Tesettürde ton sür ton kombin nasıl yapılır?

15 Mayıs 2018, 07:35
Tesettürde ton sür ton kombin nasıl yapılır?

Modanın son gözdelerinden biri olan ton sür ton kombin yaparken nelere dikkat edilmesi gerektiğini sizler için araştırdık. İşte tesettürlü kadınların ton sür ton kombin yaparken dikkat etmesi gereken noktalar...

Aynı rengin farklı tonlarıyla oluşturulan kombinlere "ton sür ton kombin" denir. Son zamanlarda oldukça moda olan ton sür ton kombinlerde, tesettürlü kadınların dikkat etmesi gereken bazı noktalar vardır. Sizler için  "yasemin.com" ekibi olarak ton sür ton kombin yaparken dikkat edilmesi gereken noktaları derledik. 

İşte tesettürlü kadınların ton sür ton kombin yaparken dikkat etmesi gereken noktalar:

1- RENK SORUNU
Ton sür ton kombinlerinde yapılan en büyük hatalardan biri, baştan aşağı aynı rengi kullanmak. Ton sür ton kombinlerde mantık; baştan aşağı aynı renk değil, aynı rengin farklı tonlarını kullanmaktır.

2- KUSURLARI KAPATMAK İÇİN
Kombin yaparken tercih edilen bazı renkler, bazen kişinin kusurlarını kapatmak yerine daha da belirginleştirir. Özellikle tesettürlü kadınlar; tunik, ceket gibi kıyafetleri üst üste giydikleri için, açık renk kıyafet giydiği zaman olduğundan daha kilolu gözükebilir. Bilindiği gibi koyu renk kıyafetler daha ince, açık renk kıyafetler daha kilolu gösterir. Bu yüzden ton sür ton kombin yaparken seçtiğiniz kıyafetlerin koyu renk olmasına özen gösterin. 

3- DAHA UZUN GÖRÜNMEK İÇİN
Tesettürlü kadınların olmazsa olmazlarından olan dış giyim parçaları, ton sür ton kombinlerde oldukça dikkat edilmesi gereken bir noktadır. Eğer seçtiğiniz dış giyim parçası kombininizden daha açık renkli ise bu sizi kısa gösterecektir. Uzun görünmek için; iç kombininizi açık renk, dış giyim parçanızı ise koyu renk seçmelisiniz.

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar