Bahar rengi pembe ve turuncu nasıl kombinlenir? Pembe ve turuncu kombin önerileri

06 Mart 2020, 22:54
Bahar rengi pembe ve turuncu nasıl kombinlenir? Pembe ve turuncu kombin önerileri

İlkbaharın cıvıltısını yansıtan renklerin başında pembe ve turuncu gelir. Ancak iddialı bu iki rengi kombinlerken, hangi renk hangi renkle daha uyumludur ve bir renk en doğru şekilde nasıl kombinlenir sorularına hakim olmak gerekir. Sizler için pembe ve turuncu renkler nasıl kombinlenir sorusunun yanıtına ulaştık. Pembe ve turuncu renk modasına yönelik tüm detaylar yasemin.com'da.

Bir rengin kombinlerinizde etkili durabilmesi, daha dikkat çekici bir görünüm sağlanabilmesi için çeşitli moda ve kombin taktiklerini bilmek gerekir. Çünkü renkler, kombin hazırlarken uyumu yakalamak adına önemli bir yer tutar. İlkbaharın popüler renklerinden olan turuncu ve pembe gibi hareketli ve canlı tonlar, her renkle kombinlenememeleri ve her aksesuarla bir bütün oluşturamamalarından dolayı, kombin açısından en zor renklerden kabul edilir. Bu nedenle, pembe ve turuncu gibi renkleri kombinlerken ayrı bir özen göstermeniz gerekir. Bu aşamada atacağımız ilk adım, ‘Hangi rengin hangi renkle daha uyumlu olduğu’ sorusuna olan bilginizi ölçmenizdir. Bu soruyu yanıtladıktan sonra turuncu ve pembe renk özelinde düşünüp bu renkler ile uyumlu olan kontrast tonları bulmanız gerekir. Peki turuncu ve pembe renkleri kombinlerken hangi adımları atmanız gerekir? Ve pembe ve turuncu için nasıl kombinler oluşturulabilir? Tüm soruların yanıtları içeriğimizde.

PEMBE VE TURUNCU RENKLER NASIL KOMBİNLENİR?

pembe ile uyumlu renkler

İlk önce turuncu renkten başlayalım. Turuncu renk, kırmızı ve tonlarından olduğu için başlı başına dikkat çeker. Bu açıdan baktığımızda da kombinlemesi zor olan renklerden olduğunu söyleyebiliriz. Kombin için turuncuya rahatça eşlik edecek olan renk; mavi, mor, gri ve siyahtır.

birbirine yakışan renkler

Pembe renk ise turuncu ile kıyaslanınca kombini daha kolay olan bir renktir. Kontrast konusunda tercih edilecek renk; yeşil tonları, turkuaz ve mavi olabilir. Nitekim beyaz renk de her iki renk için de ortak bir uyum tonu olacaktır.

turuncu kombinler tesettur

PEMBE VE TURUNCU KOMBİN ÖNERİLERİ

ZARA - DESENLİ DRAPE ELBİSE: 300 TL

FLO - TOPUKLU AYAKKABI: 60 TL

ZARA - DÜĞMELİ TUNİK ELBİSE: 200 TL

H&M - SİGARET PANTOLON: 35 TL

H&M - KAYIK YAKALI JARSE ÜST: 30 TL

H&M - PANTOLON: 249 TL

BERSHKA - KADİFE SWEATSHİRT: 72 TL

BERSHKA - YÜKSEK BEL SKİNNY FİT JEAN: 140 TL

ZARA - VOLANLI POPLİN TOP: 170 TL

ZARA - FİTİLLİ TRİKO ETEK: 200 TL

İPEKYOL - TERRACOTTA KEMERLİ ELBİSE: 227.70 TL

FLO - TOPUKLU AYAKKABI: 130 TL

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar