Kan taşı nedir? Kan taşı özellikleri, faydaları | Kan taşı nasıl oluşur?

25 Haziran 2020, 09:00
Kan taşı nedir? Kan taşı özellikleri, faydaları | Kan taşı nasıl oluşur?

Doğal taşlardan olan kan taşı, insanlar üzerinde psikolojik ve fizyolojik olarak olumlu etkileri olduğundan dolayı herkesin ilgisini çekiyor. Bilimsel olarak kanıtlanmış birçok faydası bulunan kan taşı görünüşü bakımından hematit taşına benzer. İşte şifalı olan kan taşının saymakla bitmeyen faydaları...

Eski antik çağlarda büyülü taş olarak bilinen ve sadece soylu, zengin kişiler tarafından kullanılan kan taşı, kırmızı akik olarak da bilinmektedir. Günümüzde daha çok kanı temizlemek için kullanılmaktadır. Kan taşının ana rengi yeşildir. Güneşe fazla maruz kalırsa rengi sarı rengine döner. Günümüzde daha çok kuaförler tarafından tıraş esnasında akan kanın mikrop kapmadan alınmasını sağlamak için kullanılmaktadır.

KAN TAŞININ ÖZELLİKLERİ 

Kan taşı çok kolay bulunan bir taştır. Aynı zamanda hiçbir işlemden geçirmeden de kullanılabilir. Maliyeti düşük ve güzel görünümlü olduğu için temin etmesi de oldukça kolaydır. Kan taşının üzerinde kan lekelerini andıran demiroksit minarellerinden almaktadır. Ayrıca yüz bölgesindeki kanları temizlemek için kullanıldığı için bu isimle anılmaktadır.

kan taşı

KAN TAŞININ FAYDALARI

Kan dolaşımını düzenler ve bağışıklık sistemini güçlendirdiği bilinmektedir. Aynı zamanda vücudu kanserden korur. Konsantrasyon eksikliği bulunan kişilerin taşımaları halinde odaklanma problemleri aşılır. Kan taşında bulunan mineraller hafızayı güçlendirir. Sedef taşı ve akik taşı gibi kan taşı da göz sağlığına iyi gelmektedir. Gribin önlenmesinde etkilidir. İnsan vücudunda oluşan elektriklenmeyi önler. Etki bakımından oldukça güçlü olan bu taşa son dönemlerde ilgi artmıştır. Evinde kan taşı bulunduranların daha fazla ılımlı ve dingin kaldıkları bilinmektedir. 

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar