MasterChef'te dokunulmazlık oyununu kim kazandı? Mastechef'te eleme adayları belli oldu

28 Ekim 2020, 09:54
MasterChef'te dokunulmazlık oyununu kim kazandı? Mastechef'te eleme adayları belli oldu

MasterChef Türkiye'de dün yayınlanan bölümde haftanın dokunulmazlık oyunu oynandı. Haftanın dokunulmazlık oyunuyla ekranlara gelen yarışmada yarışmacılar dokunulmazlığı almak için kıyasıya mücadele etti. MasterChef'te dokunulmazlık olmak için yarışmacıların mücadele ettiği gecede ilginç anlar yaşandı. MasterChef'te dün akşam yaşananlar...

HABERE AİT VİDEO İÇİN TIKLAYIN

Masterchef yarışmasında dün akşam yayınlanan bölümde haftanın ilk dokunulmazlık oyununu oynandı. oynanan ilk dokunulmazlık oyunundan Mehmet, Danilo ve Somer şefler tarafından belirlenen yemekte en başarılı olmak ve ilk dokunulmazlığı kazanmak adına verdiği mücadele kıran kırana geçti. Danilo ve Somer şef tarafından belirlenen yemeği ne iyi yapan mavi takım haftanın ilk takım dokunulmazlığını kazanan ekip oldu.

Haftanın ilk dokunulmazlık oyununda başarısız olan kırmızı takım, bireysel dokunulmazlık oyununda karşı karşıya geldi. Mehmet şef tarafında hazırlanan imza yemeğini en kırmızı takım içinden en iyi yapan Barbaros jüri şefler tarafından bireysel dokunulmazlık kazanan isim oldu.

Yarışma kuralları nedeniyle, bireysel dokunulmazlığı kazanan Barbaros kendi takımından bir kişiyi eleme adayı olarak seçme şansına sahip oluyor. Bu kapsamda Barbaros haftanın ilk eleme adayı olarak Tanya'yı seçti. 2. eleme adayı için takım içi oylama da sona erdi ve Serhat haftanın 2. eleme adayı olarak belirlendi.

MASTERCHEF KAPTANLIK OYUNUN KİM KAZANDI

MasterChef dün yayınlanan bölümde haftanın ilk oyunu olan kaptanlık oyunu oynandı.  Yarışmacılar, yağlama yaparak kaptanlık oyununu kazanmak için kıyasıya mücadele etti. MasterChef'in yeni bölümünde 12 yarışmacı yağlama yaptılar. Jüriler en beğendikleri yemeği yapan kişiyi tadıma çağırdılar. Tadım sonrası mavi takımın kaptanı Özgül oldu. Özgül Kırmızı takım kaptanı olarak Tanya'yı seçti. Düellodan galip gelen taraf ise Tanya oldu. Tanya, Barbaros takımına seçerken Sefa'yı mavi takıma verdi.

MAVİ TAKIM

Özgül - Kaptan

Esra

Uğur

Ayyüce

Eray

Sefa

KIRMIZI TAKIM

Tanya - Kaptan

Serhat

Furkan

Emir

Ebru

Barbaros

MASTERCHEF HAYALLERİNE VEDA  EDEN İSİM BELLİ OLDU

Ekranların en çok sevilen yarışması Masterchef'te dün yayınlana bölümde haftanın eleme gecesi yaşandı. Bu hafta Emir'in kaptan olduğu kırmızı takımdan 4, Eray'ın kaptan olduğu mavi takımdan da 2 yarışmacı eleme turuna kaldı. Emir, Sefa, Uğur, Esra, Tanya ve Berker, ilk eleme oyununda şeflerin verdiği safranı kullanarak en güzel yemeği yapmaya çalıştı. Şefler, tadım yaptıktan sonra en başarılı üç yarışmacıyı açıkladı. Eleme gecesinin ilk turunda en iyi yemeği yaparak elemeden çıkan ilk yarışmacı Emir oldu. Onu takip eden isimler ise Esra ve Sefa oldu.

Son kalan iki yarışmacı arasından daha zayıf tabak çıkaran Berker, MasterChef'ten elenen isim oldu. Yarışma hayallerine veda eden Berker ise gözyaşlarına hakim olamadı. Veda konuşmasında bu zamana kadar yaşadığı zorluklardan ve babasını kaybettiği için ayakları üzerinde durmaya çalıştığını anlatan Berker, şeflere de duygusal anlar yaşattı.

MASTERCHEF'TE DOKUNULMAZLIK OYUNUNU KAZANANI KİM OLDU?

Masterchef dün yayınlanan bölümde mavi ve kırmızı takımlar için dokunulmazlık oyunu heyecanı yaşandı. Mehmet, Danilo ve Somer Şefler tarafından belirlenen menüyü en iyi yapan olmak için çalışan ana kadro yarışmacılarının hazırladığı ürünler Mehmet, Danilo ve Somer şefler tarafından tadılarak günün dokunulmazlık kazanan takımı belli oldu. Dokunulmazlık oyununu kaybeden Kırmızı takım ise bireysel dokunulmazlık oyununda karşı karşıya geldi. Mehmet, Danilo ve Somer Şef'in istediği yemeği diğer takım üyelerinden daha iyi yapan Ebru günün bireysel dokunulmazlığını kazanan isim oldu.

Yarışma kuralları gereği, bireysel dokunulmazlığı kazanan yarışmacı kendi takımında eleme adayı belirleme hakkına sahip oluyor. Bu bağlamda bireysel dokunulmazlık sahibi olan Ebru kendi takımında Tanya'yı eleme potasına gönderdi. 4. Eleme adayının belirlenmesi adına takım içi oylama yapıldı ve Emir potaya giden diğer 4. Eleme adayı oldu.

HAFTANIN BİRİNCİ DOKUNULMAZLIK OYUNUNU HANGİ TAKIM KAZANDI?

MasterChef'te dün ekranlara gelen yeni bölümde mavi ve kırmızı takımı kıyasıya rekabet etti. MasterChef Türkiye'de şefler yarışmacılara dana karkas verdi ve danadan haşlama, tencere, fırın ve ızgara gibi çeşitli yemekler yapmalarını istedi. Barbaros ile Ebru'nun ilk etapta düello için anlaşması sonradan vazgeçmesi gergin anların yaşanmasına neden oldu.

Şefler iki takımın yemeklerini de çok beğendi ancak mavi takım dokunulmazlığı almasını bildi. Kırmızı takım Mehmet Şefin kuzu sırtından oluşan özel yemeğini yaptı.

MASTERCHEF ELEME ADAYLARI

Kırmızı takımda Emir ve Sefa, süre bittikten sonra yemeklerine malzeme ekledikleri gerekçesiyle değerlendirme dışında kaldı. Berker ve Özgül'ün tabağı şefler tarafından beğenildi. Özgül'ün tabağı birinci oldu. Özgül'ün belirlediği eleme adayı: Berker Takımın belirlediği eleme adayı: Sefa

MASTERCHEF KAPTANLIK OYUNUNUN KAZANANI KİM OLDU?

MasterChef Türkiye dün yayınlanan bölümde Mehmet, Danilo ve Somer Şef jüriliğinde yapılan kaptanlık oyununda ana kadro yarışmacıları mavi takım kaptanı olabilmek için ter döktü. Mehmet, Danilo ve Somer Şef tarafında belirlenen yemeği en başarılı yapan ERAY, bu haftanın mavi takım kaptanı oldu.

Mavi takım kaptanı Eray, yarışmanın kuralları gereği kırmızı takım kaptanını belirledi ve bu haftanın kırmızı takım kaptanı da Emir oldu. Mavi ve kırmızı takım kaptanları takım üyelerini şöyle:

MASTERCHEF MAVİ TAKIM

Eray (Kaptan), Furkan, Serhat, Uğur, Esra, Ayyüce,Barbaros

MASTERCHEF KIRMIZI TAKIM

Emir, Ebru, Berker, Özgül, Sefa, Tanya

KAPTANLIK DÜELLOSUNU KİM KAZANDI?

MasterChef 2020 son bölümde mavi takım kaptanı Eray ile kırmızı takım kaptanı Emir arasında avantaj ödülünü kazanmak adına kıyasıya bir düello gerçekleştirdi. İki kaptan arasında yapılan avantaj oyununu mavi takım kaptanı ERAY kazandı.

 

MASTERCHEF'E KİM VEDA ETTİ?

Dün akşam haftanın eleme adayları belli olduktan sonra yarışmacılar bireysel olarak yarıştı. Didem, Özgül, Emir, Uğur, Esra ve Tanya eleme adayları olarak belirlenmişti. Yarışmanın dün yayınlanan yeni bölümünde bir kişi yarışmaya veda etti.

MasterChef'in eleme gecesinde finale kalan isimler Özgül, Tanya ve Didem oldu. İlk eleme oyununda başarılı olamayan Didem, Özgül ve Tanya son eleme oyununda Mehmet Şef'in hazırlamış olduğu levrek yemeğine en yakın tabağı hazırlamak için mücadele etti. Tanya ve Didem'in son ikiye kaldığı MasterChef elemesinde yarışmaya veda eden isim Didem oldu. 

MASTERCHEF DOKUNULMAZLIĞI KİM ALDI?

Kırmızı ve Mavi takım Balıkesir'de yöresel yemekleri en iyi şekilde çıkarmaya çalıştı. Yarışı kaybeden eleme potasına gitti. MasterChef Türkiye'de Kırmızı ve Mavi takım jüri üyelerinin verdiği menüleri özel misafirlere tattırdı. En çok oyu alan takım Kırmızı takım oldu ve dokunulmazlığı kazandı.

Dokunulmazlığı kaybeden Mavi takım, bu oyunda jürinin istediği ürüne göre yemek çıkarmaya çalıştı. Ebru, Tanya, Furkan, Esra, Berker en lezzetli tabağı çıkarmak için mücadele etti. Bireysel dokunulmazlığı ise Ebru kazandı.

