Tunceli'de, bir dönem terör örgütlerinin yuvası haline gelen ve gerçekleştirilen operasyonlarla terör örgütlerinden temizlenen Munzur Dağları, profesyonel fotoğraf sanatçıları ve modacılar tarafından doğal stüdyo gibi kullanılmaya başlandı.

Doğal güzelliği, endemik türleri ve yaban hayatı açışından zenginliğiyle bilinen Tunceli, zor coğrafyası ile bir dönem terör örgütlerinin yuvası haline gelmişti. Güvenlik güçlerinin başarılı operasyonları sonrası teröristlerden temizlenen bölge, yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı olmaya başladı. Profesyonel fotoğraf sanatçıları ve modacılar tarafından da tercih edilmeye başlanan bölgede, kar kalınlığının 1,5 metreyi bulduğu, hava sıcaklığının da eksi 15 derecelerde olduğu Munzur Dağları'nın eteklerinde moda çekimi gerçekleştirildi.

Moda çekimi için Tunceli'ye gelen ve The Miss Globe güzellik yarışmasında Türkiye'yi temsil eden Duygu Çakmak, "İnsanların bölgeye karşı ön yargıları var. Ön yargıları kırabilmek adına böyle bir işe girdik. Burada terör yok. Burada huzur, moda, barış ve sanat var. Bu çalışmadan sonra birçok insanın ön yargısının kırılacağını düşünüyorum" dedi.

Ovacık ilçesinde gerçekleştirilen çekimlerde Best Model Of Turkey'de Doğulu en iyi model seçilen, The Miss Globe'da da Türkiye'yi temsil eden Duygu Çakmak, 3 bin rakımlı Munzur Dağları'nın eteklerindeki kayak merkezinde ve taş duvarlı, toprak damlı evlerde yaklaşık 8 saat süren çekim yaptı.

Çekimleri, 20 yıldır bölgede gönüllü turizm elçisi olan, belgesel yapımcısı ve doğa fotoğrafçısı Malik Kaya gerçekleştirdi.

İLİŞKİLİ HABER

Emrah’ın oğlu Tayfun Engin Çolak: Bakamıyorum çünkü beni engelledi

İLİŞKİLİ HABER

Serkan Çayoğlu, Bir Zamanlar Kıbrıs ile ekranlara dönüyor!

İLİŞKİLİ HABER

Ünlü model Tülin Şahin'den örnek davranış!

İLİŞKİLİ HABER

Vedat Milor sosyal medyayı ikiye böldü: Tarhana mı mercimek mi?

İLİŞKİLİ HABER

Rober Hatemo zor durumda! 'Ya yazlığım ya arsam gidecek'

ETİKETLER

BİR YORUM YAPIN 0