Tereyağının zararları

Yemeklerin ve kahvaltıların vazgeçilmesi olan tereyağı, aşırı tüketildiğinde bazı sağlık sorunlarına neden olur. Sizler için tereyağının zararları ve neden olduğu hastalıkları araştırdık. İşte okuyunca çok şaşıracağınız tereyağının bilinmeyen zararları...

İnek, keçi ve koyunun sütünden elde edilen donmuş yağ olarak bilinen tereyağı vitamin ve protein açısından oldukça zengin bir besindir. Ancak sağlığa faydası olduğu kadar zararı da olan tereyağı, aşırı tüketildiğinde kilo almadan kalp-damar hastalıklarına kadar birçok rahatsızlığa neden olur.

İNME RİSKİNİ ARTIRIYOR

Tereyağı, kolesterol seviyesini yükselterek kan basıncında dengesizlik meydana getirir. Bunun sonucunda da yüksek tansiyon hastalığı ortaya çıkar. Aynı zamanda kalp damarlarının yağlanması ve tıkanması sonucu kalp krizi, inme, kısmi felç gibi ciddi hastalıkların yaşanma riskini arttırır.

ZEYTİN YAĞI KULLANIMINI ARTIRIN...

Aşırı tüketilmesi sonucunda karaciğerde yağ bezeleri oluşur. Bu yağ bezeleri zamanla cilt hastalıklarının ortaya çıkmasında büyük rol oynar. Uzmanlar, bu gibi rahatsızlıklara neden olduğundan, tereyağı ve tereyağının bulunduğu gıdaların tüketiminin azaltılması ve yemeklerde zeytin yağına ağırlık verilmesi gerektiğini belirtiyor.

Diş eti kanamasına doğal çözümler

İLİŞKİLİ HABER

Diş eti kanamasına doğal çözümler
İnsanlara nasıl hayır diyebiliriz?

İLİŞKİLİ HABER

İnsanlara nasıl hayır diyebiliriz?

BİR YORUM YAPIN 17

Kerem 2 yıl önce

Kaynak nedir göremedim.Evet hayvansal yağlar fazla tüketildiğinde kolestrol için iyi değil ama faydaları daha ağır basıyor.herşey kararında faydalı.

Olga 3 yıl önce

Tereyağın tek bir zararı varsa o da fiyat

Toplam 2 beğeni

Birol 4 yıl önce

Dedem 85 yasinda tereyagina su anda kasikla yiyor hicbir rahatsizligi yok

Toplam 1 beğeni

Bir Umuttur yaşamak 4 yıl önce

Tereyağının faydaları saymakla bitmez .

Toplam 2 beğeni

Azra 4 yıl önce

Cok net cumleler kurularak kesin yargiyla anlatilmis ve yanlis bilgiler iceriyor. Aynen asagida yazdigi gibi sirf tereyagi ile beslenen bircok buyugumuz var onu da gecelim gercegi yansitan bircok bilimsel makale var. Bir de onlardan dinleyin derim

Toplam 2 beğeni
Yorumların Tümünü Okuyun