Son dönemlerde şıklığın ve zarafetin renkleri sayılan pastel tonlar genellikle birbirleri içerisinde uyum içinde olurlar. Moda anlayışına yeni soluk getiren pastel renkleri doğru şekilde kombinleyerek kış mevsiminde de şıklığınıza şıklık katabilirsiniz. O halde en çok karıştırılan pastel renkler nelerdir? Pastel renkler nasıl kombinlenir. Stilinize farklı bir bakış açısı getirmek için yazımıza göz atabilirsiniz.

Pastel renkler biraz soluk diyebileceğimiz ana renklerin mat olan tonları olarak geçer. Renkler isimlendirilirken tonların doygunluklarına ve parlak olup olmadıklarına göre isimlendirilmektedir. Parlaklığı ve doygunluğu azalan renklere pastel renkler deniliyor. Kadınlar tarafından en çok beğenilen ver tercih edilen renklerinde başında geliyor. Pastel renkler, belki de birçok kadını cezbetse de kombinlemesi en zor renkler arasında. Bu tonlar yalnız bırakıldığında çok sönük, biraz fazla özen gösterildiğinde ise fazla iddialı duruyor. Her mevsimde favori olan pastel renkleri kıyafetlerde kullanmanın kolay yollarını sizler için araştırdık. 

PASTEL RENKLER NASIL KOMBİNLENİR? 

pastel renkler neler

Pastel renkler kombinleyeceğiniz zaman parlak ve koyu renkler yerine daha soft renkler tercih etmeniz gerekiyor. Çok nadir siyah renkle uyum sağlasa da siz yine pastel renklerini daha yumuşak renklerle kombinleyin. Bunlardan gri, krem, açık kahve gibi tonlarla kullanarak güzel bir uyum sağlayabilirsiniz.

pastel renk nasıl kombinlenir

Bütün pastel renkler beyaz ile çok uyumudur. Bu kombinasyonları takılarla ve uyumlu ayakkabı ve çantalarla da desteleyebilirsiniz.

pastel renkler nasıl giyilir

Pastel tonlarda kombin yaparken tümüyle aynı tonda giyinirseniz mutlaka aksesuar seçimlerinizi farklı tonlarda seçerek kontrast yapın.

pastel renkli kıyafetler nelerdir

Seçeceğiniz aksesuarlarınızda inci tercih etmeyin. Onun yerine gümüş ya da altın rengi tercih edebilirsiniz. 

en güzel kombin önerileri 2021

Kıyafet seçiminden sonra makyajınızı pastel pembe ruj ya da bir göz makyajı ile tamamlayabilirsiniz. 

Pastel renklerle harika ton sür ton kombinler yapabilirsiniz. Örneğin pastel mavi renk tonlarında farklı kıyafetler bir arada harika görünür.

İLİŞKİLİ HABER

Yağlı ciltler hangi makyaj bazını kullanmalı? Fiyatlarıyla beraber

İLİŞKİLİ HABER

Hırkalar nasıl kombinlenir? 2021 tesettür modasında öne çıkan hırka modelleri

İLİŞKİLİ HABER

Beyaz gömlek nasıl kullanılır? En şık beyaz gömlek modelleri

BİR YORUM YAPIN 0