Şahan Gökbakar'ın ayıbı İş Mahkemesi'ne taşındı! Çalışanını koronalı diye işten çıkarmıştı

04 Haziran 2020, 17:10
Şahan Gökbakar'ın ayıbı İş Mahkemesi'ne taşındı! Çalışanını koronalı diye işten çıkarmıştı

Komedyen Şahan Gökbakar, Çamaşırhane Film adıyla çalışmalarını yürüttüğü yapım şirketinin güvenlik görevlisi S.D.'yi, koronavirüs kaptığı gerekçesiyle işten çıkardı.

Komedyen Şahan Gökbakar ile yönetmen kardeşi Togan Gökbakar, 2012 yılında kurdukları Çamaşırhane Film adlı yapım şirketinde çalışan 33 yaşındaki bir güvenlik görevlisi S.D.'yi korona olduğu şüphesiyle işten çıkarmıştı. S.D.'nin bağlı olduğu güvenlik şirketi SECURİTAS, Çamaşırhane Film'den şikayetçi oldu. Şikayet, 2020/13288 numarasıyla ihbar olarak kayda alındı.

Savcılık, dosyayı İş Mahkemesi'ne yönlendirdi. İşten çıkarılan S.D.'nin görevi dışında şirketi kedi bakım işlerinde de kullandığı ortaya çıktı.

KORONAVİRÜSLÜ ÇALIŞANINI KOVDU

Recep İvedik serileriyle tanınan komedyen Şahan Gökbakar, kardeşi Togan Gökbakar ile Çamaşırhane Film adıyla bir yapım şirketini de yürütüyor. Gökbakar, 2012 yılından bu yana yürüttüğü yapım şirketinde skandal bir harekete imza attı. İddiaya göre; şirkette güvenlik görevlisi olarak çalışan 33 yaşındaki S.D., koronavirüse yakalandığı gerekçesiyle işinden kovuldu.

19 Mart tarihinde grip olan S.D., Bakırköy'de bulunan devlet hastanesine gitti. İki günlük raporun ardından işine geri dönen S.D., şirket yetkililerinin, 'Sen koronavirüs olmuşsun.' tepkisiyle karşılaştı. İşten çıkarılan S.D., savcılığa başvurarak mağdur edildiğini beyan etti. Yapım şirketinden şikayetçi olan S.D.'nin bu şikayetinin ardından, soruşturma başlatıldı.

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar
16 Yorum Var
 • mert 2 ay önce Şikayet Et
  herşey güzel olmuş işte
  Cevapla
 • Kezo 2 ay önce Şikayet Et
  Geziciden de bu beklenir
  Cevapla
 • Aslan 2 ay önce Şikayet Et
  Bu arkadaşın yaptığı Sanat ise sanatçınız da ancak bu kadar olur. Ne bekliyordunuz ki ?
  Cevapla
 • Mehmet 2 ay önce Şikayet Et
  Çalışanın işyerini kedi bakım işlerinde kullanıyormuş kısmını tam anlamadım. Îşten bu yüzdende çıkartılmış olabilir. Corona olduğu kendi iddiası. Corona olsa bile işten çıkarılmasının sebebi işyerinde başka iş yapması olabilir. Karar mahkemenin.
  Cevapla
 • YaşaR 2 ay önce Şikayet Et
  Adam zor günde belli olur,
  Cevapla
Yorumların Tümünü Okuyun