Saç bantları, 60'lı yılların döneme damgası vuran aksesuarları arasında yer alıyordu. 2018/2019 podyumlarında yeniden karşımıza çıkan saç bantları bohem tarzı giyinen kadınların ilgi odağı oldu. İşte nostaljik saç bandı modası hakkında tüm ayrıntılar...

Bir zamanlar Hollywood filmlerinin güzel oyuncusu olan Brigitte Bardot'un simgesi haline gelen saç bantları yıllar sonra yeniden podyumlarda görücüye çıktı. Tarihin en eski aksesuarlarından biri olan saç bantları görenlerde flashback etkisi yarattı. Sizler için saç bantları hakkında bilinmesi gerekenleri araştırdık.

İşte nostaljik etkisi yaratan saç bantları...

Genellikle şekil almayan saç günlerinin kurtarıcısı olarak bilinen saç bantları, sihirli saç aksesuarı olarak nitelendiriliyor. Tek hamleyle saçları kontrol altına alarak istenilen modele kavuşturuyor. Özellikle kalın ve siyah renkte tercih edilen saç bantları cool bir görüntü oluşturuyor. Kim Kardashian ve Bella Hadid gibi ünlü güzellerin de kullandığı saç bantları uzun kuyruklu bir eyeliner ve nude bir ruj ile tamamlandığında günümüz modasına kolayca uyum sağlıyor.

İLİŞKİLİ HABER

Küpe seçerken dikkat edilmesi gerekenler

İLİŞKİLİ HABER

Modası geçmeyen aksesuarlar nelerdir?

İLİŞKİLİ HABER

Antiaging makyaj nasıl yapılır?

İLİŞKİLİ HABER

Pembe etek nasıl kombinlenir?

BİR YORUM YAPIN 0