Toksin nedir? Toksin nasıl birikir? Bağırsaklardaki toksinleri 72 saatte temizleyen karışım

Günümüzde en fazla görülen sağlık sorunlarından biri olan toksin birikimi vücutta atılmadığında hastalıklara davetiye çıkartır. Zararlı olan bu toksinler hücrelerin bozulmasına yol açar. Organların işlevselliğini de olumsuz etkileyen toksinlerin bir an önce vücuttan atılması gerekir. Toksin nedir? Toksin nasıl birikir? Bağırsaklardaki toksinleri 72 saatte temizleyen karışım

Çeşitli sebeplerden ötürü bağırsaklarda zararlı toksinlerin sayısı artar. İlerleyen zamanlarda da bu toksinler bağırsakların hasara uğramasın neden olur. Aynı zamanda kum ve taş gibi ağrılı süreçler yaşatan rahatsızlıklarda ortaya çıkar. Uzmanlar bu zararlı toksinleri ilaç kullanmadan vücudunuzdan rahatlıkla atmanızı sağlayacak bazı önerilerde bulunuyor. Toksin vücuda beslenme ile giren ve zamanla vücudu deformasyonlara uğratır. Bu yüzden temizlenmesi gerekir.

NOT: Vücudun hemen hemen her bölgesinde olumsuz etkiler oluşturan toksin, özellikle bağırsak florasını etkiler. Taş ve kum oluşumuna neden olan toksin aynı zamanda sindirim problemlerine de sebep olur.  Bunların yanı sıra depresyon, yorgunluk ve stres gibi ruhsal hastalıklarda artar. Biriken toksinleri günlük temizlemek için sarımsak, maydanoz, soğan ve portakal gibi anti-bakteriyel bakımından zengin olan besinler sıklıkla düzenli tüketilmelidir.

Ödem nedir ve neden olur? Ödem belirtileri nelerdir? Ödem ve şişkinliği vücuttan atma yolları İLİŞKİLİ HABERÖdem nedir ve neden olur? Ödem belirtileri nelerdir? Ödem ve şişkinliği vücuttan atma yolları

TOKSİN BİRİKİMİ NASIL OLUR? 

Vücutta toksin birikiminin başında sağlıksız beslenme gelir. Bununla beraber çevresel faktörler özellikle stres aşırı yoğun çalışma ortamları da vücutta toksin birikimine yol açar. Toksinler, hem alınan sağlıksız besinler nedeniyle artar hem de vücut kendi üretir. Örneğin sağlıklı çalışmayan ter bezleri nedeniyle ya da bağırsaklar nedeniyle buradaki toksinler kana karışır. 

toksinler vücutta en çok bağırsaklarda birikir

toksinler vücutta en çok bağırsaklarda birikir

TOKSİN NASIL ATILIR?

Toksin atmanın en doğal yollarından biri bol su tüketimidir. Bol bol tüketilen su, vücuttaki hücrelerin hareketlenmesini sağlar. Hareketlenen kan akışı ya da sıvı oranı toksinlerin vücuttan atılması için idrara neden olur. Aşırı idrara çıkan kişilerin sağlıklı olduğu uzmanlar tarafından kabul edilir. Bunun yanı sıra hazır gıdalar, toksinleri vücutta tutarken sebze ağırlıklı besinler toksinlerin birikmesini önler. Özellikle yeşil sebzeler vücuttan kolayca toksin atılmasını sağlar. Gün içinde metabolizmanın hareketi için sadece beslenmeye dikkat etmek yeterli değil aynı zaman da spor yapmakta toksinlerin atılmasında yardımcı olur. 

bağırsaklarda biriken toksin sindirim sorunlarına neden olur

bağırsaklarda biriken toksin sindirim sorunlarına neden olur

BAĞIRSAKLARDAKİ TOKSİNLERİ TEMİZLEYEN KARIŞIM

- Yarım çay bardağı elma sirkesi

- Yarım çay bardağı limon suyu

- Bir çorba kaşığı zencefil

- Bir çay kaşığı deniz tuzu

- Bir su bardağı içme suyu

HAZIRLANIŞI

İçme suyunu deniz tuzu ile beraber 5 dakika kaynatın. Daha sonra akalan malzemeleri ekleyin. Ilık olduktan sonra tüketin. Kahvaltıdan önce boş mide ile içilmesi önerilir.

Konversiyon bozukluğu nedir? Konversiyon bozukluğunun belirtileri nelerdir?

İLİŞKİLİ HABER

Konversiyon bozukluğu nedir? Konversiyon bozukluğunun belirtileri nelerdir?

BİR YORUM YAPIN 15

jubO 3 ay önce

en etkili bitki (acı çehre)tohumu yedikten 2 saat sonra etkisini gösterir ayda 1 kere kullanmak kafi aktarlarda bulunur

ugur 3 ay önce

Arkadaşlar hali hazırda midesi hassa olan biri varsa bırakın limonu felan arım cay bardağı sirkeyi için zaten hastanelik olur. Bu nasıl tarif.

Aytac 5 ay önce

Merhaba ismim Aytac 23 yasindayim 11 audi evliyim evlendikden 1 hafda sonra miyde bulantim oldu su vakite kadarda hic gecmedi ilaclar bile ise yaramadi...Azerbaycanda yasiyorum artik bu agrilarla urasmakdan biktim bu miyde bulantisi toksinlerden ola bilirmi?

Toplam 1 beğeni

Baba 3 ay önce

Hamile olabilirsin

Toplam 0 Beğeni

Fakirullah 3 ay önce

Aytaç doktora git burdan sana kimse şifa veremez

Toplam 0 Beğeni

HBB 1 yıl önce

Ev yapımı olmayan sirke içilmez, bakkal markettten aldığınız sirke ile bunu yapmayın. Kendim sirke yapar içerim keskinliğine göre su bardağının 5 veya 10 da bir olarak suyla inceltip içerim. Sakın market sirkelerini içmeyin cildinize sürmeyin.

Toplam 8 beğeni

abuzer 1 yıl önce

hiç bir tedavi şekli herkes için uygun değildir,mesela tansiyon hastası tuz tüketemez,sirke faydalı olmasına karşın dozundan fazla tüketilmesi çok zararlıdır.

Toplam 4 beğeni

Ali 3 ay önce

Çok haklsın arkadaşım doğru olanı yazmışsın

Toplam 0 Beğeni
Yorumların Tümünü Okuyun