Nazlı Çelik HDP’li Abdullah Zeydan’dan kazandığı tazminatı Mehmetçik Vakfı’na bağışladı!

23 Ocak 2021, 09:33
Nazlı Çelik HDP’li Abdullah Zeydan’dan kazandığı tazminatı Mehmetçik Vakfı’na bağışladı!

Spiker Nazlı Çelik, 7-8 Nisan 2016’da Hakkari’nin Yüksekova ilçesine giderek, PKK operasyonlarından görüntüler eşliğinde bölgeden haber yaptı. HDP eski Milletvekili Abdullah Zeydan ise Twitter hesabından “Yüksekova halkının evini şov için bombalatan Nazlı Çelik…” şeklinde skandal bir tweet paylaştı. Açtığı tazminat davasını kazanan Çelik, alacağı 10 bin lirayı Mehmetçik Vakfı’na bağışladı.

Star TV Ana Haber Spikeri Nazlı Çelik, 7-8 Nisan 2016 tarihlerinde Hakkari'nin Yüksekova ilçesine giderek, PKK operasyonlarından görüntüler alarak terör örgütünün sözde özerklik ilan ettiği bölgede özel haber yaptı.

Bu haberin ardından HDP eski Milletvekili Abdullah Zeydan, Twitter hesabından "Yüksekova halkının evini şov için bombalatan Çelik ve çamur medyasını bakana sorduk, verebilecek cevabı var mı?" diye tweet attı.

Çelik kişilik haklarının ihlal edilmesi nedeniyle Zeydan'a 50 bin liralık manevi tazminat davası açtı. Mahkeme Zeydan'ın, tweet'lerindeki ifadelerin eleştiri sınırında kaldığına karar verip davayı reddetti.

Çelik'in avukatının itirazı üzerine dosya istinaf incelemesi için Bölge Adliye Mahkemesi'ne gitti. İstinaf başvurusunu kabul eden Bölge Adliye Mahkemesi Hukuk Dairesi, yerel mahkemenin hükmünü kaldırdı. Daire, Zeydan'ın haksız fiili nedeniyle Çelik'e, olay tarihinden itibaren işleyecek faiziyle birlikte 10 bin lira manevi tazminat ödemesine karar verdi. Çelik tazminatı Mehmetçik Vakfı'na bağışladı.

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar
10 Yorum Var
 • yuscin 1 ay önce Şikayet Et
  Hala özünde vatan sevgisi olan insanlar görmek gerçekten çok güzel.
  Cevapla
 • Byrk 1 ay önce Şikayet Et
  Nazlı abla cansın can...
  Cevapla
 • Murat altın 1 ay önce Şikayet Et
  Dava yeni mi sonuçlandı. 2016-2021. Yazık ülkeme.
  Cevapla
 • Erkan 1 ay önce Şikayet Et
  Helal olsun
  Cevapla
 • hknslh 1 ay önce Şikayet Et
  o reddeden hakimde incelenmeli. eğer böyle bir cümleye eleştiri diyebiliyorsa bu ülkede hiçbir söz suç değil. hepsi eleştiri olur.
  Cevapla
Yorumların Tümünü Okuyun