Milattan önce ve şifalı olduğuna inanılan taşlardan biri olan opal taştan yapılan takı modellerini sizler için araştırdık. Mısır tarihinde ilk kez takı olarak kullanılmaya başlanan opal taşlarla yapılan takılar günümüzde de gözde oldu. İşte 2019 yılının trend vintage yüzük modelleri...

Şifalı olduğuna inanılan taşlardan bazıları ev aksesuarlarında kullanılır. Ancak nadiren de olsa bazıları takı olarak tasarlanır. Takı olarak tasarlanan taşlardan en önemlisi ise opal taşlardır. Şık ve zarif görünüme sahip olan opal taşlardan yüzük, bileklik ve kolye yapılır. 

Doğal taşlar olduğu yere göre rengi değişir ancak özellikleri hep aynıdır. Özellikle ruhsal rahatsızlıklara iyi geldiği söylenen taş üzerinde yapılan çalışmalarda içeriğinde doğal birçok minerale rastlanmıştır. 

Osmanlı zamanında Sultanların da sıklıkla kullandığı bu taşlar dönem dizileri ile yeniden ortaya çıktı. Faydalarında ziyade bu sezonun ikon takısı olacak olan modeller arasında yer alır. İnce tasarımı ile kombininizi tamamlayan bu taşları sıklıkla özel davetlerde ya da ofis şıklığına tercih edebilirsiniz. 

İŞTE OPAL TAŞ TAKI MODELLERİ

TRENDYOL - Angemiel / 148,90 TL

TRENDYOL - Angemiel / 158,90 TL

SÜMER TELKARİ - 130,00 TL

LİDYANA - 628,00 TL

SÜMER TELKARİ - 135,00 TL

LİDYANA - 535,00 TL

WELCH / 49,00 TL

SÜMER TELKARİ / 35,00 TL

SÜMER TELKARİ / 38,50 TL

İLİŞKİLİ HABER

Büyük beden kadınlara özel tasarımlar ve giyim önerileri

İLİŞKİLİ HABER

Sezonun öne çıkan klasik çanta modelleri ve fiyatları

İLİŞKİLİ HABER

Kış bahçesinde kullanılacak aksesuarlar

İLİŞKİLİ HABER

2019'un vintage dekorasyonu

BİR YORUM YAPIN 0