Koronavirüse yakalanan İkbal Gürpınar taburcu oldu!

13 Kasım 2020, 17:17
Koronavirüse yakalanan İkbal Gürpınar taburcu oldu!

Geçtiğimiz hafta koronavirüse yakalanan ve tedavisi yoğun bakımda devam eden İkbal Gürpınar'dan sevindiren haber geldi. Yoğun bakımdan çıkarılan Gürpınar'dan, bugün de hastaneden taburcu oldu.

Koronavirüs tedavisi sebebiyle bir süredir yoğun bakımda tedavi gören İkbal Gürpınar, hastaneden taburcu oldu. Çıkış anında sağlık görevlileriyle fotoğrafını paylaşan Gürpınar, duygularını şu sözlerle ifade etti:

'Şükürler olsun, an itibarıyla taburcu oldum. Taburcu kelimesi, savaşta yaralanıp tedavisi biter bitmez taburuna dönecek hastalar için kullanılırmış. Rabbim hayırlarda, güzel işlerde yarışacağımız cepheler nasip etsin. A'dan Z'ye üzerimde emeği olan tüm sağlık çalışanlarına, temizlik görevlilerine ve yemekhane personeline sonsuz teşekkürler. Ve elbette dünyanın dört bir yanından dua gönderen siz kıymetli gönül dostlarıma..'

Gürpınar, oldukça ağır geçen hastalık süreci hakkında da konuşmuştu. Gürpınar sosyal medya paylaşımında şu ifadelere yer vermişti:

"LÜTFEN EVLATLARINIZI YÖNLENDİRİN"

'Size anlatacak o kadar çok şey birikti ki. Şükürler olsun Rabbim'e kitap okumaya başlayabildim bugün. Hayat ne kadar kıymetli ve ne kadar da boş. Hasta yatağınızda anneniz ölüyor, cenazesine bile katılamıyorsunuz. Nefes almak ne büyük bir nimet. Bir bardak çay ve ve pilav, sağımdan soluma dönebilmek. Konuşmak yasak hala, ciğerlerimi yormamak için. Yoğun bakımda o hummalı çalışmayı, o fedakarlığı gördüm ya. Ömrümün geri kalanını doktor ve hemşirelerimiz için dua ederek geçireceğim inşaAllah. Yoğun bakım hemşiresi bulmak çok zorlaşmış. Lütfen evlatlarınızı yönlendirin.

"SAĞLIK BAKANIMIZA NASIL TEŞEKKÜR EDECEĞİMİ BİLEMİYORUM"

Sayın Bakanım (Fahrettin Koca) size nasıl teşekkür edeceğimi bilemiyorum. Olağanüstü bir organizasyon bu. Canla başla çalışıyor herkes. Allah devletimizi daim kılsın. Sizden ricam yoğun bakım hemşirelerinin durumlarını düzeltmeniz. İnanın evladımız yapmaz onların bize fedakarlıklarını. Yanımdaki hasta sürekli kolunu oynattığı için kan ter içinde yeni damar arayışları, altımızı tiksinmeden temizlemeleri. Hangi birini anlatayım?

"ÖYLE BİR AN GELİYOR Kİ..."

Taburcu olunca yayın yapar uzun uzun anlatırım inşallah. Lütfen mecbur olmadıkça sokağa çıkmayın. Çift maske ve eldiven, mesafe! Çektiğim acıları bilseniz adım atmazdınız dışarıya. İnanın öyle bir an geliyor ki ölümü istiyorsunuz, dayanılacak gibi değil.'

Koronavirüs tedavisi gören sunucu İlkbal Gürpınar için ilk açıklama oğlu Alper'den gelmişti. Annesinin Instagram hesabından paylaşımda bulunan Alper, yazısında şu ifadelere yer vermişti:

'Oğlu Alper olarak annemin sayfasından yazıyorum. Annem İkbal Gürpınar, Korona sebebiyle yoğun bakımda tedavi görmektedir. Dualarınızı bekleriz. Sizlerin duaları vesilesiyle annemin iyileşeceğine inanıyoruz.'

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar
27 Yorum Var
 • MuratHan 2 ay önce Şikayet Et
  Ikbal hanima gecmis olsun. Saglik calisanlarimizdan Allah razi olsun, yar ve yardimcilari olsun.
  Cevapla
 • etem yıldz 2 ay önce Şikayet Et
  çok geçmiş olsun Allah şifa versin ikbal gürpınar hanım efendiye
  Cevapla
 • Muhammed 2 ay önce Şikayet Et
  Güzel haber maşallah, Allah'ım tüm hastalara şafii ismi hürmetine şifa nasip etsin inşallah, amin.
  Cevapla
 • sivaslı 2 ay önce Şikayet Et
  vallahi hastaneye git hasta bakıcıdan daha çok muhatap olabileceğin kimse yok en büyük yükü onlar çekiyor gerisi hikaye.
  Cevapla
 • hay yarabbim 2 ay önce Şikayet Et
  yoğun bakımdaki hastalara siz mi bakıyorsunuz yada röntgenini tomografini kim çekiyor hatta idrar tahlilinide hastabakıcılar yapıyor dimi sağlık çalışanları tükendi günaşırı 24 saat nöbet tutuyor sen görmüyorsun tabi
 • burhan 2 ay önce Şikayet Et
  Allah şifa verin,keşke bu satırları herkes okusa.
  Cevapla
Yorumların Tümünü Okuyun