MASTERCHEF ELEME ADAYLARI

MasterChef Türkiye'de bu haftanın eleme adayları yapılan son yarışmanın ardından belli oldu. Mavi takımda en çok oyu alan yarışmacı oldu. Böylelikle eleme adayları Uğur, Emir, Özgül, Didem, Esra ve Tanya oldu.

MASTERCHEF İLK DOKUNULMAZLIK OYUNUNU KİM KAZANDI?

Masterchef'in dün yayınlanan  bölümünde dokunulmazlık oyununu Kırmızı takım kazandı. Mavi takımdan iki yarışmacı bu haftanın eleme potasına gitti. Masterchef'te dokunulmazlık oyunun en iyi İspanyol yemeklerini yapan Kırmızı takım kazandı.

MASTERCHEF'TE DOKUNULMAZLIĞI KİM ALDI?

Mavi takımda ne iyi yemeği yapan Esra dokunulmazlığın sahibi oldu. Masterchef'te dokunulmazlığı kazanan Esra,3.eleme adayı olarak Emir'in adını verdi. Mavi takımın kendi içerisinde yaptığı oylama sonucunda 4.eleme adayı Uğur oldu.

78. BÖLÜM FRAGMANI YAYINLANDI

Bu akşamki bölümde mavi ve kırmızı takımın yarışmacıları, İspanya mutfağı temasında yemekler yaparak ter dökecek. Ancak bu dokunulmazlık oyununda, yarışmacıların hepsi birbirine bağlı olacak. Her bir yarışmacı, hareket ederken diğerlerini de düşünmek durumunda kalacak. Çok renkli sahnelere ev sahipliği yapacak Masterchef Türkiye'nin 78. bölüm fragmanı resmi Youtube kanalında yayınlandı. 

MASTERCHEF TÜRKİYE 78. BÖLÜM FRAGMANI

Masterchef'te bu akşam mavi takımın kaptanı Uğur, kırmızı takımın kaptanı Sefa ile kafa kafaya verecek. Ancak kaptanların bu akşam takımlarını zafere götürmek için epey uğraşmaları gerekecek. Hem alışveriş bölümünde, hem de yemek bölümünde birbirlerine bağlı olacak yarışmacıları zorlu bir sınav bekliyor. İşte merakla beklenen fragman...

MasterChef Türkiye'nin dün yayınlanan bölümde dokunulmazlık heyecan yaşandı. Gergin ve heyecanlı anların yaşandığı dokunulmazlık oyununda son bölümünde, yarışmacılar karşılıklı olarak düello yaptı. Şefler tarafından verilen menüde ülkemizin geleneksel pideleri hazırlanması istendi. En güzel ve lezzetli pideleri yapan mavi takım oldu. Böylelikle dokunulmazlığın sahibi mavi takım olarak belirlendi. Kırmızı takım bireysel dokunulmazlık oyunu oynamak zorunda kaldı.

MASTERCHEF ELEME ADAYI KİM OLDU?

MasterChef Türkiye'de dokunulmazlık oyununu mavi takım kazanınca kırmızı takım bireysel dokunulmazlık oyunu oynadı. Danilo Şef'in imza tabağına en yakın tabağı yapabilmek için yarışan isimler arasındaki Didem tabağını yetiştiremeyince Mehmet Şef'in sert eleştirilerine maruz kaldı. Oyunu kazanan Ayyüce haftanın ilk eleme adayı olarak Didem'i potaya gönderdi. Takım oylaması sonucu eleme potasına Özgül girdi.

MASTERCHEF'TE KAPTANLIK OYUNU HEYECANI

Masterchef'te dün yayınlanan bölümde kaptanlık oyunun heyecanı yaşandı. Kaptanlık oyunuyla ekranlara gelen yarışmada tavuk ile en iyi tabağı yapan Uğur, bu hafta Mavi takımın kaptanı oldu. Uğur, Kırmızı takım kaptanı olarak ise Sefa'yı seçti. İki isim avantaj fırsatı için kıyasıya rekabet ettiler.

Mavi takım kaptanı Uğur ve Kırmızı takım kaptanı Sefa düelloda karşı karşıya geldiler. En iyi lahana sarmasını yapan isim düelloyu kazandı. Peki 12 Ekim Masterchef kaptanlık düellosunu kim kazandı? İşte yeni takımlar...

Uğur ve Sefa'nın kaptanlık düellosu yarışında kazanan taraf Uğur oldu.

MAVİ TAKIM

Uğur, Furkan, Emir, Esra, Tanya, Berker, Ebru

KIRMIZI TAKIM

Sefa, Barbaros, Serhat, Eray, Ayyüce, Özgül, Didem

Mehmet, Danilo ve Somer şef tarafından Bottarga (Kefal havyarı) ana malzemesiyle bir yemek hazırlamaları istendi. Verilen süre sonunda Bottarga ile yapılan ürünleri tadan jüri şefler Serhat, Berker, Tanya'nın yapmış olduğu yemekleri beğendi ve bu üç isim MasterChef'te yoluna devam etmeye hak kazandı.

Eleme oyununda başarılı olamayan Sefa, Walison, Ebru ise Somer Şef'in imza yemeğini yapabilmek için mücadele etti. Zorlu geçen eleme turunda Somer şefin tabağına en yakın tabağı yapan Sefa potadan çıkan ilk isim oldu.

Son ikiye kalan Ebru ve Walison büyük heyecan yaşadı. Tabağında eksik ürün olan Walison şeflerin kararıyla MasterChef'e veda etti.

MasterChef Türkiye'de dün akşam takım oyununu maviler kazandı ve kırmızı takım bireysel dokunulmazlık oyununu oynadı. Kırmızı takım kendi aralarında yarıştığı mücadelede yarışmacılar arasında bulunan Sefa kaza geçirdi. Yemek yaparken parmağından yaralanan Sefa zor anlar yaşadı.

MasterChef Türkiye’nin sevilen yarışmacısı Sefa Okyay Kılıç bireysel dokunulmazlık oyunu sırasında yaşadığı kaza ile yürekleri ağza getirdi. Yarışmacı kendisinden istenilen menüyü yaparken blender kullanmak zorunda kaldı. Sefa’nın blender kullanırken başına gelen kaza ise stüdyodakileri ve ekran başındakileri korkuttu. Parmağını blenderın bıçaklarının içine sokan Sefa bir anda blenderı çalıştırdı ve talihsiz kaza yaşandı.

Danilo Şef'in stüdyodaki sağlık çalışanına seslenmesi sonucu hemen müdahale edildi. Sefa'nın parmağına gerekli müdahale yapıldıktan sonra yarışmacı yemeğini yapmaya eli sargılı bir şekilde devam etti. Sefa'nın son durumu ise bilinmiyor!

BİREYSEL DOKUNULMAZLIK ERAY'IN 

Dokunulmazlık oyununu kaybeden kırmızı takım yarışmacıları arasında bireysel dokunulmazlık oyunu oynandı. Menüde Danilo Şef'in imzalı tabağı olan Yeşil Kuzu Dövmesi vardı. Yarışmacılar en iyi tabağı yapıp şefleri etkilemek için ellerinden gelen en iyi performansı gösterdi. Finale Eray ve Berker kaldı. Bireysel dokunulmazlığın kazananı Eray oldu. Bireysel dokunulmazlık oyununun kazananı Eray eleme potasına Berker'i gönderdi. Daha sonra kırmızı takım yarışmacılarını diğer eleme adayını belirlemek üzere oylama yaptı. Oylama sonucu en çok oyu Tanya aldı. Böylece haftanın 3. ve 4. eleme adayı Berker ve Tanya oldu.

TV8 ekranlarının vazgeçilmez programı Masterchef'te bir hafta daha geride kaldı. Masterchef, yeni bir yarışmacıya elveda derken merakla beklenen yarışmanın 73. bölüm fragmanı yayınlandı. Öte yandan yarışmanın sevenleri, 73. bölümde ikinci dokunulmazlığı alan takım merak edilmeye başlandı. Peki Masterchef'te eleme adayları kimler oldu? İşte merakla beklenen 71-3. bölüm fragmanı...

Masterchef Türkiye'de dün yayınlanan bölümde mavi ve kırmızı takım dokunulmazlık oyunu için mücadele ettiler. Masterchef'te yarışmacılar şeflerin verdiği menüde döner yaptılar. Dokunulmazlık oyununu kaybeden Kırmızı takım kendi içerisinde dokunulmazlık oyununda yarıştılar. 

Masterchef'te dokunulmazlık oyununu kazanan ekip Mavi takım oldu. Masterchef'te dokunulmazlık oyununu kaybeden Kırmızı takım dokunulmazlık oyunu oynadı. Sefa, dokunulmazlık oyununu kazanan isim oldu. Bu hafta Masterchef'te 1.eleme adayı Serhat oldu. Kırmızı takım kendi içerisinde gerçekleştirdiği oylama sonucunda ikinci eleme adayı olarak ise Walison'u seçtiler.

KAPTANLIK OYUNUN KİM KAZANDI

MasterChef Türkiye'de dün yayınlanan bölümünde Mehmet, Danilo ve Somer şeflerin jüriliğinde kaptanlık oyunu oynandı. Şeflerin istediği yemeği en iyi yapmak ve bu haftanın mavi takım kaptanı olmak isteyen 15 yarışmacı kıyasıya mücadele etti.

Ton balığının ana karakter olduğu yaratıcılık oyununda finale Tanya, Walison ve Esra kaldı. En iyi ürünü hazırlayarak bu haftanın mavi takım kaptanı Esra oldu. Mavi takımın kaptanı olan Esra kırmızı takım kaptanı olarak da Ebru'yu seçti. İlk defa kaptanlık heyecanı yaşayan Ebru, 'Esra abladan rica ettim, 'beni kaptan yap' diye o da beni kaptan yaptı' açıklamalarında bulundu. Mavi ve kırmızı arasındaki ilk takım oyununda market avantajı kazanmak amacıyla kaptanlar düellosu oyunu Esra ve Ebru arasında oynandı. Levrek Buğulama yemeğini en iyi hazırlayan Ebru düelloyu kazanan isim oldu.

