Tüm zamanların en çok satan ikinci kitap serisi olan Yüzüklerin Efendisi, 2001 yılında film olarak çekildi. Gişe rekorları kıran film serisinden sonra şimdi de Amazon Studios, dizi versiyonu için hazırlıkları tamamladı. Heyecanla beklenen dizinin gösterim tarihi belli oldu.

Yıllardır en sevilen film serilerinden biri olarak karşımıza çıkan Yüzüklerin Efendisi, beyaz perde de büyük bir başarı yakalamıştı. Bu başarının ardından ekranlara dizi olarak gelmeye hazırlanan seri için hayranlar gün sayıyor. Yeni Zelanda'da çekimleri tamamlanan dizinin seyirciyle buluşacağı tarih belli oldu.

Yalnızca bir sezon için 465 milyon dolarlık dev bir bütçeyle çekilen dizinin gösterim tarihi, hayranlar tarafından merak konusu oldu. Elde edilen bilgilere göre; Yüzüklerin Efendisi 2 Eylül 2022 tarihinde gösterime girecek.

TARİHİN EN PAHALI DİZİLERİNDEN BİRİ OLDU!

Yeni Zelanda'da kurulan dev platoda çekimlerine başlanılan Yüzüklerin Efendisi için yapım şirketi ilk sezon için 465 milyon dolar gözden çıkardı. Bu harcamayla en pahalı dizi oldu. Dizi hakkında bilgiler ise Yeni Zelanda Resmi Bilgilendirme Yasası kapsamında Stuff sitesi tarafından paylaşıldı.

Yeni Zelanda Ekonomik Kalkınma ve Turizm Bakanı Stuart Nash, Yeni Zelanda'da bu kadar bütçeyle yapılan bu çalışma için oldukça heyecanlı olduğunu ifade eden açıklamalarda bulundu. Nash, heyecanını "Bu olağanüstü; gerçekten de bu, şimdiye kadar yapılmış en büyük televizyon dizisi olacak" sözleriyle ifade etti.

5 sezon olarak çekilecek olan dizi hakkında henüz duyurulmamış birçok sürpriz yer alıyor. Rekor kırmaya gelen dizinin görüşmeleri 2017 yılında başlanmıştı.

Gözlerden uzak özellikle de basına sızdırılmadan ilerleyen çekimler ise geçen sene Şubat ayında çekilmeye başladı. Bir sezonun çekim planlamasının 3 yıllık olduğunu bunun da 500 milyon dolara mal olacağı tahmin ediliyor. Ayrıca pandemi nedeniyle çekimlere sık sık ara verildi. 

İLİŞKİLİ HABER

Ünlü isimler, vahşice katledilen Azra Gülendam Haytaoğlu'nun ardından isyan etti

İLİŞKİLİ HABER

Burcu Esmersoy'dan yüreklere dokunan davranış!

BİR YORUM YAPIN 6

Fahri 5 ay önce

Saçmalıklara devam

MAHMUT 1 ay önce

senin için saçmalıksa seyretme kardeşim seni tutan yok, anlamıyorum herşeye karşı gelen güruhun zihniyetinden.

Kenan 5 ay önce

sevdiğim en güzel film. dizi olması ayrı bir güzel olacak

Toplam 1 beğeni

salih 5 ay önce

bu dizide ki yüzük hazreti Süleyman ın yüzüğü devler ve cüceler yecüç mecüç, büyücüler büyücü, elfler cinler, kötü taraf ise iblis ve onun soyunu temsil ediyor. Nuh peygamber öncesi dönemi hatırlatmak için özenle yazılmış kitap ve devamı. bunda amaç ne acaba

Fatih 5 ay önce

İsraftan ote bir sey değil. O parayla dünyada ac insan kalmaz.

Toplam 4 beğeni

Cengiz 5 ay önce

Yağları bol herhalde... Ne gereği varsa... O kadar parayı fakir fukaraya harcayın desen hiç oralı olmazlar...

Toplam 5 beğeni
Yorumların Tümünü Okuyun