Ünlü sanatçı Bülent Ersoy'un Kıbrıs'ta tutuklanarak 1 ay hapis cezasına çarptırılan orkestra ekibi, tahliye edildikten sonra Bülent Ersoy ile yollarını ayırmıştı. Ünlü sanatçı yeni bir orkestra ekibi için arayışa geçse de elleri boş kaldı.

Geçtiğimiz aylarda sahte PCR testi sebebiyle ünlü sanatçı Bülent Ersoy ve orkestra ekibi birbirine girmişti. Kuzey Kıbrıs'ta 1 ay hapis cezası alan 21 kişilik orkestra ekibi tahliye edildikten sonra Bülent Ersoy'a ateş püskürmüştü.

Bir daha asla Bülent Ersoy'la çalışmayacaklarını söyleyen orkestra ekibi ve Ersoy arasında bağlar koptu. Yeni bir orkestra arayışına giren Ersoy, İstanbul'da kendisiyle çalışacak tek bir kişi bile bulamadı. Araştırmaları sonuçsuz kalan sanatçı Ankara ve İzmir'de de orkestra ekibi arayışına girdi.

NE OLMUŞTU?

Ünlü sanatçı Bülent Ersoy, geçtiğimiz ay konser vermek için gittiği Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde hayatının şokunu yaşamıştı. Ersoy'un orkestra ekibinin sahte PCR testi ile ülkeye giriş yaptığı tespit edilmiş ve 1 ay hapis cezası almışlardı. 1 ay hapiste kalan 21 kişilik orkestra ekibinden 19'u önceki haftalarda tahliye oldu.

"KENDİMİZİ YALNIZ HİSSETTİK!"

Bülent Ersoy'a ateş püsküren orkestra ekibinin şefi Onur Özelçağlayan, "Söylemezsem Olmaz" programına konuk oldu. Bülent Ersoy ile yollarını ayırdıklarını söyleyen Özelçağlayan, şu ifadeleri kullandı:

"Bülent Ersoy'la yolları ayırdık. Telefonda sıkıntılarıma dile getirdim ona. Elinden geldiğini yapmıştır ama avukatımızı bile kendimiz bulduk. 14 yıldır çalışıyoruz Bülent Ersoy'la, Bülent Ersoy'u suçlamıyorum. Bülent Hanım'ın hiçbir suçu yok. Bu belgeleri Bülent Hanım yollamadı. Ona kırgınlığımız, kendimizi yalnız hissetmemiz, avukat tutacağız deyip tutmamasıyla ilgili. Biz manevi olarak yanımızda olsun istedik. 500 bin TL ben bilmiyorum ama 5 bin TL yardım yapıldı, toplam 210 bin TL."

"BEN ONLARI TERCİH ETMİYORUM!"

Bu açıklamalar karşısında sessizliğini bozan Bülent Ersoy ise öfkeden deliye döndü. 69 yaşındaki ünlü isim, "Bunlar boşu boşuna vakit almasınlar gerek yok. Terbiye bozuklukları nankörlük seviyesine ulaştı. Ben bu olayın neresindeyim organizatör müyüm? Ben muhatabı değilim. Gider şarkımı söylerim ne olmuş ne bitmiş beni hiç enterese etmez. Menajer toplam 500 bin TL dağıttı onlara işin cılkı çıktı. Onların beni tercih etmemesi değil, ben acaba onları tercih ediyor muyum? ben Bülent Ersoy'um!" şeklinde konuştu.

GERÇEKLER ORTAYA ÇIKTI!

Geçtiğimiz haftalarda konser için gittikleri Kıbrıs'ta sahte PCR Testi sebebiyle tutuklanarak hapse giren Bülent Ersoy'un 21 kişilik müzisyen ekibinin 19'u geçtiğimiz günlerde tahliye edildi. İlk uçakla İstanbul'a gelen orkestra ekibinden müzisyen ve aranjör Coşkun Kıvılcım, yaşadıklarını anlattı.

1 ayı cezaevinde olmak üzere 62 gündür KKTC'de mahsur kalan Coşkun Kıvılcım, "Müzikle uğraşıyorum. 5 sene Bülent Ersoy’a emek verdim. Kendisinin söylediği gibi herkese çalan müzisyenlerden değilim. Kendisiyle 5 seneden beri çalışıyorum. Malum başımıza gelen Kıbrıs işinde oluşan sahte PCR durumundan dolayı. 21 arkadaşımla beraber mağdur olduk. Çok zor durumlar yaşadık, Allah kimseye vermesin bu durumları. Zor bir süreçti." şeklinde konuştu.

"MÜZİSYEN İNSANIN PARASINI DEĞİL SEVDİĞİ ŞARKILARI ÇALAR"

Sahte PCR testi konusu hakkında yaşananların perde arkasını anlatan Kıvılcım, "Bizim orkestra şefimiz var. Telefonda grubumuz var. Her zamanki gibi mesaj geldi, 'Ayın 28’inde iş var' diye. Biz de tabii ki PCR testinin nasıl yapıldığını bilen insanlarız, cahil insanlar değiliz. Bir ambulans gelecek, bizim buluşacağımız bir yerde bizim testlerimizi yapacaklar diye düşündüm. Ben böyle düşünürken tekrar bir mesaj geldi ve 'İki aşı yeterli oluyormuş' dendi bize. Bizim bütün arkadaşlarımız da onay verdi. Ondan sonra biz günü gelince havalimanına gittik. 10 arkadaşımız geçti. Onlar geçtikten sonra bir arkadaşımızla orada çalışanlar arasında ufak bir sürtüşme oldu. Onlar da bizim evraklarımızla bilgisayara gidip, baktılar. Bu PCR’ların sahte olduğunu söylediler bize. Biz de orada anladık bu durumu. Sonrasında o geçen on arkadaşımızı geri çağırdılar. Bizi havalimanında sorguya tuttular. 12 saat orada kaldık. Ne olduğunu bilemiyoruz tabii. İlk defa böyle bir şey yaşadık. Müzisyen insanın parasını değil, sevdiği şarkıları çalar. Bu sözü herkes bilir. Biz bilmeyiz yani bu konuda cahil insanlarız sonuçta. Tabii herkes bir telaşta malum. Bizi 12 saat orada tuttular dediğim gibi. Ondan sonra sorgular, bize 'Sorun yok, keyfinize bakın.' diyorlar. Tabii bir enteresanlık var orada, bir kaos var. İnsanlar bir telaşta, polisler bir telaşta. Bizim telefonlarımızı ve kimliklerimiz aldılar. Her şeyimizi aldılar." ifadelerini kullandı.

"BÜLENT ERSOY YAKALANDIĞIMIZI BİLİYORDU!"

Bülent Ersoy'un her şeyden haberi olduğunu söyleyen Coşkun, sözlerine şöyle devam etti:

"Biz bunları yaşarken Bülent Ersoy Hanım otele bir gün öncesinden gittiği için oteldeydi. İletişim sıfır. Yakalandığımızı da biliyordu. Sonrasında bizi otobüsle konsere götürdüler. Konsere biraz geç çıkıldı. Biz çıktığımızda sahneye Bülent Hanım biraz geç çıktı. İnsanlar biraz öfkelendi, laf söylemeye başladılar. Bizler de çalarak insanları yatıştırmaya çalıştık. Biz konu kapandı sanıyoruz, sahneye geldik sonuçta. Çalıyoruz o sırada. Sonrasında Bülent Hanım sahneye çıktı. Ondan sonra farklı detaylar var. Bülent Hanım’ın aldığı bir yevmiye var. Aldığı paradan hariç artı bir para daha istiyor. 'Ben bu şartlar altında çıkmam' falan diyor. O kendisi yaşamış gibi, geç kalmış gibi o ortama, o stresi biz yaşamamışız gibi davrandı. Bizi mağdur gösterse zaten o parayı biz alırdık. O gün o parayı bize zaten kendisi dağıtırdı. Konuşuyor, o parayı da alıyor kendisi ve sahnede kahkahalar atarak, 'İşte bu insanlar da içerideydi, o yüzden geç geldik' diyor ve bizi orada aşağılıyor. Konseri bitirdik. Biz böyle detaylar olduğunu bilmiyoruz ya. Bize, 'Siz nöbetçi mahkemeye çıkacaksınız.' dediler. Ondan sonra biz nöbetçi mahkemeye çıktık. Kıbrıs’ta teminat diye bir durum varmış. Bunları biz bilmiyoruz. Bizi teminata bağladılar, haftada iki gün imza şartıyla. Sonrasında 210 bin TL karşılığında bizi serbest bıraktılar. Böyle bir durum oluştu. O süreçte oteldeydik. Orada da bir ay kaldık. Telefonumuz yok, ailelerimize ulaşamıyoruz, göremiyoruz. Oradaki odadaki telefonlardan ulaşmaya çalıştık. Tabii ki telefon ediyoruz ama otel de telefonları kesiyor biz aramayalım diye."

"BİZE CEYLAN SAHİP ÇIKTI!"

Bülent Ersoy'a dava açmaya hazırlandıklarını belirten Kıvılcım, ünlü sanatçıya olan öfkesini şu şekilde dile getirdi:

"Bundan sonra ise Bülent Hanım diye bir şey hayatımızda kalmadı. İstemiyorum da olmasını. Sahip çıkmasını da istemiyoruz, bize yardım etmesini de istemiyoruz. Onun mücevherlerini de istemiyoruz. Onun parası kendisinin olsun. Hukuki süreci arkadaşlarımızla birlikte başlatacağız. Bu arada bunu geçmeden yapamayacağım; hani kendisine çaldı ya sanatçı Ceylan, sanki ona çalmışım gibi bana sahip çıktı. Bülent Ersoy bana sahip çıkacağına Ceylan, bana sahip çıktı. Biraz evvel dekontunu da gösterebilirim, bana destek çıktı. Bunu Ceylan Hanım’ın mı yapması gerekiyordu, Bülent Ersoy Hanım’ın mı? Soruyorum bunu kendisine. Maddi ve manevi olarak çöktüm. Biz güzel paralar kazanan insanlarız. Böyle 5 bin liralar falan yanlış anlaşılmasın ama bizim için para değil bunlar yani. Benim kiram zaten 5 bin lira sayın Diva'm. Buradan da müzisyen arkadaşlarıma sesleniyorum; rica ediyorum size emek verene bakın. Ceylan Hanım gibi işte hiçbir alakası olmayan bir insan ben mağdurum diye bana sahip çıktı mesela beni tanıdığı için. Böyle solistlerle çalışın. Lütfen, rica ediyorum müzisyen arkadaşlarımdan."

"TÜM SERVETİMİ HARCAYACAĞIM!"

Konser için KKTC'ye giden ünlü sanatçı Bülent Ersoy'un 21 kişilik müzisyen ekibi, koronavirüs ile ilgili düzenlenen sahte evraklar nedeniyle 1.5 ay hapis cezasına çaptırılmıştı. Ekibinin tutuklanmasıyla ilgili oteli ve testi veren doktoru suçlayan Bülent Ersoy, "Onları kurtarmak için tüm servetimi harcayacağım" ifadelerini kullanmıştı.

5'ER BİN LİRA YARDIMDA BULUNDU!

Ünlü sanatçının ekibi bu ifadelere tepki göstermesinin ardından Bülent Ersoy, tutuklanan müzisyenlerin ailelerine 5 bin TL'lik yardımda bulundu. Ancak yaşananların ardından orkestra ekibinin para değil ailelerine kavuşmak istedikleri söylenildi. 

YARGILAMA SÜRECİ BAŞLATILDI!

Önceki aylarda konser vermek  için Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne 21 kişilik orkestrasıyla giden ünlü sanatçı Bülent Ersoy, sahte PCR testi olayıyla gündeme gelmişti. Orkestra yer alan müzisyenlerin PCR testlerinin sahte olduğunun anlaşılmasıyla, ekibin hepsi yaklaşık 1 ay otelde polis gözetimi altında kaldı ve Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanma süreci başlatıldı.

Sosyal medyayı sallayan 'sahte test' olayında mahkeme, müzisyenlerin tutuklanmalarına karar verdi. Cezaevine gönderilen orkestra ekibi suçsuz olduklarını ifade ederek yetkililerden yardım talep etti. 

