Emine Erdoğan'dan Aşure Günü paylaşımı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Aşure günü dolayısıyla paylaşımda bulundu. Erdoğan, yaptığı paylaşımda pekmezli aşure tarifi de vererek, "Tarifini paylaştığım aşure, herkesin çok iyi bildiği, yüzyıllardır mutfaklarımızda pişirilen geleneksel bir reçete. Aşure paylaşmaktır, komşularımıza ulaştırmayı unutmayalım." dedi.

Emine Erdoğan, twitter üzerinden yaptığı paylaşımda, "Aşure'ye vazgeçilmez tadı katan, reçetesinde gizli sevgi, birlik ve hoşgörü malzemesidir. Aşure Günü'nün taşıdığı güzide anlamlarla, tüm İslam alemine ve insanlık ailesine barış ve huzur getirmesini diliyorum. Allah tuttuğumuz Muharrem oruçlarını kabul buyursun. Kerbela'nın kalplerimizde hiç dinmeyecek acısı, sevgi ve kardeşlikle birbirimize tutunmanın önemini bizlere bir kez daha hatırlatsın." ifadelerini kullandı.

Erdoğan, yaptığı paylaşımda pekmezli aşure tarifi de vererek, şunları ekledi:

"Tarifini paylaştığım aşure, herkesin çok iyi bildiği, yüzyıllardır mutfaklarımızda pişirilen geleneksel bir reçete. Aşure paylaşmaktır, komşularımıza ulaştırmayı unutmayalım.

Yurdumuzun dört bir yanından sofralarımıza ulaşan yerel ürünlerle hazırladığım aşurede şeker kullanmadık. Onun yerine kuru meyveler ve biraz da üzüm pekmeziyle tatlandırdık. Bu lezzetli, sağlıklı tarifin, sofralarınıza neşe getirmesini diliyorum."

Biran Damla Yılmaz hayranlarını korkuttu! Hastenede...

İLİŞKİLİ HABER

Biran Damla Yılmaz hayranlarını korkuttu! Hastenede...
Popçu Gülşen, Cemal Can Canseven'in Instagram engelini kaldırdı!

İLİŞKİLİ HABER

Popçu Gülşen, Cemal Can Canseven'in Instagram engelini kaldırdı!

BİR YORUM YAPIN 1

hıghlander 2 yıl önce

Bu malzemelere,portakal ve limon kabuğunun renkli dış kısmından biraz ve (rendelenmiş)ve az miktarda hindistan cevizi de ekleyip deneyiniz efendim!