MAVİ TAKIM

Esra, Furkan, Barbaros, Emir, Uğur, Ayyüce, Özgül, Didem

KIRMIZI TAKIM 

Ebru, Serhat, Tanya, Eray, Sefa, Berker, Walison

ELEME GECESİNDE DUYGU DOLU ANLAR!

16 yarışmacının mücadele ettiği MasterChef Türkiye yarışmasında bu hafta eleme potasına giden mavi takımdan dört, kırmızı takımdan iki yarışmacısı olmuştu. Zorlu geçen haftanın ardından yarışmacılar dün akşam, elenmemek için kıyasıya mücadele etti. İki etaplı eleme turunda şefler ilk olarak yarışmacılara "Demirhindi" verdi ve yaratıcı bir yemek yapmalarını istedi. Bu etapta en başarılı üç tabak Uğur, Esra ve Eray oldu.

DUYGU YEMEĞİNİ SABOTE ETTİ 

Final eleme oyununa giden Sefa, Didem ve Duygu Danilo şefin özel tarifi olan "Balık Ekmek" yemeğini yapmaya çalıştı. 40 dakika gibi kısa bir sürede tabaklarını yapmaya çalışan yarışmacılar anlar yaşadı. Deniz ürünlerinde oldukça başarılı olan Duygu bu kez yemeğini eksik yaptı. Şefler tadım sırasında Duygu'ya oldukça sinirlendi.

Duygu için konuşan Mehmet şef 'ciddi olarak sabote edilmiş bir tabak, bu seviyede bir yarışmacının böyle bir hata yapacağına inanmıyorum' ifadelerini kullandı. MasterChef Türkiye'de ender yaşadığımız gecelerden birini yaşıyoruz diye söze başlayan Mehmet şef, 'üç ciddi hayatlı tabak var aramızda konuştuk ve kararımızı verdik' dedi. Somer şef 'Kasıtlı ve ya bilerek yemeğinde hata yapan var mı?' diye sordu. 'Bilerek ve isteyerek bugün kötü tabak çıkardım' diyen Dugu Acarsoy çok konuşulacak bir itiraf da bulundu. 

Acarsoy, "Bunun için sizlerden özür diliyorum, emeğiniz çok büyük. Ben bir akademisyenim üniversitede eğitmen olarak çalışıyorum. Ben bir tercih yapmak zorunda kaldım akademik kariyerim bu durum karşısında biraz daha ağır bastı ben de yemeğimi kötü yaptım" dedi.

MASTERCHEF YENİ FRAGMAN YAYINLANDI!

MasterChef Türkiye yarışmasının yeni fragmanı yayınlandı. Jüri koltuğunda Mehmet Yalçınkaya, Danılo Zanna ve Somer Sivrioğlu yer alan yarışma da son bölümde gözyaşları sel oldu. MasterChef'in bu bölümünde; yarışmacılar, bu bölümde İstanbul Bahçelievler Çocuk Evleri Sitesinde yarışacaklar. İşte 69. bölüm fragmanı:

MasterChef Türkiye'nin dün yayınlanan son bölümünde haftanın ikinci dokunulmazlık heyecanı yaşandı. Tv8 ekranlarında yayınlanan MasterChef'in dün yayınlanan bölümünde mavi takım, yurtdışında gelen özel konuklar için protokol menüsü hazırlarken, kırmızı takımda ise Barbaros'un düğünü adlı konsept menü yapıldı. Mavi takımın dokunulmazlığı kaybettiği gecede, haftanın üçüncü eleme adayı Uğur oldu. Tanya'nın oyun sırasında rahatsızlanması ise son bölüme damga vurdu. İşte, MasterChef son bölümde yaşananlar.

MASTERCHEF ELEME ADAYLARI KİMLER?

MasterChef 3. eleme adayını dokunulmazlığı kazanan Sefa seçti. Sefa eleme adayı olarak dokunulmazlık oyununu kaybetmelerine neden olduğunu düşündüğü Uğur'un seçti. Diğer eleme adayı mavi kaptanı tarafından seçildi. MasterChef 4. eleme adayı Didem oldu.

MasterChef'te haftanın ilk eleme adayları kırmızı takımda Esra ve Duygu olmuştu.

HAFTANIN İLK DOKUNULMAZ OYUNUNDA ELEME ADAYLARI BELLİ OLDU

MasterChef Türkiye'nin 29 Eylül 2020 Salı günü ekranlara gelen son bölümde mavi ve kırmızı takımlar arasında oynanan dokunulmazlık oyununda mavi takım kazanarak dokunulmazlık sahibi oldu. Bu bağlamda dokunulmazlığı kaybeden kırmızı takım bireysel dokunulmazlık oyununda karşı karşıya geldi. Yapılan oyun sonucunda Emir bireysel dokunulmazlığı kazanan isim oldu.

Bireysel dokunulmazlığı kazanan Emir ise yarışmanın kuralları gereği ilk eleme adayını seçti ve Esra haftanın ilk eleme adayı oldu. Bu gelişme sonunda kırmızı takım içerisinde ikinci eleme adayı için oylaması yapıldı ve en fazla en fazla eleme adayı oyunu alan Duygu bu haftanın ikinci eleme potasına giren isim oldu.

Mastercef yarışmasında dün yayınlanan son bölüm de kaptanlık oyunu heyecanı yaşandı. Mehmet, Danilo ve Somer şeflerin Lahmacun yapmalarını istediği 16 ana kadro yarışmacısı arasından bu haftanın mavi takım kaptanı olarak Serhat seçildi.

Yarışmanın kuralları gereği mavi takım kaptanı kırmızı takım kaptanını belirleme hakkının da sahibi oluyor. Bu bağlamda mavi takım kaptanı Serhat, kırmızı takım kaptanı olarak Barbaros'u seçti.

Her iki takım kaptanı da bu haftanın mavi - kırmızı takım yarışmacılar:

MASTERCHEF MAVİ TAKIM
Serhat (Kaptan)
Furkan
Tanya
Eray
Sefa
Uğur
Özgül
Didem

MASTERCHEF KIRMIZI TAKIM
Barbaros (Kaptan)
Esra
Emir
Duygu
Berker
Ayyüce
Ebru
Walison olarak belirlendi.

KAPTANLIK DÜELLOSUNU KİM KAZANDI?

Mavi takım kaptanı Serhat ile kırmızı takım kaptanı Barbaros arasında, ilk oynanacak takım oyununda avantaj kazandıracak olan kaptanlar düellosu sonuçlandı ve kazanan kaptan Barbaros oldu.

Son dakika haberi... Azerbaycan cephe hattından yeni görüntü! Ermenistan topçu birliklerine ağır hasar verildi | Video

MasterChef Türkiye'de dün akşam eleme heyecanı yaşandı. Dört kırmızı iki mavi takım oyuncusunun mücadele ettiği eleme turunda şefler yarışmacılardan bıldırcın yemeği yapmalarını istedi. Yaratıcılık oyununda en başarılı yemeği yağan Özgül, Eray ve Ayyüce eleme potasından çıktı. Barbaros, Esra ve Celal son üçe kaldı. MasterChef eleme gecesinde sonraki turda Esra, Barbaros ve Celal bir kez daha mutfağa girdi. Yarışmacılar, Mehmet Şef'in hazırladığı Mastik Sponge tabağını yaptı. Zorlu geçen yarışmanın ardından üç isim de tabağını tamamladı.

Mehmet şefin tabağına en yakın tabağı yapan Esra, bu oyunda en başarılı yarışmacı oldu. MasterChef Türkiye macerasına bir hafta daha devam etme hakkını kazandı. Son iki isim ise Celal ve Barbaros oldu.

Türkiye’de haftanın son dokunulmazlık oyununda kırmızı takım ve mavi takım karşı karşıya geldi. Oyun esnasında kırmızı takım yarışmacılarından Emir ve Eray birbirine girdi. Tansiyonun yükseldiği anlarda takım arkadaşları iki yarışmacıyı yatıştırmakta zorlandı.

Eray'ın eli Emir'in yemeğine çarptı ve Emir Eray'a “Sen bilerek oyun satıyorsun” sözleri ile isyan etti. Eray ise: “Bunu bana söyleyecek en son kişi sensin” cevabını verdi.

MASTERCHEF'TE DOKUNULMAZLIK OYUNUNDA GERGİNLİK

'BENİM DELİKANLILIĞIMI SORGULAMAYIN'

Eray Emir'e 'Siz benim delikanlılığımı sorgulamayın, delikanlı olun ikiniz de. Bana ondan sonra laf edin' çıkışında bulundu.

NEDEN TARTIŞTIKLARINI AÇIKLADILAR

MasterChef'e damga vuran tartışmanın nedeni de belli oldu. Eray, 'O anda yemeklerin stresiyle oldu. Orada Emir ile birbirimize patladık. Sadece Emir ile aramda böyle bir konuşma geçti. Sonra birbirimizi kırdığımızı fark ettik şefim. Sonra Emir 'küs müyüz?' dedi. 'Ben seninle küser miyim? dedim. Sarıldık ve barıştık' açıklamasında bulundu.

MasterChef yarışmasında dün yayınlanan bölümde dokunulmazlık oyunu sonrası eleme gerçekleşti. Kırmızı takımın dokunulmazlığı kaybettiği gecede, Somer Şef'in imza tabağını en iyi yaparak potadan kurtulan Berker eleme adayı olarak Eray'ı söyledi. Walison'un yarışmadan ayrılmak istemesi ise son bölüme damga vurdu. MasterChef 4. eleme adayı ise bu hafta da oylama ile seçildi. 

