Beyni olumsuz etkileyen besinler nelerdir? Beyni 4 günde bozan yiyecekler...

Gün içinde tüketilen bazı besinler beyindeki sinir hücrelerinin deforme olmasına neden olur. Yapışan araştırmalarda bu besinlerin sürekli yorgunluk ve baş ağrısı gibi durumlara yol açtığını belirtti. Beynin çökmesi demek tüm vücudun olumsuz etkilenmesi anlamına gelir. Beyni olumsuz etkileyen besinler nelerdir? Beyni 4 günde bozan yiyecekler...

ABD'de yapılan bir araştırmada beynin hangi besinlerden olumsuz etkilendiğine bakılmış. Araştırmada denekler 4 boyunca kahvaltıda şeker ve yüksek yağlı yiyecekler tüketmişler. Daha sonra şeker ve yağlı yiyecekler tüketen bu deneklerin beyin dalgaları ve hareketleri gözlemlenmiş. Düşünme ve hatırlama becerileri olumsuz etkilenen bu deneklerin bilişsel sağlıklarının günden güne bozulduğu tespit edilmiş.

BEYNİN TOKLUK SİNYALLERİ BOZULUR!

Buna benzer bir diğer araştırma İngiltere'de yapılmış. Burada da deneklerin dikkat ve hafıza fonksiyonlarıyla beraber ruh hallerinin de bozulduğu ortaya çıkmıştır. Aynı zamanda uzmanlar kiloluk ve zayıflığında beyni olumsuz etkilediğini vurguluyor. İdeal kiloya sahip olmayan kişilerde beyin ya tamamen açlık ya da tamamen tokluk hisseder. Bu durumda mideye giden sinir hücrelerini engeller. Kalp krizi, felç inme, diyabet, kemik ve mide-bağırsak gibi hastalıklar ortaya çıkar.

Dağınık beyin sendromu nedir belirtileri nelerdir? Dağınık beyin sendromu kimlerde görülür? İLİŞKİLİ HABERDağınık beyin sendromu nedir belirtileri nelerdir? Dağınık beyin sendromu kimlerde görülür?

kahvaltıda tüketilen bazı besinler beynin sinyallerini bozar

kahvaltıda tüketilen bazı besinler beynin sinyallerini bozar

BEYNİ OLUMSUZ ETKİLEYEN BESİNLER NELERDİR?

  • Ayçiçek yağı özellikle ısı teması esnasında toksin üreterek kolesterolü yükselten maddeler üretir. Bu maddeler kalbi olumsuz etkilediğinden vücutta sağlıklı bir kan akışını da engelmiş olur. Dengesiz kan akışı sinirlerin sağlıklı bir şekilde beyne ulaşmasını engeller. Bu da zamanda beyindeki sağlıklı hücrelerin azalmasına neden olur.

Ayçiçek

Ayçiçek

  • Simit, kurabiye, poğaça ve kek  gibi hamur işleri yüksek karbonhidrat içerdiklerinden fazla yağlanmaya neden olur. Fazla yağlanan vücut hantallaşır. Bununla beraber beynin bazı nöronlarında da deformeler oluşur. Yapılan araştırmalarda beyindeki nöronlar azaldıkça unutkanlık gibi rahatsızlıklarda artış olduğu tespit edilmiştir. 

Hamur İşleri

Hamur İşleri

  • Yapılan araştırmalarda işlenmiş sucuk, salam ve sosis gibi et ürünlerinin sinir sistemini olumsuz etkilediği gözlenmiştir. Bunun sonucunda da beyinde dejeneratif beyin bozuklukları ortaya çıkar. İleri yaşlarda yaşanan alzheimner gibi hastalıkların nedenleri arasında bu ürünlerin yer aldığı biliniyor.

İşlenmiş Gıdalar

İşlenmiş Gıdalar

  • Vücuda giren işlenmiş şeker kandaki şeker oranını olumsuz yönde artırarak beyne kadar bu maddenin taşınmasına neden olur. Beyindeki şeker oranı artıkça protein azalır. Bu da sinirleri olumsuz etkiler. Özellikle işlenmiş şekerler öğrenme kabiliyetini azaltır.

İşlenmiş şeker

İşlenmiş şeker

Boy kaç yaşına kadar uzar? Çocuklarda boy uzaması ne zaman durur?

İLİŞKİLİ HABER

Boy kaç yaşına kadar uzar? Çocuklarda boy uzaması ne zaman durur?

BİR YORUM YAPIN 23

$e$be$ tanga tunga 2 yıl önce

Yapi$an ara$tirmalar.hi.hi.hi. cok komik.

devlet 2 yıl önce

hastanelerin yükünü azaltmak istiyorsanız, gıdada sağlığı ve denetimi tam yapacaksınız.

HOCA 2 yıl önce

Ne yiyecek bu millet, yoksa yeni besin maddeleri mi ürettiniz.

İsyankar 2 yıl önce

Açlıktan olemmi nasıl olsa olcez

mehdi 2 yıl önce

Sıkmayın canınızı az yeyin öz yeyin hiçbirşey olmaz . zarar daima herşeyin aşırısında. Hani bir sanatçımız diyor ya su içenler öldüde lahmacun yiyenler ölmedimi.

Toplam 5 beğeni
Yorumların Tümünü Okuyun