Hakan Taşıyan'dan haber var... Sevim Emre açıklama yaptı!

10 Mart 2021, 20:11
Hakan Taşıyan'dan haber var... Sevim Emre açıklama yaptı!

Yaklaşık 4 aydır hastanede yaşam mücadelesi veren ve karaciğer nakli bekleyen usta sanatçı Hakan Taşıyan yapılan tahlillerin ardından ameliyata olmuştu. Ankara Şehir Hastanesi'nde yatan şarkıcıya bugün karaciğer nakli yapıldı. Durumunun iyi olduğu öğrenildi. Öte yandan Taşıyan için sanatçı Sevim Emre'den açıklama geldi!

Ankara Şehir Hastanesi'nde çoklu organ yetmezliği nedeniyle tedavi gören Hakan Taşıyan'a geçtiğimiz günlerde karaciğer nakli yapılmıştı. Başarılı geçen operasyonun ardından sağlık durumu iyi olan ünlü sanatçıya, nakledilen karaciğerin uyum sağladığı açıklandı.

Öte yandan kız kardeşinden alınan böbrek de, Taşıyan’a nakledildi. Sanatçının sağlık durumuyla ilgili açıklama da sinema oyuncusu Sevim Emre'den geldi. Emre sosyal medya hesabından şu açıklamayı yaptı:

Dün gerçekleştirilen böbrek nakli ameliyatımız da, sağlık ekibimizin yoğun gayretleriyle başarılı bir şekilde tamamlanmıştır. Şu an kendisinin ve kız kardeşinin durumu iyidir. Tedavi sürecimiz devam etmektedir. Aralıklarla gerekli bilgilendirmeler yapılacaktır. Miraç Kandilinizi kutlar, bu süreçte can-ı gönülden dualarıyla yanımızda olan tüm sevenlerimize, dostlarımıza ve yoğun gayretleriyle yanımızda olan tüm sağlık ekibimize, ayrıca Sağlık Bakanlığımızın değerli yetkililerine teşekkürü bir borç biliriz. Rabbim tüm hastalarımıza şifa versin. Mutlu, sağlıklı ve huzurlu günlerde buluşmak dileğiyle.

NE OLMUŞTU?

Bir döneme damgasını vuran şarkıcı Hakan Taşıyan'dan üzücü haber geldi. Uzun süredir sağlık sorunları yaşayan ve yaklaşık 4 aydır tedavi gören Taşıyan'ın son durumuyla ilgili açıklama yapılmıştı. Taşıyan'ın, acil olarak böbrek ve karaciğer nakli olması gerektiği duyurulmuştu. Böbrek nakli için kız kardeşinin uyumlu olduğu belirtilirken, karaciğer için herhangi bir donör bulunamadığı ifade edilmişti. Yaklaşık 4 aydır hastanede yaşam mücadelesi veren ve karaciğer nakli bekleyen usta sanatçı Hakan Taşıyan için aranan uygun donör bulundu. Sanatçı yapılan tahlillerin ardından dün ameliyata alındı.

"DONÖR UYLUMLU ÇIKTI"

Hakan Taşıyan'ın sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda "Taşıyan için uygun donör bulundu. İzmir'de bir kadavradan alınan donör, Ankara'ya getirildi. Şarkıcının sosyal medya hesabından şu açıklama yapıldı: "Bugün değerli doktorlarımızın aranan donörün bulunması haberini vermesiyle birlikte, büyük bir sevinç yaşadık. Ankara Bilkent Şehir Hastanesi'ndeki doktorlarımız, yaptıkları tetkikler neticesinde donörün uyumlu olduğunu belirterek akşam üzeri 16.00 civarı karaciğer nakil ameliyatına başlamışlardır. Şu anda ameliyat süreci devam etmektedir. Bu süreçte dualarıyla ve canı gönülden çığ gibi büyüyen sevgileriyle yanımızda olan tüm Hakan Taşıyan sevenlerinin ve gönül dostlarının dualarını bekliyoruz. Ameliyat süreci sonrasında tekrar bilgilendirme yapılacaktır" ifadelerine yer verildi.

KIZ KARDEŞİNDEN NAKİL YAPILACAK

Hakan Taşıyan'ın arkadaşı olan Hakan Yılmaz, 'Şu anda mutlu günümüz. Dün akşam itibarıyla karaciğer nakli gerçekleşti. Ardından birkaç gün içinde böbrek nakli gerçekleşecek. Dün geceyi hastanede geçirdik, uzun süren bir operasyon. Hakan Taşıyan'ın sabah 'iyiyim' dediğini içeriden öğrendik. İnşallah daha da iyi olacak. Daha güzel sağlık haberlerini sizlerle paylaşacağız. Ancak birkaç gün sonra gerçekleşecek. Artık bir arayış kalmadı. Arayış bundan sonra sağlıktan yana, güzel haberlerden yana. Sağlığına kavuştuğunu, ayağa kalktığını aktarmak için sabırsızlanıyoruz.' diye konuştu.

Arabesk müziğinin önemli seslerinden, 1990'lı yıllara damgasını vuran Hakan Taşıyan'ın organ nakli beklediği ve ölüm döşeğinde olduğu iddia edilmişti. Taşıyan için çağrıda bulunan arkadaşı Hakan Yılmaz, 'Organ nakil ameliyatı her hastanede gerçekleşmiyor, böbrek ve karaciğer nakli için hem maddi hem manevi desteğe ihtiyacı var.' demişti.

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar
32 Yorum Var
 • Metehan 1 ay önce Şikayet Et
  Allah önce şifa sonrada hidayet nasip etsin kurtulanlardan olsun inşallah.Her yaratılan gibi yaratandan ötürü seviyoruz kendisini.
  Cevapla
 • Yusuf 1 ay önce Şikayet Et
  Mevlam şafi ismi hürmetine şifa versin derdi çeken bilir bizler kuluz
  Cevapla
 • zafer gülten 1 ay önce Şikayet Et
  karaciğer ve böbrek rahatsızlığı,genellikle başta alkol yada yanlış beslenmenin yol açtığı hastalıklar.içiyosan bile az kararında iç,derdinmi para sorunun mu var,ünlü bir sanatçı olmuşsun,maddi sorunun yoktur sanırım.bak kendini yaktığın gibi kızkardeşinide bir böbreğinden ettin,aklını başına al,bundan sonraki yaşamına dikkat et.
  Cevapla
 • Türkan 1 ay önce Şikayet Et
  Güzel kardeşim bende 4 ay önce oldum karaciğer nakli gerçekten allah'tan geldi bende alkol yok besleme çok iyi ben buna kader derim inaninki allah'tan gelen başım gözüm üstüne diyecek bir şey yok ALLAH ım kimseyi darda zorda bırakmasın banada arkadaşım döner oldu çok şükür iyiyim yeniden dünyaya gelmiş gibiyim arkadaşıma ömür boyu minnetarım
 • Bunyam danyel 1 ay önce Şikayet Et
  Allah sağlık şifa versin
  Cevapla
 • davut 1 ay önce Şikayet Et
  alkole devam ozaman
  Cevapla
Yorumların Tümünü Okuyun