Tv8 ekranlarında yayınlanan MasterChef Türkiye'de eleme adayları yapılan oylama ile seçildi. Kırmızı takımda bireysel dokunulmazlığı alan Berker ilk eleme adayı olarak Eray'ın ismini verdi. Kırmızı takımda daha sonra oylama yapıldı. Yarışmacıların verdikleri oylamalar ile MasterChef 4. eleme adayı Ayyüce oldu.

Böylelikle MasterChef Türkiye'de Özgül, Esra, Eray ve Ayyüce eleme adayları oldu.

masterchef eleme adayları

 

Masterchef yarışmasının yeni bölümünde yarışmacılar Somer Şef, Danilo Şef ve Mehmet Şef'ten Masterclass eğitimi aldı.

Masterclass eğitiminde ilk önce tabaklama teknikleri öğrenen yarışmacılar, daha sonra Danilo Şef'in eğitimine geçti ve hamburger ekmeği yapmayı öğrendi.

Finale kalan son 4 yarışmacı ise Somer Şef'ten Pavlova tatlısının inceliklerini dinledi. Finalde en iyi tabağı yaparak bu haftanın Masterclass'ını kazanan isim Eray oldu.

Dokunulmazlık oyunun oynadığı Masterchef yarışmasında dün akşam eleme potası heyecanı yaşandı. Masterchef'te takımlar salah balıkçı konsepti ile yemek hazırladılar. Jüri üyelerinin tadımı sonrasında ise dokunulmazlık oyununu Uğur'un kaptanlığını yaptığı Mavi takım kazandı. Kırmızı takım ise kendi içerisinde bir dokunulmazlık oyunu oynadı. Dokunulmazlık oyununu kazanan taraf ise Mavi takım oldu. Kırmızı takım ise eleme potasına 2 isim gönderdi. 

Kırmızı takım dün akşam kaybeden taraf oldu. Kırmızı takım içerisinde oynanan dokunulmazlığı ise kazanan Emir oldu. Emir, eleme adayı olarak Özgül'ün ismini verdi. Bu haftanın ilk 2 eleme adayı Özgül ve Esra oldu.

KAPTANLIK OYUNU HEYECANI

Kaptanlık oyunun oynandığı MasterChef Türkiye'de dün akşam heyecanlı anlar yaşandı. En iyi içli köfteyi yapan Uğur, Mavi takımın kaptanı oldu. Uğur, Kırmızı takım kaptanı olarak ise Emir'i seçti. Uğur ve Emir takımlarına 5 dakika kazandırmak için düello yaptılar. Uğur ve Emir takımlarına 5 dakika kazandırmak için en iyi mıhlamayı yapmaya çalıştılar. Jürinin tadımı sonrasında kazanan isim Uğur oldu.

MASTERCHEF YENİ TAKIMLAR

MAVİ TAKIM

Uğur Furkan, Serhat, Barbaros, Tanya, Duygu, Sefa ve Celal

KIRMIZI TAKIM

Emir, Esra, Berker, Özgül, Ayyüce, Eray, Ebru ve Walison

Eleme potasında olan isimler, potadan kurtulmak için kıyasıya mücadele etti. MasterChef'in eleme turunda eleme potasında olan Serhat, Özgül, Selin, Sefa, Tanya ve Berker elenmemek için beş çeşit peynirden (Ezine beyaz, örgü, rokfor, gravyer, emmental) yaratıcı yemek yapmak için uğraştılar.

MasterChef'te jürinin ortak kararına göre en iyi tabağı yapan isim Serhat oldu. Serhat böylece potadan ilk çıkan isim oldu. Şefler sırasıyla Sefa ve Özgül'ün de tabağını başarılı bularak, yarışmacıları eleme potasından kurtardı.

Diğer turda ise Tanya, Selin ve Berker, Somer şef imzalı ahtapotlu niçoise salatası yapmak için tezgah başına geçti. Bu turun sonunda şefler yarışmacıların yaptıkları yemeklerin tadına baktı ve potadan ilk çıkan isim Berker oldu.

Tanya ve Selin'in son ikiye kaldığı gecede MasterChef'e veda eden isim Selin oldu. Geçen hafta MasterChef'e yedeklerden katılan Selin'in ekran macerası kısa sürdü. Elendiğini duyan Selin stüdyoda gözyaşlarına hakim olamadı.

MASTERCHEF YENİ BÖLÜM FRAGMANI YAYINLANDI 

MasterChef Türkiye'nin yeni fragmanı dün akşam yayınlandı. Final eleme turunda elenen Walison Fonseca bu kez MasterChef ana kadrosuna katılma hakkı kazandı.

MASTERCHEF'TE DOKUNULMAZLIĞI KİM KAZANDI

TV8'in en çok sevilen yarışmasında dün yayınlanan bölümde dokunulmazlık oyunu oynandı. Dokunulmazlık oyunu oynana yarışmada nefesleri kesti ve ardından haftanın 3. ve 4. eleme adayları belli oldu. MasteChef Türkiye'de bu akşam takımlar arasındaki dokunulmazlık oyunun Mavi Takım kazanmayı başardı. Böylelikle Kırmızı Takım arasında bireysel dokunulmazlık oyunu oynandı.

Büyük heyecana sahne olan dokunulmazlık oyununun sonucunu jüri sırasıyla açıkladı. Dokunulmazlık yarışmasını kazanan isim ise Eray oldu.

İŞTE HAFTANIN ELEME ADAYLARI

MasterChef'te bu hafta Mavi Takımdan Serhat ve Özgül, Kırmızı Takımdan ise Sefa ve Selin eleme adayları oldu.

İLK DOKUNULMAZLIK ELEME ADAYLARI KİMLER OLDU?

MasterChef'te dokunulmazlık oyunu ve bireysel dokunulmazlık oyunları sonrasında haftanın eleme adayları belli oldu. MasterChef Türkiye'de Mavi Takımda bireysel dokunulmazlığı kazanan Eray , ilk eleme adayı olarak Sefa'nın ismini verdi. Mavi takımda yapılan oylama sonucunda ikinci eleme adayı olarak Özgül seçildi. Böylece MasterChef'te eleme adayları Sefa ve Selin oldu. MasterChef Türkiye dün akşam yayınlanan bölümünde Masterclass heyecanı yaşandı. Somer Şef, Danilo Şef ve Mehmet Şef dün akşam yarışmacıları MasterClass’ta oldukça incelikli eğitimler verdi. Masterclass'ta dün akşam yarışmacılar tavuk pişirme ve kesme tekniklerini öğrendi. Kesim tekniklerinde Mehmet Şef adeta şov yaptı. MasterClass eğitimlerini en iyi şekilde alan yarışmacılar, MasterClass ödül oyununda karşı karşıya geldi ve en iyi tabağı yapan yarışmacılar bir sonraki tura geçme şansını yakaladı.

Mehmet Şef’ten Masterclass eğitimi alan 16 yarışmacı arasından ödül oyununda en başarılı olan 8 isim Esra, Barbaros, Özgül, Sefa, Eray, Selin, Ayyüce ve Uğur oldu. Bu 8 isim Somer Şef’in Masterclass’ına katılmaya hak kazandı. Somer Şef’in Masterclass eğitiminden başarıyla geçen 4 isimse Uğur, Barbaros, Esra ve Sefa oldu.

Uğur, Barbaros, Esra ve Sefa Danilo Şef’in Masterclass’ına katılmaya hak kazandı ve ördek göğsünü en iyi şekilde pişirmeye çalıştı. En iyi tabağı hazırlayan ve haftanın Masterclass’ını kazanan isim Esra oldu.

Masterclass’ını kazanacak ismin hak edeceği ödülü Mehmet Şef açıkladı. Dün akşamki Masterclass’ı kazanan isim, oldukça ünlü bir İtalyan restoranında tüm gün boyunca Masterclass eğitimi alacak.

MASTERCHEF'TE DOKUNULMAZLIK OYUNU HEYECANI

MasterChef Türkiye'nin dün yayınlanan  bölümünde dokunulmazlık heyecanı yaşandı. Kırmızı ve mavi takımın dokunulmazlık mücadelesi verdiği gecede sokak lezzetleri menüsünü en iyi yapan takım, kırmızı takım oldu. Dokunulmazlığı kaybeden mavi takımda ise Mehmet şef'in imza yemeği Hors D’oeuvres en iyi yapan Duygu bireysel dokunulmazlığın kazananı oldu. 

Duygu, mavi takımda MasterChef 1. eleme adayı olarak Serhat'ın ismini söyledi. Mavi takımda oy eşitliği sağlanmasından dolayı diğer eleme adayını takım kaptanı seçti. Mavi takım kaptanı olan Furkan, eleme adayı olarak Özgül'ün ismini verdi. 

KAPTANLIK OYUNUNDA KAPTANLIĞI KİM KAZANDI

MasterChef Türkiye'nin dün yayınlanan bölümde kaptanlık oyunu heyecanı yaşandı. Mehmet, Danilo ve Somer şefin jüriliğinde devam eden yarışmada yaşanan elemeden sonra yeni takımlar ve kaptanların belirlenmesi adına kaptanlık oyun oynandı. Yapılan oyunun ardından Mehmet, Danilo ve Somer şef haftanın mavi takım kaptanı olarak Furkan'ı seçti.  Mavi takım kaptanı olan Furkan'da kurallar gereği kırmızı takım kaptanı olarak yarışmaya yeni katılan Selin 'i kırmızı takım kaptanı olarak belirledi.

