En iyi Türk komedi filmleri

Ailecek oturup kahkahalara boğulacağınız bir film izlemek ister misiniz? Sizler için en iyi Türk komedi filmlerini derledik...

Günün tüm yorgunluğunu üzerinizden atmak ve eğlenceli dakikalar geçirmek istiyorsanız bu film listesine göz atmalısınız. 

SAĞ SALİM 

Yönetmen koltuğunda Ersoy Güler'in bulunduğu 3 bölümlük seri halinde çekilen filmin her bir bölümü birbirinden komik. Filmde yaşadığı köyün muhtarının isteği üzerine bir cenazeyi arabasıyla Mersin'den Sivas'a taşımak zorunda kalan Salim isimli bir adamın başından geçen absürd olaylar serisi anlatılıyor. 

EYVAH EYVAH 

Film, Trakya'nın bir köyünde yaşayan ve en büyük tutkusu klarnet çalmak olan Hüseyin'in İstanbul'a gelmesiyle yaşadığı komik olaylar zincirini konu alır. İstanbul'da Firuzan isimli bir kadınla tanışan Hüseyin yanına Firuzan'ı da alarak köyüne döner ve aşık olduğu Müjgan'la evlenmek için her yolu denemeye başlar. 

BANA MASAL ANLATMA 

Leyla ile Mecnun dizisinin senaristi olan Burak Aksak'ın senaristliğini ve yönetmenliğini üstlendiği Bana Masal Anlatma isimli film, hem komedi hem de romantik unsurları içinde barındırıyor. Yaşadığı mahallede çok sevilen bir delikanlı ile hafızasını kaybetmiş bir kızın aşkını anlatan film, izleyiciyi hem güldüren hem de duygulandıran bir atmosfere sahip. 

TOSUN PAŞA 

Türk komedi filmlerinin arasında üzerinden yıllar geçse de hala aynı merakla izlenen başka bir film yoktur. Tellioğulları ve Seferoğlulları ailelerinin sürekli olarak kavga etmelerini ve birbirleri ile mücadelelerini anlatan filmin en güzel yönü hiç şüphesiz Kemal Sunal'ın hayat  verdiği sahnelerdir. 

HÜKÜMET KADIN 

Son yıllarda çekilen en komik Türk filmleri arasına giren Hükümet Kadın izleyiciye keyifli anlar yaşatırken bölgenin toplumsal yapısını da ortaya koyuyor. Yaşadığı bölgenin ilk kadın belediye başkanı olan bir kadının başına gelen komik ve düşündürücü olayların yaşandığı film, izleyenleri kahkahaya boğuyor. 

En iyi polisiye filmler

İLİŞKİLİ HABER

En iyi polisiye filmler
2000'den sonra çekilmiş en iyi diziler

İLİŞKİLİ HABER

2000'den sonra çekilmiş en iyi diziler
L'Oréal Paris Bonjour Nudista aydınlık veren renkli nemlendirici incelemesi

İLİŞKİLİ HABER

L'Oréal Paris Bonjour Nudista aydınlık veren renkli nemlendirici incelemesi
5 adımda yaz düğünleri konsepti

İLİŞKİLİ HABER

5 adımda yaz düğünleri konsepti

BİR YORUM YAPIN 1

Kazım 5 yıl önce

Cidden en başarılı ailecek izlenebilecek filmler

Toplam 1 beğeni