Geçtiğimiz günlerde Nişantaşı'ndaki bir mağazadan her biri 40 bin lira değerinde iki adet kar tilkisi kürkü satın alan Bülent Ersoy, sosyal medyada büyük tepki çekmişti. Diva Bülent Ersoy Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) yönetimine tepki gösterdi. Gerçek kürk kullandığı için bağışı kabul edilmeyen Bülent Ersoy, 'İyi niyetimi reklam aracı olarak kullandıklarını hissettim!' dedi.

Geçtiğimiz gün Nişantaşı'nda bir kürkçüde görüntülenen Bülent Ersoy, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) yönetimine sert çıktı ve eleştirilerde bulundu. Usta sanatçı Bülent Ersoy, bağışlayacağı kürkleri istemeyen kurum için, 'Artık kimseye bir şey vermeyeceğim. Benim iyi niyetimi böyle reklam aracı olarak kullandıklarını hissettim! İyi niyetim yanlış yorumlandı. Kırılmadım, şimdi hiçbir şey vermeyeceğim, kendileri düşünsünler. Bu bir sektör, ben ciğerlerimden rahatsızım ve kimse benim hayvan sevmediğimi söyleyemez!' dedi.

Hayatının film olacağı yönünde çıkan haberler hakkında da konuşan Bülent Ersoy, 'İmza atmadım, diretiyorum. Yaşadıklarımı ben biliyorum ve kendimi oynamak istemiyorum. Oynarsam, daha büyük para almam lazım' ifadelerini kullandı.

NE OLMUŞTU?

Nişantaşı’ndaki bir mağazadan her biri 40 bin lira değerinde iki adet kar tilkisi kürkü satın alan Bülent Ersoy, sosyal medyada yapılan eleştiriler için de şöyle dedi: “İlk kez bir vakfa; Türkan Saylan’ın vakfına bağış yapıyorum. Kürklerimin hepsini Türkan Saylan hanımın derneğine vereceğim. Bir gece düzenleteceğim, ben de gideceğim oraya. Açık artırmayla satsınlar. Epeyce yüklü bir miktar toplanır.”

Öte yandan Bülent Ersoy’un 22 kürkünün bulunduğu, hepsinin toplam değerinin 2.5 milyon lira olduğu öğrenildi.

BU BAĞIŞI KABUL EDEMEYİZ

Bu sözlerin ardından Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği'nden bir açıklama yapıldı. "Bu bağışın kabul edilmesi söz konusu değildir" diyen ÇYDD, şu açıklamayı yayınladı:

KAMUOYUNUN DİKKATİNE!

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, Atatürk ilke ve devrimleri ışığında çağdaş eğitim yoluyla çağdaş toplumlar seviyesine ulaşmayı hedefleyen öncü ve örnek bir sivil toplum örgütüdür ÇYDD, tüzüğü gereği doğa, çevre ve canlı haklarına saygılı olmayı ilke edinmiştir, efsane Genel Başkanımız Prof. Dr. Türkan SAYLAN'ın “Hayvanlar ve Çocuklar” adlı kitabı ile can dostları olan köpeği ve kedilerine duyduğu sevgi derneğimizin hayvan haklarına verdiği önemin önemli sembollerindendir.

Bu nedenlerle, basına yansıdığı üzere, derneğimize hayvanların yaşam hakları ihlal edilerek ekonomik değere dönüştürülmesiyle elde edilen ayni ürünler ve bunların bedelleri üzerinden yapılacak bir bağışı tüzük çalışma ilkelerimiz ve kurumsal değerlerimiz adına kabul etmemiz söz konusu değildir. Kamuoyunun bilgisine saygılarımızla sunarız.

NE OLMUŞTU?

Bülent Ersoy, önceki akşam Nişantaşı'ndaki bir kürk mağazasında görüntülendi. Basın mensuplarının kendisini kapıda beklediğini öğrenen Ersoy, "Onlar benim çocuklarım. Kapıda beklemesinler. Alın içeri, gelsinler" ifadelerini kullandı. Muhabirlerin, "Geçtiğimiz günlerde çok alışveriş yaptınız. Çantalar arabanın bagajına sığmadı. 100 bin TL'lik bir alışveriş olduğu yazıldı" sözlerine Ersoy, şu yanıtı verdi:

Bülent ersoy

"Ben para söylemedim çocuklar. Şimdi kafam çok yoğun Bodrum'u ve aldığım ilk villayı düşünüyorum. İşim çok. İki ay Bodrum'da kalacağım, villaları yaptıracağım. Gözümle görmem lazım. Adamlar inşallah benden bıkıp, kaçmazlar. İçini de kendim dizayn edeceğim. Her şeyi kendi gözlerimle görmeliyim. O yüzden iki ay kalacağım. Yerinde teftiş edeceğim çünkü mimar kendine göre yapar, ben beğenmem.