MASTERCHEF MAVİ TAKIM

Furkan (Kaptan
Emir
Serhat
Esra
Özgül
Duygu
Celal
Uğur

MASTERCHEF KIRMIZI TAKIM

Selin (Kaptan)
Barbaros
Berker
Tanya
Ayyüce
Sefa
Ebru
Eray

ELEME GECESİNDE YAŞANANLAR

Yarışmacılar ilk eleme oyununda ana ürünün patlıcan olduğu ve yarışmacıların kendi yaratıcılıklarını kullanarak yarıştıkları bir oyun oldu. Yarışmacıların, patlıcan ana ürün yaptıkları yemekleri tadan şefler bu haftaki mücadelede ilk turu geçen yarışmacıları açıkladı. İlk turu geçen Ayyüce, Eray ve Ebru oldu.

İkinci tura kalan ise Duygu, Furkan ve Arem, Danilo Zanna'nın özel tarifi olan kesilmemiş deniz esintisi tabağını en başarılı yapmak için kıyasıya mücadele etti.

Ünlü şef Danilo Zanna'nın özel tarifiyle ıstakozlu ravioli yapmaları gereken yarışmacılar; hamurun parçalanmaması, dolgunun lezzetli olması, yanındaki sosların kıvamlı ve lezzetli olması ve son olarak dolgunun patlamaması için tüm hünerlerini sergiledi. Günün sonunda üç yarışmacı da tabağını yetiştirdi ve şeflerin beğenisine sundu.

Eleme finalinde birinci olan yarışmacı, şeflerin oy birliği ile Furkan oldu. Eleme potasında sona kalan Duygu ve Arem oldu. Şeflerin verdiği karar doğrultusunda elenen yarışmacı Arem Yüce olarak açıklandı.

 

MASTERCHEF'TE DOKUNULMAZLIK OYUNU SİLİVRİ'DE 

MasterChef'te yarışmacılar bu hafta Silivri'deydi. İki takım da ellerinden geleni yaptılar ve misafirlere menü hazırladılar. Mehmet şef Silivri ile ilgili bir anısını anlattı. Mehmet şef " Arkadaşlar benim ilk çalıştığım yer Silivri'de bir sanayi lokantası. Bizim ilk esnaf lokantasına başlama hikayemiz ailece Silivri'de başlıyor. Amcamın köfte arabası ile başlıyor. Benim mutfağa ilk girdiğim yer Silivri'ydi. Onun için Silivri'nin yeri bende bir başka, yemekleri ona göre yapın!" dedi.

Oyun sonunda kazanan takım mavi takım oldu. Kırmızı takım böylelikle bireysel dokunulmazlık oyununa çıktılar. Bu akşam Mavi takımın kaptanı Esra Tokelli oylama sırasında kendini kötü hissetti ve kenarda dinlendi. Daha sonra kendine gelen Esra bunun nedeninin güneşten olabileceğini belirti.

Öte yandan Masterchef'te gergin dolu anlar yaşandı. Kurallara uymayan Arem ve Tanya Mehmet Şef tarafından oyundan atıldı.

MasterChef Türkiye'de haftalar ilerledikçe heyecan da artıyor. Peki MasterChef Türkiye 2020'de haftanın üçüncü ve son dokunulmazlık oyununu hangi takım kazanacak. İşte Silivri'de çekilen MasterChef Türkiye'nin yeni bölüm fragmanı...

Dün akşam oynanan haftanın ikinci dokunulmazlık oyununda yarışmacılar mavi ve kırmızı takım olarak yarıştı. Yarışmacıların zorlu anlar yaşadığı gecede şefler yarışmacılardan İtalyan yemekleri yapmalarını istedi. Zorlu geçen takım oyununda dokunulmazlığı kazanan takım kırmızı takım oldu. Bireysel dokunulmazlığı yaptığı dana fileto yemeği ile kazanan Emir ise eleme adayı olarak Ebru'yu söyledi. Böylece MasterChef'te 3. eleme adayı kesinleşmiş oldu. 

Emir eleme adayı olarak Ebru'nun ismini verdi. Diğer eleme adayı ise mavi takımda oy eşitliği sağlanmasından dolayı kaptan tarafından belirlendi. 

Mavi takım kaptanı olan Esra, eleme adayı olarak Ayyüce'yi seçti. 

Böylelikle Masterchef eleme adayları; Duygu, Furkan, Ebru ve Ayyüce oldu.

MASTERCHEF BİREYSEL DOKUNULMAZLIĞI KİM ALDI? 

MasterChef dokunulmazlığı kaybeden mavi takım yarışmacıları bireysel dokunulmazlığı kazanmak için bir kez daha mücadele verdi. Bireysel dokunulmazlık oyununda şefler yarışmacılardan Somer Şef'in tarifi olan ördek gözleme yemeğini yapmasını istedi.

FURKAN AĞLAYARAK STÜDYODAN ÇIKTI 

Gergin dolu anların yaşandığı yarışmada Sekiz yarışmacının mücadele ettiği eleme menüsünde 5 yarışmacı tabağını yetiştirdi. Mavi takımda yer alan Furkan tabağını yetiştirememesine rağmen şeflere sununca Mehmet Şef'in sert tepkisiyle karşı karşıya kaldı.

Furkan'ın yaptığı yemeği beğenmeyen Mehmet şef "Nasıl getirebiliyorsun böyle bir şef yemeğini buraya. Getirme daha iyi, şefe saygısızlık olmazsa ben bu tabağı tatmam! Niye getirdin!" sözleriyle tepki gösterdi.

Mehmet Şef'in tepkisi karşısında tabağını alarak yerine geçen Furkan kısa süre sonra ağlamaya başladı. Furkan daha sonra stüdyodan ayrıldı.

Bireysel dokunulmazlık oyununda şefler en iyi üç tabağı yapan ismi Esra, Emir, Berker olarak açıkladı. MasterChef Türkiye'de bireysel dokunulmazlığı kazanan Berker haftanın ilk eleme adayını seçti. Ördek gözlemeyi rakiplerinden daha iyi yaparak eleme potasına giren ismi belirleyen Berker ilk aday olarak Duygu'yu seçti.

MasterChef'te gecenin ikinci eleme adayı eşitlik çıkmasından dolayı takım kaptanı tarafından belirlendi. Mavi takım kaptanı olan Esra eleme adayı olarak Furkan'ın ismini verdi.

SOSYAL MEDYAYI SALLADI 

MasterChef Türkiye'de yaşanan gerilim sosyal medyada kısa sürede TT oldu. Mehmet şefin sert tepkisinden sonra Furkan'a Twitter üzerinden destek mesajları yağdı. Bazı sosyal medya kullanıcıları ise 'mutfak kuralları böyledir, nasıl o yemeği müşteriye sunamıyorsanız şeflere de vermeyeceksiniz' sözleriyle Mehmet şefi haklı buldu.

KAPTANLIK OYUNUNU KAZANAN İSİM

Dün akşam oynanan kaptanlık oyununda en iyi menemeni yaparak mavi takımın kaptanı olmak isteyen yarışmacılar kıyasıya mücadele etti. Oyunun sonunda ise Barbaros, Sefa, Arem, Esra, Ebru, Eray en iyi altı tabağın sahibi oldu. Daha sonra şefler günün birincisini, altıncı tabaktan itibaren Barbaros, Sefa, Ebru, Eray, Arem ve Esra olarak açıkladı. Böylece mavi takımın yeni kaptanı Esra Tokelli oldu.

Mavi takımın kaptanı seçilen Esra, kırmızı takımın yeni kaptanı olarak Arem Yüce'yi seçti.MasterChef'e yeni katılan Arem, aynı gün kaptan olmanın heyecanını yaşadı.

Esra daha sonra ise takımına Furkan, Berker, Özgül, Ebru, Ayyüce ve Duygu'yu dahil etti. Kırmızı takımın kaptanı olan Arem ise takımına Serhat, Barbaros, Tanya, Sefa, Uğur, Celal ve Eray'ı seçti.

MASTERCHEF'TE ŞEFLERİN ZOR ELEME KARARI

Toplam 6 yarışmacının yarıştığı gecede gergin ve stresli dakikalar yaşandı. İki bölümden oluşan eleme oyununda şefler ilk olarak yarışmacılara yaratıcılık oyunu oynattı. Dana yanağının ön planda olduğu bir menü hazırlanmasını isteyen şefler Eray, Duygu ve Özgül'ün tabağını beğendi ve bu üç yarışmacı potadan çıkmayı başardı. İkinci turda mücadele eden Ebru, Gülşah ve Berker, Mehmet şefin hazırladığı duxelle dana pirzola yemeğini yaptılar. Duxelle dana pirzolayı en iyi yapan Ebru eleme potasından çıktı.

Yarışmaya bir hafta önce katılan Berker ve Gülşah arasında seçim yapmakta zorlanan şefler üç kez toplantı yaptı. Bizim için son zamanlarda verdiğimiz en zor kararlardan biri oldu diyen şefler Gülşah'ın elendiğini açıkladı.

MasterChef Türkiye'ye veda eden Gülşah, 'Mutlu olmak zorundayım, çünkü hayatımda neyin benim için doğru olduğunu bilmiyorum. Belki de buradan gitmem gerekiyor, önümde çok güzel bahar bahçe bir yer var. Her şey için çok teşekkür ederim. Ben başardım' ifadelerini kullandı.

MasterChef Türkiye elemelerinde renkli kişiliğiyle dikkatleri üzerine çeken Arem Yüce yarışmaya yedeklerden katıldı. Yüce, iddialı olduğunu dile getirdi.

Masterchef yarışmasında dün yayınlanan bölümde oynanan dokunulmazlık oyunu İstanbul Boğazı'nda oynandı. Yarışmaya konuk olarak Türk sinemasının önemli oyuncularından Oya Başar, Selda Alkor, Erhan Yazıcıoğlu ve Serdar Gökhan konuk oldu. Şefler yarışmacılardan kök sebzeler, istiridye mantarı çorbası, Ravioli, dana fileto ve profiterol yapmalarını istedi. Kıyasıya geçen mücadelenin ardından konuklar tadım yaptı ve beğendikleri takım için oylarını kullandı. MasterChef’te dokunulmazlığı kazanan takım mavi takım oldu.

