
  reklamlar reklamlar cebe girsin paralar
  Cevapla
 • MLYM 1 hafta önce Şikayet Et
  Yorumlara bakıyorum da hırsızın hiç mi suçu yok diyesi geliyor insanın. TİKTOK bahsediliyor sizin çocuğunuz yok mu?...
  Cevapla
 • izmitli 1 hafta önce Şikayet Et
  Şu kadını küçümsemekten ve aşağılamaktan vaz geçin artık, sanatçı değil falan... albümleri yüzbiler milyonlar satmıştı bi zamanlar bu bi başarı değilmi bi konser verse alanlara sığmıyor gece klüpleri kapanıyor sizce başarı ne, insanların özel hayatları parası mülkü günahı sevabı doğrusu yanlışı yargılamak sizemi düştü herkes kendi hayatından sorumlu beğenirsen takip edersin beğenmezsen haberini bile okumazsın işine bakarsın. Bizim işimiz olmuş herkese bi kulp takmak...
  Cevapla
 • Zekiye 1 hafta önce Şikayet Et
  Sanatçı değil tabikide, buna sanatçı diyen sanat anlayışını tekrar gözden geçirsin
 • Bünyamin Öztürk 1 hafta önce Şikayet Et
  O vitrin bebeği sanatçı mıymış? Ha ha. Hani sesini falan bilmesek yutacağız ha. Öyle vitrine monte edilip pompalanmış çok "proje sanatçı" var bu ülkede.
Yorumların Tümünü Okuyun