Bir kez daha kırılıp, dökülme olmasın ama matematiksel olarak onlar bana çizimleri getirecekler. İşinin ehli adamlar elbette onlar daha iyisini bilirler. Bana getirip, çizimlerde gösterdikleri planlar benim onayladığım gibi mi değil mi o önemli benim için."

Ersoy, "Bu pandemi döneminde biraz gözlerden uzak olayım, tatil yapayım diye mi düşündünüz?" sorusuna, "Ne bileyim İstanbul'dan biraz uzak durayım, hava alayım, ayağımı toprağa basayım istiyorum. Her yer çam ağacı, muhteşem bir manzara" cevabını verdi.

Bülent Ersoy asgari ücretlilere üzülüyorum

'BUNU ANCAK ÇEKEN BİLİR'

Ersoy, gazetecilerin, "Bu pandemi döneminde bazı sanatçılar sahne alamıyor, çok sıkıntıdalar. 'Paramız bitiyor' diyorlar. Gerçekten bir sanatçı üç ay sahne almazsa paraları biter mi? Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?" sorusuna şu yanıtı verdi:

"Hazıra dağ dayanmaz' diye bir tabir vardır ama yaptıkları yatırımın durumuna bağlı. Dayanma gücü zor. Sadece sanatçılar için değil, insanlar için de zor. Asgari ücretlilere üzülüyorum. Bir dengesizlik oluyor tabii ki. Belirli bir kazancı olan insan asgari ücretle çalışan insanla bir olmayabilir ama bu kadar uçurum... Tabi bunu ancak çeken bilir."

'Kürklerimin hepsini bağışlayacağım'

Muhabirlerin, "Pandemi döneminde çok yardımlarda bulunmuşsunuz. Haberlerini aldık" sözleri üzerine Ersoy, "Ne olacak? Zaten hepsi onlara kalacak. Geçen gün dedim Şaziye'ye. Ben kürklerimin hepsini Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği'ne vereceğim. Bir gece düzenleteceğim. Ben de oraya gideceğim ve açık artırma ile satsınlar. Epeyce bir yüklü miktar olmuş olur" dedi. 

Provasını gazetecilerin yanında yapan Ersoy'un giydiği beyaz triko üzerine yapılmış kar tilkisi kürkünün fiyatının 40 bin TL olduğu öğrenildi. Bu kürkten iki tane yaptıran Ersoy, üzerindeki mücevherlerinin toplam fiyatını soran muhabirlere, "10 milyon" yanıtını verdi. Ersoy ayrıca, lüks marka gözlüğünden üç adet üretildiğini ve üç ayrı rengi de kendisinin aldığını ifade etti.

Ersoy, "Sahneleri özlediniz mi?" sorusuna, "Vallahi yalan konuşmuyorum pek özlemedim sahneleri olursa okurum olmazsa da anasını satayım boş ver" diye gülerek yanıt verdi.

İLİŞKİLİ HABER

Kenan İmirzalıoğlu'nun sunduğu Kim Milyoner Olmak İster'de ünlüler çocuklar için ter dökecek!

İLİŞKİLİ HABER

Tuba Büyüküstün dünya gündeminde!

BİR YORUM YAPIN 6

zafer gülten 1 yıl önce

üzülmekle olmaz,gitsin asgari ücretlilerin yaşadığı mekanlarda hayır yapsın,erzak kolisi neyin dağıtsız ,parayı kürklere vereceğine.

ücretli öğretmen 1 yıl önce

o zaman bülent hanım beni görse üzülmez ağlardı. ben ücretli öğretmenlik yapıyorum ve mesela bu ay alacağım ücret 1700TL evliyim 2 çocuğum var ve bu parayla geçinmek zorundayım. başka hiçbir gelirim yok. öğretmenlik yapıyorum ama geçinmek zorunda olduğum ücret bu maalesef. sonra sahte öğretmenlik kutaldır naraları... bülent hanım bana ağlardı kesin ben ne yapayım. asgari ücret bile alamıyorum

GAZZÂLÎ 1 yıl önce

Sanatçılığınıza hangi bir sözüm yok ama samimiyetinize kesinlikle inanmıyorum. Ayrıca iyi yapmışsın çağdaşçılara bağışlamakla. Bir hayır kurumuna sizin gibilerden gelecek hayır Allah'tan gelsin.

zafer gülten 1 yıl önce

üzülüyorsunda,onun için mi bi fakire,bi hayır kurumuna faydan yok.

Toplam 1 beğeni

MURAT 1 yıl önce

Allah yardımcın olsun işin zor

Yorumların Tümünü Okuyun