Kırmızı takım oyuncuları arasında bireysel dokunulmazlık oyunu oynandı. Yarışmacılar ana ürün mantar ile yaratıcılıklarını kullanarak yaptıkları lezzetleri şeflerin tadımına sundular. Finale Gülşah ve Emir kaldı. Bireysel dokunulmazlığı kazanan isim Emir oldu.

Emir 5. eleme adayı olarak Gülşah'ı gösterdi. Haftanın son eleme adayı ise yapılan oylama sonucunda belirlendi. Eleme oylaması sonrasında en çok oyu alan isim Eray oldu. Eray haftanın son eleme adayı oldu ve potaya gönderildi.

MasterChef'te dün yayınlanan bölümde Masterclass ödül oyununda Danilo şef rüzgarı esti. Dün akşam Danilo Şef makarna ve risotto yapmanın tekniklerini ve inceliklerini yarışmacılara gösterdi. Danilo Şef'in verdiği eğitimin ardından mutfakta yarışmacılar öğrendikleri yemeklerle yaratıcı bir tabak çıkarmaya çalıştı. Rakiplerinden daha iyi tabağı çıkararak MasterClass finaline kalan 6 yarışmacıdan biri gecenin sonunda ödülün sahibi oldu.

İlk turda Duygu, Emir, Esra, Özgül, Uğur ve Eray makarnayı rakiplerine göre daha iyi yaparak 2. tura yükseldi. Danilo Şef ikinci tura yükselen 6 yarışmacıdan bu kez final turunda risotto yapmasını istedi. Yarışmacılar 60 dakika sürenin ardından yaptıkları yemekleri Danilo, Somer ve Mehmet Şef'e tattırdı. Yarışmanın sonunda risottoyu diğer yarışmacılarda daha iyi yaparak MasterClass ödülünü kazanan isim Emir oldu.

Herkes tarafından sevilen Masterchef Türkiye'de dün yayınlanan bölümde haftanın ikinci dokunulmazlık oyunun oynandı. Mavi ve kırmızı takım yarışmacıların kıyasıya mücadele ettiği bölümde kaybeden takımdan iki eleme aday daha oldu. Şefler tarafından Çölyak hastaları için uygun yemekler yapmalarını istedi. En iyi tabakları çıkaran ve dokunulmazlık oyununu kazanan takım kırmızı takım oldu. Mavi takım bireysel dokunulmazlık oyununu kazanmak için yarışan mavi takım şeflerin istediği uzak doğu mutfağından 'tom yum goong' çorbasını en iyi şekilde yapabilmek için yarıştı. En iyi tabağı hazırlayan yarışmacı şefler tarafından Barbaros olarak açıklandı.

Bireysel dokunulmazlığı kazanan Barbaros haftanın 3. eleme adayı olarak Berker'i söyledi. Daha sonra mavi takım arasında yapılan oylamanın ardından da en fazla oyu alan yarışmacı Ebru oldu ve haftanın 4. eleme adayı seçildi.

Dün yayınlanan bölümde haftanın ilk dokunulmazlık oyunu öncesi stüdyoda büyük bir sürpriz yaşandı. Survivor yarışması ile adından söz çok ettiren Nisa Bölükbaşı birden stüdyoya girerek şeflere büyük bir sürpriz yaptı. 

Şeflerden Mehmet Yalçınkaya, Nisa’nın yarışmaya gelme nedenini ise "Yapımcıların Nisa’ya rayska sözü var. Birazdan arkadaşlarımız rayska yapacak ve Nisa’ya yedireceğiz" sözleriyle açıkladı. Ayrıca Mehmet Şef Nisa’yı Ayyüce’ye benzeterek, "Mimiklerini sana benzetiyorum" dedi.

Dün ekranlara gelen Masterchef yarışmasının son bölümünde kaptanlık oyunu heyecanı yaşanıyor. Şefler, yarışmacılardan dondurmanın ana malzeme olacağı bir ürün yapmasını istedi. Şeflerin istediği şekilde dondurmayı en iyi kullanan ve Masterchef kaptanlık oyununu kazanan ve Mavi takım kaptanı olan isim Celal oldu. Kaptanlık oyununu kazanan yarışmacı Celal, Kırmızı takım kaptanı olarak Eray'ı seçti. 

Mavi takım kaptanı Eray ile Kırmızı takım kaptanı Eray, takım seçimlerini yaptı. Takımlar şu şekilde;

MAVİ TAKIM

Celal - Kaptan
Barbaros
Esra
Serhat
Tanya
Berker
Sefa
Ebru

KIRMIZI TAKIM

Eray - Kaptan
Furkan
Emir
Uğur
Ayyüce
Özgül
Duygu
Gülşah

MasterChef dün yayınlanan bölümünde mavi takım için bir eleme gecesi yaşandı. Uğur, Gülşah ve Berk'in eleme potasında olduğu gecede yarışmacılar eleme yemeği olarak perdeli pilav yaptı. 16 yarışmacının mücadele ettiği MasterChef'te sürpriz bir ayrılık yaşandı. Hafta boyunca yapılan dokunulmazlık oyunlarını kaybeden mavi takımdan 6 yarışmacı Emir, Duygu, Ayyüce, Uğur, Berk ve Gülşah elenmemek için kıyasıya yarıştı.

İki aşamalı olan eleme sisteminde ilk turda yaratıcılık oyunu oynandı. İlk turda en başarılı tabağı yapan Ayyüce, Duygu ve Emir oldu. İkinci turda yarışan Uğur, Gülşah ve Berk'ten Somer şef, perdeli pilav yapmalarını istedi. Somer şefin hazırladığı perdeli pilavı yapmak için yarışmacılara tam bir saat verildi. Stresli anların yaşandığı gecede üç yarışmacı da tabağını tamamlamayı başardı. Şeflerin yaptığı tadım sonrası verdikleri kararla eleme turundan ilk çıkan isim Uğur oldu. Gülşah ile son ikiye kalan Berk, MasterChef'e veda etti.

 

MasterChef'in dün akşam yayınlanan bölümünde 10 bin TL kazanmak için yarışan yarışmacılar kız ve erkek takım olarak ikiye ayrıldı. Kızlar evi ve erkekler evi olarak takımlara bölünen yarışmacılar en iyi sütlü tatlıları yapmak için mücadele etti. Yarışmayı 4-2'lik skorla kazanan takım ise erkekler oldu.

Oyun öncesinde erkeklerin sayıca fazla olması nedeniyle iki yarışmacı oyun dışında kaldı. Yarışma dışı kalan isimler Eray ve Barbaros oldu. Ardından şeflerin yapılmasını istediği sütlü tatlılar, yarışmacılar arasında paylaşıldı ve eşleşmeler sonrasında düellolar başladı.

Oyunu kazanan takım ise kaldıkları evde kullanmak için 10 bin TL kazandı.

Somer Şef yarışmacılara domates ve biber salçasının inceliklerini anlatarak Masterclass eğitimi verdi. İlk aşamada yarışmacılar domates çorbasını yapmak için mutfakta karşı karşıya geldi. Domates çorbasını en iyi yapan isimler, Ayyüce, Sefa, Celal, Tanya, Esra ve Uğur oldu. Somer şef tarafından verilen eğitimde turşu yapmanın incelikleri ve domates, biber salçası yapmanın tekniklerini alan yarışmacılar sonraki etapta yaratıcı yemek yapmaya çalıştı.Yarışmacılara yapacakları yemekler için 40 dakika süre tanındı.

 Masterclass eğitimimn ardından en iyi yemeği yaparak masterclass ödülü olan yemek pişirici robot ödülünü kazanan isim Ayyüce oldu. 

TV8 ekranlarında yayınlanan Masterchef 2020 yarışmasında dün akşam ekrana gelen bölümde mavi ve kırmızı takım ikinci dokunulmazlık için yarıştı. Şeflerin mavi ve kırmızı takıma narenciye vererek yaratıcılıklarını kullanarak narenciyeyi ön plana çıkarmalarını istedi. Sırasıyla amuse bouche, soğuk başlangıç, ara sıcak, ana yemek son olarak da narenciye kullanıp tatlı yapmalarını istedi. 

40 dakika gibi kısa bir sürede tabak hazırlamaları gereken yarışmacılar yetiştirmek için bir hayli ter döktü. En güzel yemekleri hazırlayan takım dokunulmazlığı elde etmek için kıyasıya mücadele etti. 5 çeşit yemek hazırlayan iki takım da oylama heyecanı yaşadı. Ünlü şeflerin kararıyla dokunulmazlık oyununu 3-2 kazanan kırmızı takım oldu.

Dokunulmazlık oyunun kaybeden mavi takım bireysel dokunulmazlık için mücadele etti. Yarışmacılar Mehmet şefin hazırladığı tütsülü rozbif yemeğini yapmak için kıyasıya yarıştı. En başarılı tabağı yapan Duygu bireysel dokunulmazlığın kazananı oldu. Duygu, eleme potasına mavi takımın kaptanı Uğur'u gönderdi.

Mavi takım arasında yapılan oylamada Eray ve Berk arasında tartışma yaşandı. Eray'ın mutfakta heyecan yapıp kaos yarattığını düşünen Berk takım arkadaşını uyardı. Eray ise Berk'e 'sen çok bilmişlik yapıyorsun' cevabını verdi.

Şefler yarışmacılardan Çin mutfağından lezzetler yapmalarının istedi. Başlangıç menüsü olarak sebzeli wonton çorba, Çin pilavı, Ballı zencefilli tavuk, Çin böreği, Moğol usulü et, İstiridye soslu brokoli ve kuşkonmaz, Kızarmış dondurma gibi yemekler istedi.

Verilen 40 dakikada  mavi ve kırmızı takım kıyasıya mücadele etti. Ama Özgül'ün kaptan olduğu kırmızı takım, mavi takıma karşı büyük bir farkla oyunu kazandı.

