Melikşah Nizamülmülk'ü öldürecek mi? Uyanış: Büyük Selçuklu 29. bölüm fragmanı yayınlanmadı

13 Nisan 2021, 16:05
Melikşah Nizamülmülk'ü öldürecek mi? Uyanış: Büyük Selçuklu 29. bölüm fragmanı yayınlanmadı

Sultan Melikşah, Hace'nin ve Ömer Hayyam'ın kendinden sakladığı sırrı öğrenir. Sencer'in kendi oğlu olduğunu öğrenen Melikşah çılgına döner. Terken'in ise Melikşah'tan önce bu sırrı öğrenmesi ve Başulu'yu öldürmeye çalışması ortalığı karıştırır.

Şelemzar'ın Batinilerin elinde olduğunu öğrenen Melikşah hemen harekete geçemk ister. Ancak Nizamümülkün, Sencer'in ve Tapar'ın bu konudaki anlaşmaya varma isteklerini bir türlü anlamaz. Müslümanlığı seçen Albert'i bu konuda görevlendirir. Şelemzar'da neler döndüğünü öğrenmek ister. Bu arada Hasan Sabbah büyü sırrı öğrendiğini Sencer ve Tapar'a söyler. Eğer hilafet sancağını verirlerse Başulu Hatun'u serbest bırakacak. Ancak bu sırada Melikşah Sencer'in annesinin Batiniler'in elinde olduğunu öğrenir. Bir plan yaparak Hilafet sancağını Sencer ve Nizamümülke verir. Bu sırada Şelemzar'a geri dönerler. O sırada Melikşah askerleriyle ani baskın yaparak Batinileri Şelemzar'dan atar. Hasan Sabbah ve manevi oğlu kaçar. Bu sırada Melikşah, Sencer'in annesine yüzünü göstermesini ister ve sırrı öğrenir. 

Uyanış: Büyük Selçuklu'nun çekimleri durduruldu! Ekin Koç koronavirüs olduİLİŞKİLİ HABERUyanış: Büyük Selçuklu'nun çekimleri durduruldu! Ekin Koç koronavirüs oldu

SETE KORONAVİRÜS ENGELİ!

Dizinin geçtiğimiz hafta başrol oyuncusu Ekin Koç'un koronavirüs testi pozitif çıkmıştı. Bunun üzerine dizi seti araya girdi. Diğer oyunculara ve ekibe verilen bir haftalık tatil nedeniyle dizinin diğer haftaki bölümünün akibetinin ne olacağı bilinmiyor. 

UYANIŞ: BÜYÜK SELÇUKLU NEREDE ÇEKİLİYOR?

‘Uyanış: Büyük Selçuklu’ dizisinin çekimleri son sürat devam ediyor. Çekimler için yepyeni bir şehir inşa edildi. Sultan Melikşah’ın hayat hikayesini anlatan diziye 7 bin 500 metrekarelik alanda bir set oluşturuldu. Sadece 1. bölümde 150 kişilik bir teknik ekip, 50 oyuncu, 3 bine yakın figüran çalıştı. Birinci bölümün çekimleri 60 günde tamamlandı. Set içerisine; medrese, kervansaray, saray, Anadolu Selçuklu ve Kınık Obası, Bizans Kalesi ve Şelemzar Şehri kuruldu. Dönemi yansıtan 3 bin aksesuar ile 5 bin parça kostüme yer verildi. At binme, kılıç eğitimi ve aksiyon sahneleri için eğitimleri, Hollywood’da koreografi çalışmaları yapan Nomad Stunts verdi.

Dündar Bey, Osman Bey'e gerçekten ihanet etti mi? Kuruluş Osman 48. bölüm 1. fragmanıİLİŞKİLİ HABERDündar Bey, Osman Bey'e gerçekten ihanet etti mi? Kuruluş Osman 48. bölüm 1. fragmanı

TRT 1 tarihi dizilerde kasıp kavurmaya devam ediyor. Bu kez de Türk tarihinin en çok savaşlı yılları olan Selçuklu Devleti'nin kurulma dönemini anlatan Uyanış: Büyük Selçuklu'yu ekranlara getirecek. 28 eylül Pazartesi 20:00 saatinde başlayacak. Selçuklu tarihini anlatacak olan dizide usta oyuncu Mehmet Özgür'den Gürkan Uygun'a kadar birçok isim yer alacak. Önceleri Nizamı Alem ismiyle yayınlanan dizi daha sonra ismini Uyanış: Büyük Selçuklu olarak değiştirildi. Dizi Beykoz'da kurulan özel bir platformda çekiliyor. 

Uyanış: Büyük Selçuklu'nun Terken Hatun'u Hatice Şendil'e eşinden büyük jest!İLİŞKİLİ HABERUyanış: Büyük Selçuklu'nun Terken Hatun'u Hatice Şendil'e eşinden büyük jest!

UYANIŞ:BÜYÜK SELÇUKLU'NUN OYUNCULARI KİMLERDİR?

TRT 1 ekranlarında yayınlanacak olan dizi Nizam'ı Alem'de genç oyunculardan Gürkan Uygun, Buğra Gülsoy, Ekin Koç, Hatice Şendil, Leyla Lydia Tuğutlu, Cemal Toktaş, Sevda Erginci, Osman Sonant, Mehmet Özgür ve Ilker Kizmaz  yer alıyor. Genç oyuncular karakterleri için binicilik ve kılıç dersleri alıyor. Dünyaca ünlü eğitmenlerden ders alan oyuncular günde yaklaşık 8 saat çalıştı. Dizinin yapımcılığını Akli Film üstlendi. Senaryosunu ise Diriliş Ertuğrul senaristlerinden Serdar Özönalan yazdı. Dizi de Sultan Melikşah’ı Buğra Gülsoy, Ahmet Sencer karakterini ise Ekin Koç oynayacak. 

uyanış büyük selçukludan bir sahne

NİZAM-I ALEM DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

Selçuklu döneminde dağılan ülke ve askeriyeyi düzenlemek için kurulan Nizam-ı Alem dönemine en güçlü isimlerden biri olan Sultan Melikşah öncülük etti. Anadalu'da hakimiyeti düzenlemek için kurulan kuruluş beraberinde büyük bir devlet sorununu da doğurmuştur. Diziyi Kuşlarla Yolculuk ve Hay Sultan dizilerini hazırlayan Akli Film yapacak. Dönem dizilerine ağırlık veren yapım şirketi Usta oyuncu Mehmet Özgür ve Gürkan Uygun'u da diziye dahil etti. 

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar
18 Yorum Var
 • Elif 2 hafta önce Şikayet Et
  Markusun diziden ayrılmasına üzülmüştüm ama mitras olarak geri dönmesine sevindim
  Cevapla
 • Elif 2 hafta önce Şikayet Et
  Bu diziyi izliyenler! Niye müziğini beğenmiyorsanız anlamıyorum müzik son derece harika
  Cevapla
 • Yağmur 2 hafta önce Şikayet Et
  Gerçekten gayet güzel
 • Elif 2 hafta önce Şikayet Et
  Çok süper ömrümde böyle dizi,böyle kalite görmedim .her pazartesi akşamı izliyorum
  Cevapla
 • Hümeyra 3 hafta önce Şikayet Et
  İdamsa idam savaşsa savaş
  Cevapla
 • Mucize kız 3 hafta önce Şikayet Et
  Yemin ederim bir film bu kadar güzel olamaz yaaa Allah var beğenmeyen .. Sultan sencer (Ekin Koç) çok başarılı Ve markusun Mitras olarak dönmesi Muhteşeeeeeeeem
  Cevapla
Yorumların Tümünü Okuyun