Winston Churchill'ın ayakkabısı 40 bin sterline satıldı!

Eski Birleşik Krallık Başbakanı Winston Churchill’ın 1950'li yıllarda giydiği kadife ayakkabısı açık artırmada 40 bin sterline (420 bin TL) alıcı buldu.

1965 yılında 91 yaşındayken hayatını kaybeden eski Birleşik Krallık Başbakanı Winston Churchill’ın kadife yüzeyli ayakkabıları, açık artırmada 40 bin sterline (420 bin TL) satıldı.  

Eski Başbakan Churchill’ın işlemeli, kadife ayakkabısının 10 bin ila 15 bin sterline satılması bekleniyordu. Ancak alıcı, ayakkabılara beklentinin çok üzerinde bir fiyat biçerek 39 bin sterlin 40 cent ödedi. Ayakkabılara talip olan İngiliz koleksiyoncunun adı açıklanmadı.

BeyonceİLİŞKİLİ HABERBeyonce'den Meghan Markle destek!

Churchill'a ait 21 santimlik bardağın da 7 bin ila 10 bin sterline satılması beklenirken, bardak 18 bin 300 sterline satıldı.

Açık artırmanın yapıldığı West Sussex’teki Bellmans Müzayede Evi’nden Julian Dineen, “Çok heyecanlı bir müzayede oldu. Sir Winston Churchill hala dünyanın her yerinde saygı görüyor ve tüm dünyada hem medyanın hem de alıcıların ilgisini çekiyor” diye konuştu.

Fahriye EvcenİLİŞKİLİ HABERFahriye Evcen'den oğlu Karan'la yüzleri güldüren paylaşım!

Ayakkabı ve bardağın önceki sahibi, eşyaları 1998 yılında almıştı ve o dönemde, bu özel eşyaların kendisinden başkasına gitmesine çok üzüleceğini söylemişti.

"Rakamlar korkutuyor" diyerek uyardı! Osman Müftüoğlu: Bu gidiş iyi değil

İLİŞKİLİ HABER

"Rakamlar korkutuyor" diyerek uyardı! Osman Müftüoğlu: Bu gidiş iyi değil
Gülşah Kerimoğlu Yasemin.com - Şef Editör
Yasemin - Gülşah Kerimoğlu

Editör Hakkında

Üsküdar Üniversitesi Yeni Medya ve Gazetecilik bölümünden 2019 yılında onur öğrencisi olarak diplomasını aldı. Okul gazetesinde birçok habere ve röportaja imza attı. Kanal 7 Medya Grubu bünyesinde Haber 7 ve Yasemin.com’da staj yaptı. Anadolu Ajansı’nda gönüllü stajyerlik yaptı. Yasemin.com’da mesleğe ilk adımını attı. 2019 yılında Kanal 7 Medya grubu bünyesinde yer alan Yasemin.com kadın sitesinde İçerik Editörü olarak çalışmaya başladı. Burada pek çok özel habere imza attı, kategori bazında SEO içerikler oluşturdu. 2023 yılında Yasemin.com'da Şef Editör olarak görev yapmaktadır.

BİR YORUM YAPIN 0