MasterChef'de dokunulmazlık oyununun kaybedilmesinin ardından mavi takım kendi arasında dokunulmazlık oyunu oynadı. Haftanın ilk dokunulmaz olan ismi Gülşah oldu. Gülşah eleme potasına yaratıcılığına güvendiği Emir'i soktu.Masterchef'te haftanın ikinci eleme adayı takım arasında yapılan oylamanın ardından belli oldu. Dört oy alan Ebru ve Ayyüce'nin kaderini Gülşah belirledi. Gülşah verdiği oylarla Ayyüce'yi eleme potasına yolladı.

Dün yayınlanan bölümde  "Mehmet şefin 'Üç yılda yediğim en kötü yemek' ve Danilo şefin 'Gerçekten ilk defa MasterChef'te bir yemeği yiyemiyorum' " sözleri yarışmaya damga vurdu.Bahsedilen yemek hangi takıma ait merak konusu. İşte yeni bölüm fragmanı...

Masterchef'in dün ekranlara gelen bölümünde 16 yarışmacının kaptanlık oyununda kıyasıya mücadele etti. Şefler yarışmacılardan 40 dakika içinde her bir yarışmacıdan 8'er adet ıslak hamburger yapmalarını istedi.

Gergin dolu anların yaşandığı yarışmada çoğu yarışmacı 8 adet hamburgeri yetiştiremedi. Şeflerin verdikleri yemeğe en yakın tabakları Uğur, Duygu, Esra, Berk ve Furkan olarak açıkladı. Gülşah, Tanya ve Ebru hamburgerleri yetiştiremedi.Kaptanlık oyununda Esra ile finale kalan Uğur mavi takımın kaptanı oldu.

Masterchef Türkiye yarışmasında dün ekrana gelen yeni bölümünde eleme heyecanı yaşandı. Eleme potasında Ayyüce, Duygu, Sedat, Esra, Celal ve Eray bulunuyordu. Yeni bölümde oynanan eleme oyununa Sedat, Esra ve Celal katıldı. Celal rakiplerinden daha iyi bir tabak çıkararak birinci oldu.İşte, yarışmaya veda eden o isim...

MASTERCHEF YARIŞMASINA İLK VEDA EDEN İSİM SEDAT OLDU

40 dakikada en iyi tabağı yapan Celal potadan çıkan ilk isim oldu. Esra ve Sedat arasında seçim yapan jüri üyeleri Esra’nın yarışmaya devam etmesine karar verdi. MasterChef Türkiye’ye ilk veda eden kişi de Sedat oldu.

Masterchef yarışmasına veda eden Sedat, 'Burada çok güzel insanlar tanıyıp çok güzel insanlar tanıdım. Hatalarım desem adaptasyon süreci çok yaşadım.' ifadelerini kullandı.

Masterchef yarışmasına sürpriz yarışmacı

MasterChef Türkiye’ye yedeklerden katılan ilk yarışmacı Sefa oldu. Daha önce eleme turunu geçemeyen Sefa, yarışmaya geri döndü. 

TV8 ekranlarının sevilen yarışma programı MasterChef Türkiye, dün akşam 32. bölümüyle ekrana geldi. Dün akşam ödül oyunu için kadınlar ve erkekler olarak iki gruba ayrıldı. Şefler iki takımın yarışmacılarından vejeteryan bir menü hazırlamasını istediler. Heyecanlı anların yaşandığı yarışmada ilk para ödülünü kazanmak için yarışmacılar kadınlar-erkekler olarak iki gruba ayrıldı ve ödülü kazanmak için kıyasıya mücadele etti. 

Şeflerin yemeklerin tadımını yaptıktan sonra beğendikleri yemeklere göre 3-2'lik skorla erkekler takımının yemeklerini beğendi. Böylece erkekler takımı 10 bin TL'lik ödülün sahibi oldu. Yarışmacılar kazandıkları çekle ya kaldıkları villadaki ihtiyaçlarını karşılayacak ya da kendi aralarında 10 bin tl ödülü paylaşacak.

Ekranların en çok en çok beğenilen ve izlenen yarışması Masterchef Türkiye'nin dün akşam yayınlanan bölümde Bu sezonun ilk Masterclass eğitimi verildi. Ünlü şef Mehmet Yalçınkaya tarafından verilen Masterclass'ta yarışmacılara estetik, doğru ve hızlı bir şekilde sebze doğramayı gösterirken, deniz mahsülleri ile et kesimini ve temizlemesini de öğretti.

Lezzet yarışmasının ilk MasterClass'ında başarılı olan 4 finalist; Berk, Serhat, Uğur ve Barbaros oldu. Başarılı olan 4 isim MasterClass'da öğrendiklerini sınırlı malzemeyle ve yaratıcılıklarını kullanarak yeni bir tabak hazırladı. Yarışmacıların hazırladıkları yemeklerin tadımını yapan ünlü şefler final oyununda kazanan ismin Serhat olduğunu açıkladı. Masterchef class'ta en iyi tabağı çıkaran Serhat, profesyonel mutfak ekipmanının sahibi oldu.

TV8 ekranlarında yayınlanan MasterChef Türkiye dün akşam 30. bölümüyle ekrana geldi. İkinci dokunulmazlık oyununu kaybeden mavi takım eleme adayı olmamak için  kendi aralarında yarıştı ve sonrasında yeni eleme isimleri belirlendi. Masterchef yarışmacısı Eray ise yaptığı yemekten dolayı hem jürilerin hem de kendi ağzını yaktı.

TV8'de yayınlanan ve çok sevilen Masterchef yarışması 16 kişilik ana kadro belirledikten sonra dün akşam yayınlanan bölümde ilk kaptanlık oyunu oynandı. MasterChef'in dün akşam yayınlanan bölümünde ünlü şefler, yarışmacılardan 5 adet yemek yapmasını istedi. Şefler yarışmacılardan sırasıyla; kabak çorbası, baklava hamurundan mantarlı börek, ılık manda kaymağı ile semizotu salatası, dana nuar ve polenta son olarak da şeftalili parfe yapmasını istedi.

İlk defa takım halinde yarışan yarışmacılar şeflerin belirlediği yaz konsepti yemeklerini verilen bir saatte hazırlamak için mücadele etti. Heyecan dolu anların yaşandığı yarışmada bazen de takımlar arasında tansiyon da yükseldi. Verilen bir saatin sonunda yemeklerini şeflere servis eden mavi takım ve kırmızı takım büyük heyecan yaşadı. Oldukça çekişmeli geçen yarışı kazanan 3-2’lik skorla Tanya’nın kaptan olarak yönettiği mavi takım oldu.

Dokunulmazlık oyununu kaybeden kırmızı takım bu defa bireysel dokunulmazlık oyunu için yarıştı. Mehmet şefin yaptığı irmik helvasına en yakın tabağı yapan Duygu, dokunulmazlığın sahibi oldu. Duygu’nun eleme potasına gönderdiği ilk isim Celal oldu. Takım oylaması sonucu ikinci aday ise Sedat oldu. Toplamda 6 kişinin eleme potasına gireceği yarışmada heyecan dolu anlar yaşandı.

Şeflerden konuşmak için izin alan Eray, burada saygısızlık olmasın diye söylemedim ama Serhat daha önce, 'Ben Amerika’da işi bıraktım. Ben gibi birisi varsa benim rakibimdir' diyor. Biz parasız, ailemizden destek almadan ne koşullardan geçerek buraya geldik. Belki benim Amerika’ya gitme şansım olmadı. Belki de buradaki çoğu kişinin olmadı. Eleme oyununda beni karşına çıkar, seni elemezsem benim adım da Eray değil' ifadelerini kullandı.

Ama 7 yarışmacı süreyi iyi değerlendiremeyip tabaklarını yetiştiremedi. Şefler tadım yaptığı 9 tabaktan sadece 3 tanesini beğendi. Berk, Serhat ve Tanya'nın tabakları arasında birinci olan ve masterchef 2020'nin ilk takım kaptanı olarak Tanya seçildi. Mavi takım kaptanı olarak seçilen Tanya kırmızı takım kaptanı olarak da Ayyüce'yi seçti.

Takım seçimlerinde sona kalan Gülşah, "Sessiz atın çiftesi pek olur. Ben son seçildim ama gün sonunda 'Keşke seni ilk seçseymişiz' diyeceksin" dedi. Bunun üzerine karşı takımın kaptanı Ayyüce ise kendi eleme oyununda şef Mehmet Yalçınkaya'nın o deyimi kendisine söylediğini belirterek Gülşah'ı uyardı.

Ortamın oluşan gerginlikten rahatsız olan Serhat ise yarışmacılara açık oynaması gerektiğini ve sorunun kimdeyse direk isim vererek konuşması gerektiğini söyledi.

Karşı takımdaki Eray ise tartışmaya dahil olarak "Benim kişisel olarak kimseyle problemim yok. Gülşah'ı savunmuyorum sadece onun çalışma şeklini gördüm. O burada 'Demek ki burada sinsilik yapmak lazım' diyor. Eğer bu şekilde başlayacaksak ben de büyütürüm meseleyi benim için sorun yok. Laf çarpıtıldığı zaman benim sinirim bozuluyor" dedi.

Ard Arda yapılan seçimlerde Tanya'nın takımında Ebru, Eray, Gülşah, Berk, Esra, Tanya, Özgül ve Emir yer alıyor. Ayyüce'nin kaptan olduğu kırmızı takımda ise Serhat, Duygu, Barbaros, Uğur, Furkan, Sedat, Celal yer alıyor.