Konuyla alakalı konuşan Müzisyenler ve Sanatçılar Federasyonu Başkanı Ahmet Onurlu, raporu veren hastane yetkilisi ve raporu imzalayan doktorun serbest olduğunu fakat raporun verildiği müzisyenlerin tutuklanmasının mantıklı olmadığını ifade etti ve sözlerini şöyle sürdürdü:

"Kıbrıs’a konser vermek için giden 21 müzisyenin eline tutuşturulan sahte PCR raporu düzenleyen KKTC vatandaşları ve otel yöneticileri serbest. Sahte belgeleri düzenleyen KKTC vatandaşı hastane yetkilisi, doktor ve hemşire serbest. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan 21 müzisyen, 1 aydır gözetim altında tutulduktan sonra bugün verilen kararla tutuklu. Suçun övülecek bir yanı olamaz ama KKTC’deki adalet anlayışı ve ayrımcılık hepimizi endişelendiriyor"

"SON NEFESİME KADAR MÜCADELESİNİ VERECEĞİM!"

Usta sanatçı Bülent Ersoy ise yaşanan olaya tepkisiz kalmayarak sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda "Türkiye’nin en iyi, en büyük avukatını görevlendirdim… Bu savaşım Türkiye ve KKTC hudutları içerisinde kalmayacak, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nde de bu hakkımı ve haklarımızın da son nefesime kadar mücadelesini vereceğim." ifadelerine yer verdi.

"BUNUN AHI ÇIKACAK!"

Gerçekleşen duruşmada alınan karara göre 1 ay hapis cezasına çarptırılan müzisyen ekibi polis eşliğinde elleri kelepçeli bir şekilde götürülürken kameralara yansıdı. Konuyla ilgili Bülent Ersoy'a öfkeli olan bir orkestra üyesi "Bülent Ersoy utanmadan bir de 'servetimi harcayacağım' diyor. Herkesi işinden gücünden etti. Devlet memurluğundan etti. Biz sahte bir şey almadık evrak olduğunu dahi bilmiyoruz. Bize sadece 'bu evraklarla içeri gireceksiniz' dediler. Biz ne yaptıklarını nereden bilelim" şeklinde konuştu. Müzisyen ekibinin bir diğer üyesi ise "Bu kadar aileyi perişan ettiniz. Bunun ahı çıkacak. 21 kişinin hayatıyla oynadınız. Bize resmen düşman muamelesi yapıyorlar" dedi. 

İLİŞKİLİ HABER

Taner Ölmez ve Hande Soral'dan Alef pozu

İLİŞKİLİ HABER

Sevcan Orhan'dan alkışlanacak sözler!

İLİŞKİLİ HABER

Sosyal medyada yer yerinden oynadı! Netflix çizgi filminde kapıda ve duvarda PKK/YPG detayı

İLİŞKİLİ HABER

Özge Ulusoy'dan rekor kırdı! 3 günde...

İLİŞKİLİ HABER

Tapuda skandal iddia! 136 ünlü ismin adı var...

BİR YORUM YAPIN 9

Trabzsonsporlu 1 hafta önce

Geçimsiz egolarından arinamayan bir kadın pop star jüri uyesiyken orhan gencebay la çok kavga ederken gördüm ekranlarda.halbuki orhan gencebay çok sakin bir insan

hadi oradan 1 hafta önce

Ben bu olayın neresindeyim organizatör müyüm? Ben muhatabı değilim. Gider şarkımı söylerim ne olmuş ne bitmiş beni hiç enterese etmez. u sözler sadece bir kaltağı ilaret eder ki o da zaten öyle... :)

deli erol 1 hafta önce

sen yola çıktığın arkadaşlarını yarı yolda bırakırsan kimse sana dönüp bakmaz,,,,önce insan olucan

ali 1 hafta önce

Bülent abi bırak bu işleri öyle çirkefsin ki seninle kimse çalışmaz.

Hasanbb 1 hafta önce

Ben yurtdışına çıkacağım için aşılalrıda oldum her çıkışımda da pcr testi giderkende dönerkende yaptırıyorum. Siz müzisyensiniz diye bu global karara uymama keyfiyetiniz yok. Takip etmeliydiniz. Ersoya gelince; o ne iğrenç bir insandır öyle. Bırakın bu asalakları ne halleri varsa görsünler.

Yorumların Tümünü Okuyun