Depresyon belirtileri nedir? Kış depresyonu nedir? Kış aylarında doğmanın etkileri neler? İşte merak edilen soruların yanıtı...

Son dönemlerde çok yaygın bir hale gelen depresyon, özellikle kış aylarında daha çok kendini gösteriyor. Soğuk havalar sebebiyle yaşanan yorgun hissetme, düşük enerji gibi semptomlar mevsimden kaynaklı gibi dursa da esas altında yatan sebep depresyon olabilir.

SOĞUK HAVA YÜZÜNDEN SANIP....

Depresyon belirtilerinin 'soğuk hava etkisi' sanılması sebebiyle fark edilmemesi yada geç fark edilmesi depresyonun kronikleşmesine sebep olabiliyor. Hava değişiminin insan psikolojisine etkisi olduğu bir gerçek fakat enerji düşüklüğü, sürekli uyku hali, yorgunluk ve mutsuz hissetme gibi belirtilerin sürekli olması halinde bir doktora başvurmakta fayda var.

Yapılan araştırmalara göre, günlük yaşantısında strese yoğun maruz kalan insanların diğer insanlara göre daha alıngan ve depresyona meyilli oldukları gözlemlenmiştir.

KIŞ AYLARINDA DOĞANLAR BUNA DİKKAT!

Kış depresyonu denmesinin sebeplerinden biriside güneş ışığı azlığının insan psikolojisini olumsuz etkilemesidir. Yine buna bağlı olarak yapılan araştırmalara göre kışın doğan çocuklarda psikolojik hastalıklara daha çok rastlanmasıdır.

İLİŞKİLİ HABER

Makyaj malzemeleri lekeleri nasıl çıkar?

İLİŞKİLİ HABER

Blazer ceketler nasıl kombinlenir?

İLİŞKİLİ HABER

Evde doğal deterjan nasıl yapılır?

İLİŞKİLİ HABER

'Kara Sevda' tarihe geçti!

İLİŞKİLİ HABER

Ünlü şarkıcı klip çekiminde kaza geçirdi!

BİR YORUM YAPIN 0