TV8 ekranlarında yayınlanan ve çok sevilen yemek yarışması Masterchef Türkiye dün akşam yeni bölümü 16 kişilik kadroya girecek son iki ismin belirlendiği akşam oldu. Masterchef'te yarışan yarışmacılar günlerdir  şefler tarafından istenilen birbirinden farklı yemekleri yaparak 16 kişilik kadroda yer almak için kıyasıya mücadele ediyor. Ünlü şefler Mehmet Yalçınkaya, Danilo Zanna, ve Somer Sivrioğlu'nun jüri koltuğunda olduğu yemek yarışmanın 2020 kadrosuna girebilmek için yarışan yarışmacılar, günlerce ter döktü. Dün akşam son oyunları kazanarak ana kadroya giren isimler Gülşah ve Ebru oldu.

Masterchef'in ana kadrosuyla birlikte pazartesi akşamı yeni yayınlanacak ilk bölümünde:

- Ayyüce

- Serhat

- Duygu

- Uğur

- Furkan

- Sedat

- Celal

- Barbaros

- Ebru

- Eray

- Gülşah

- Berk

- Esra

- Tanya

- Özgül ve

- Emir kıyasıya mücadele edecek.

SOMER ŞEFİ, ÇILDIRTAN OLAY! 'ÇIK GİT BURADAN'

Ünlü şeflerin son eleme gününde yarışmacılara verdiği ilk yemek adana kebap oldu. 50 dakika içerisinde kebap yapmaya çalışan yarışmacılar kıyasıya mücadele etti. Bazı yarışmacılar zor anlar yaşadı. Kebabını istediği kıvama getiremeyen Arem, şeflere 'ben diğer tura girmek istemiyorum. En iyi yaptığım ürünü yapamadıktan sonra diğer turda yarışmak istemem' açıklamasında bulundu.

Arem'in sözlerine çok öfkelenen şef Somer Sivrioğlu, 'Çok saçma bir hareket! Günah değil mi, seninle yarışan insanlara yazık değil mi? Düşünsene seninle düelloya giren insanı.Sen her kaybettiğinde bunu mu yapacaksın? Her bir şeyi kaybettiğinde 'ben yapamıyorum, ben gidiyorum mu' diyeceksin? Bu mu senin meslek ahlakın? Bence çık git! Mesleğine saygın olsun. Yemek yap şov yapma. Sana bunu ilk geldiğin günden beri söylüyorum.' sözleriyle tepki gösterdi.

MasterChef Türkiye 2020 için nefesler tutuldu. İlk grubun içerisinden belirlenen MasterChef Türkiye'de asıl 16'da yarışacak 8 yarışmacının yanında diğer 14 kişilik grup içerisinden 8 yarışmacı daha eklenecek. Dün akşam diğer grupta yarışan 14 yarışmacı içerisinden bir kişi 14. yarışmacı olarak belirlendi. MasterChef Türkiye 2020'nin dün akşamki yapılan yemek yarışında yarışmacılar önce mutancana yaptı. Mutancana yemeğini en iyi yapan 5 yarışmacı Çağla, Büşra, Celal, Arem ve Ebru oldu.

ÖNLÜĞÜ CELAL KAPTI

Son 5'e kalan yarışmacılar yarışmanın 2. etabında işkembenin ana malzeme olduğu en yaratıcı lezzeti yapmak için mücadele etti. Yarışmacılardan Ebru yemeğini yetiştiremediği için jüri tarafından değerlendirmeye alınmadı. Dün akşam yayınlanan bölümde en yaratıcı tabağını çıkararak son 16'ya kalan yarışmacı Celal oldu.

MasterChef'in 14 Ağustos Cuma ekrana gelen son bölümünde ana kadroya kalan 13. yarışmacı belli oldu. MasterChef'te ilk turda kişloren yemeğini en iyi yapan 5 yarışmacı üst tura geçti. Burada ise ana aktörün fındık olduğu yemeği en iyi yapan bir isim, şeflerden adı yazılı önlüğü alarak ana kadroya girmeyi başardı.

MasterChef 2020'nin 13. yarışmacısı olmak için kişloren (Quiche Lorraine) yapmak için uğraştılar. Fakat şeflerin tadımı ve kontrolleri sonrasında beş yarışmacının tabağını başarılı buldular. Verilen 40 dakikalık sürenin sonunda en başarılı tabakları hazırlayanlar, Uğur, Ebru, Gülşah, Arem ve Celal oldu.Sürenin sonunda şefler tek tek hazırlanan yemeklerin tadına baktı. Yarışmacıların sunumları sonrasında şefler, son ikiye kalan yarışmacıları Uğur ile Ebru olduğunu açıkladılar. Bu iki arasından ismi yazılı önlüğü kazanan ise Uğur Deniz Yılmaz oldu.

12. YARIŞMACI ERAY OLMUŞTU!

MasterChef Türkiye 13 Ağustos Perşembe akşamı sevenlerinin karşısına çıktı. Vişneli köfte yapmak için ilk turda önlüğünü giyerek mutfakta zamanla yarışan yarışmacılardan 6 kişi şefler tarafından beğenildi ve ikinci etabına geçildi. Final turunun ikinci etabında ise şefler yarışmacılardan bu kez mısır üzerine yaratıcı bir tabak yapmasını istedi.

Danilo, Somer ve Mehmet Şef'in yaptığı tadım sonrasında bu akşamın birincisi ve ana kadronun 12. yarışmacısı Eray oldu. 

Dün ekranlara gelen yeni bölümde yarışmacılar arasından günün final oyununa kalan isimler kendilerinden istenen yaratıcılık yemeğiyle şeflerden geçerli notu almak için kıyasıya mücadele etti. Mehmet, Danilo ve Somer şefin jüriliğinde yapılan ve birbirinden farklı pek çok lezzetin yarıştığı programda dün lazanya yapılması istendi. Yemeklerini yapan ve şeflerin beğenisine sunan yarışmacılardan kriterlere uygun olan 6 sı seçilerek final turuna kaldı. Final turunda verilen malzemelerle yaratıcılık tatlısı yapılması istendi ve tadım kısmının ardından şefler günün ana kadroya katılmaya hak kazanan 11. Yarışmacısını açıkladı. Yarışmanın ana kadrosuna katılan 11. yarışmacı Berk oldu.

İlk turda en iyi tutmaç çorbasını yaparak bir üst tura çıkmak isteyen yarışmacılar stresli anlara yaşadı. Zamanı iyi değerlendiremediği için çorbanın sunumunu hazırlayamayan Dilara, gözyaşlarına tutamayarak ağladı. Bir Anadolu klasik yemeği olan bu çorbayı en iyi hazırlayan altı yarışmacı ise Gülşah, Eray, Uğur, Kayhan, Walison, Tanya oldu.

İkinci oyunda ise yarışmacılara verilen ana ürün jumbo karides oldu. Sürenin bitimi sonrasında yarışmacılar, tek tek yemeklerini ünlü şeflere neler yaptıklarını anlatıp tadım için yemeklerini sundular. Şefler, tadım sonunda oy birliği ile verdikleri kararı açıkladı. Yaratıcılık oyununda en zayıf tabağın Gülşah'a ait olduğu belirlendi.

Daha sonra Kayhan, Uğur, Walison oldu. Son ikiye kalan isimler ise Eray ile Tanya oldu. Bu iki kişi arasında en iyi tabağı hazırlayan Tanya Kilitkayalı, MasterChef Türkiye'nin ana kadrosuna seçilen 10. yarışmacı olmaya hak kazandı.

Dün akşam yayınlanan bölümünde kritik eleme turunda iddialı yarışmacılar Eray Aksungur ile Kayhan Özekin arasında tartışma yaşandı.

MasterChef yarışmacısı Kayhan yemek yapmak için kullandığı blenderı yere düşürmesinin ardından tekrar rafa koydu. Eray ise Kayhan'ı "Onu oraya koyma yere düştü ve kirlendi" diyerek uyarıda bulundu. Diğer yarışmacılara da seslenen Eray, blenderı kaldırdı ve kimsenin kullanmamasını istedi. Yarışmadaki ilginç tavırlarıyla dikkat çeken Kayhan ise Eray'a "Hadi abi ya. Yemeğe mi sokuyorsun sanki bunu? Tribünlere oynuyor" sözleriyle tepki gösterdi.

Masterchef Türkiye yarışmasında 1 haftadır devam eden elemelerde final turuna 28 kişi kalmış ve 14 kişilik 2 gruplara ayrılmıştı. İlk 8 kişilik gruba dahil olan isimler Serhat Doğramacı, Duygu Acarsoy, Özgül Coşar, Emir Elidemir, Ayyüce Kamit ve Sedat Tuncer Masterchef 2020 ana kadrosuna seçilmişti. Dün akşam yayınlanan bölümde ilk 8'in son 2 kişisi belli oldu.

MasterChef final turunda kalan son 8 yarışmacı, ana kadroya girebilmek için şeflerin istediği elbasan tava yemeğini yapmak için kıyasıya mücadele etti. Finale 3 isim Didem, Emel ve Esra'nın kaldı. Finale kalan en iyi tabağı yapan yarışmacıyı şefler açıkladı. Rakiplerine göre en iyi elbistan tavayı yapan Esra Tokelli MasterChef Türkiye'nin ana kadrosuna seçilen 7. yarışmacısı oldu.

Diğer turda kalan yarışmacılardan süt ve şekerin ana malzemesi olan yaratıcı bir yemek yapılması istendi. Verilen süre sonunda ünlü şefler, yarışmacıların yaptıkları tatlıların tadına baktılar. MasterChef jürisi, oy birliği ile ana kadroya seçilen ilk grubun 8. son yarışmacısı olarak Furkan Yalçın'ı seçtiklerini söylediler.

Masterchef 2020 yarışması geçtiğimiz hafta yeniz sezonuyla yayın hayatına girdi. Somer Sivrioğlu, Mehmet Yalçınkaya,  ve Danilo Zanna'nın jüri koltuğunda oturduğu yarışma 3'lü düellolar devam başladı. Dün yayınlanan bölümde 3'lü düellolarda yarışan Mohammad Ayad, Ayyüce Kamit ve Halit Karaman düelloya çıktı.

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar