Nişan çiçeği nasıl olmalı? En güzel nişan çiçeği modelleri ve fiyatları

15 Şubat 2021, 08:59
Nişan çiçeği nasıl olmalı? En güzel nişan çiçeği modelleri ve fiyatları

Birbirini seven iki gencin hayatlarını birleştirmek için attığı ilk adım olan nişan töreninde her şeyin dört dörtlük olmasını ister. Genç kızlar özellikle nişan çiçeği seçerken çok farklı ve güzel olmasını isterler. Peki nişan çiçeği nasıl olmalı? Nişan elbisesine uyum sağlayacak en güzel nişan çiçeği modelleri ve fiyatlarını fikir oluşturmak isteyenler için araştırdık. Gelin hep birlikte bakalım.

Gelin adayları için bu özel anlar çok önemli ve değerlidir. Çiftlerin heyecanla beklediği bu özel günde yeni bir hayata adım atmaya hazırlandığınız kız isteme, söz- nişan ve düğün günü unutulmaz olmasını ister. Düğünden önce bir nevi düğün provası olarak da değerlendirilebilen nişan törenlerinde çiçeklerin de özenle seçilmesi gerekiyor. Bu nedenle nişan çiçeği nasıl olmalı konusunda kısa bir araştırma yapmanız gerekebilir. Öncelikle çiçeğinizin mutlaka gerçek olması yani yapay çiçek olmaması ve ona göre seçilmesi çok önemlidir. Her ne kadar kişinin seçimine göre değişse de yapay çiçekler biraz özensiz görünür. Bu yüzden canlı çiçek fikri önemlidir. Bu sene en trend nişan çiçekleri arasında daha çok pastel tonlarında olan canlı çiçekler tercih ediliyor. Ama dilerseniz kurutulmuş çiçek buketleri veya cansız şık görünen çiçekleri de tercih edebilirsiniz.

İşte en güzel nişan çiçeği modelleri:

En sevdiğin çiçeklerin taze olduğu mevsimde nişanlanmıyorsan, bu çiçeklerin yapay alternatiflerini tercih edebilirsin.

2021 yılının rengi gri ve sarı nasıl kombinlenir? İLİŞKİLİ HABER2021 yılının rengi gri ve sarı nasıl kombinlenir?

 Aynı zamanda nişan çiçeği nasıl olmalı konusunda dikkat edilmesi gereken bir diğer husus da nişan konseptinize uygun olması gerektiğidir. 

Genellikle akıllara kırmızı ya da beyaz güller gelir.

2021 kışının en trend tesettür kaban modelleri İLİŞKİLİ HABER2021 kışının en trend tesettür kaban modelleri

Elbette bu çiçekler de seçenekleriniz arasında yer alıyor ancak artık klişe haline gelmiş olduğundan seçiminizi daha farklı çiçeklerden yana yapmanızda fayda olacak.

Çok fazla türde çiçeğin bir arada kullanıldığı aranjmanların da pek uygun değildir. 

Bunun yerine tek bir çiçekten hazırlanan buketler ya da en fazla 3 çiçek türünün kullanıldığı modelleri seçilmelidir.

Orkidelerinde yer aldığı nişan buketlerinde ortanca çiçekleri eklemek şık bir görünüm sunar.  Özellikle kır organizasyonu şeklinde bir nişan töreni yapıyorsanız mutlaka ayçiçeği, papatya, lale gibi canlı çiçeklerden bir buket yaptırmanızı öneriyoruz. 

Evde de kendi zevkinize göre hazırlayacağınız nişan çiçeği yaklaşık fiyatları 200 ve 1000 TL arasında seçtiğiniz çiçek çeşitlerine göre değişmektedir. Eğer tek bir çiçeği süslemek isterseniz de 50 TL'ye bile hazırlayabilirsiniz. 

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar