TRT 1 ekranlarında yeni dizisi Uyanış: Büyük Selçuklu nefes kesti! 28 Eylül Pazartesi başlıyor!

14 Eylül 2020, 11:40
TRT 1 ekranlarında yeni dizisi Uyanış: Büyük Selçuklu nefes kesti! 28 Eylül Pazartesi başlıyor!

Güçlü kadrosu ve görkemli senaryosuyla TRT 1 yeniden seyirciyi ekranlara kitlemeye hazırlanıyor. Uyanış: Büyük Selçuklu adıyla TRT 1 ekranlarında başlayacak olan tarihi dizinin fragmanı tüyleri diken diken etti. Dizi 28 Eylül Pazartesi 20:00'da TRT'de başlayacak. Peki Uyanış: Büyük Selçuklu'nun konusu nedir? Uyanış: Büyük Selçuklu'nun oyuncuları kimlerdir?

TRT 1 tarihi dizilerde kasıp kavurmaya devam ediyor. Bu kez de Türk tarihinin en çok savaşlı yılları olan Selçuklu Devleti'nin kurulma dönemini anlatan Uyanış: Büyük Selçuklu'yu ekranlara getirecek. 28 eylül Pazartesi 20:00 saatinde başlayacak. Selçuklu tarihini anlatacak olan dizide usta oyuncu Mehmet Özgür'den Gürkan Uygun'a kadar birçok isim yer alacak. Önceleri Nizamı Alem ismiyle yayınlanan dizi daha sonra ismini Uyanış:Büyük Selçuklu olarak değiştirildi. Dizi özel kurulan bir platformda çekiliyor. 

UYANIŞ:BÜYÜK SELÇUKLU'NUN OYUNCULARI KİMLERDİR?

TRT 1 ekranlarında yayınlanacak olan dizi Nizam'ı Alem'de genç oyunculardan Gürkan Uygun, Buğra Gülsoy, Ekin Koç, Hatice Şendil, Leyla Lydia Tuğutlu, Cemal Toktaş, Sevda Erginci, Osman Sonant, Mehmet Özgür ve Ilker Kizmaz  yer alıyor. Genç oyuncular karakterleri için binicilik ve kılıç dersleri alıyor. Dünyaca ünlü eğitmenlerden ders alan oyuncular günde yaklaşık 8 saat çalıştı.Dizinin yapımcılığını Akli Film üstlendi. Senaryosunu ise Diriliş Ertuğrul senaristlerinden Serdar Özönalan yazdı. Dizi de Sultan Melikşah’ı Buğra Gülsoy, Ahmet Sencer karakterini ise Ekin Koç oynayacak. 

uyanış büyük selçukludan bir sahne

NİZAM-I ALEM DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

Selçuklu döneminde dağılan ülke ve askeriyeyi düzenlemek için kurulan Nizam-ı Alem dönemine en güçlü isimlerden biri olan Sultan Melikşah öncülük etti. Anadalu'da hakimiyeti düzenlemek için kurulan kuruluş beraberinde büyük bir devlet sorununu da doğurmuştur. Diziyi Kuşlarla Yolculuk ve Hay Sultan dizilerini hazırlayan Akli Film yapacak. Dönem dizilerine ağırlık veren yapım şirketi Usta oyuncu Mehmet Özgür ve Gürkan Uygun'u da diziye dahil etti. 

Pinterest'te Paylaş
Yorumlar